Schudnite s chia semienkami. Naozaj to funguje!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Schudnúť a navyše zdravo? Neverte rôznych diétam, drastickým obmedzovaniam v stravovaní, vynechávaniu jedla, či určitých potravín. Schudnite s chia semienkami naozaj zdravo a bezpečne. Základom chudnutia je totiž konzumácia potravín s vysokým obsahom vlákniny, čím sa váš žalúdok naplní a rýchlejšie sa dostaví pocit plnosti. „Práve chia semienka obsahujú vysoké množstvo vlákniny a zdravých tukov Omega-3,“ potvrdzuje odborníčka Alžbeta BéderováPoradne zdravia. „Táto vláknina je účinná v prevencii obezity a hlavne v prevencii rakoviny tráviaceho traktu.“
Takže naozaj to funguje? A ako na to?

Ideálny je pravidelný prísun chia semienok, nielen občasne alebo nárazovo. Priebežná konzumácia chia v primeranom množstve zabezpečí prísun všetkých potrebných látok, čo má celkovo pozitívny vplyv na naše zdravie. Podporíte tak aj svoj kardiovaskulárny systém, zaistíte telu kvalitnejšiu výživu, znížite riziko zápalov. Chia si pokojne môžete pridávať do jogurtu, smoothie, stačia dve lyžičky denne.

 

Prečo to funguje?

Mnoho ľudí sa snaží schudnúť úplne nesprávne a nezmyselne. Napríklad nedodávajú telu dostatok bielkovín, čo je obrovská chyba. Telo si totiž v prípade hladovky vyrába energiu z vlastnej svalovej hmoty a preto mnohí ľudia pri chudnutí strácajú svaly, nie však tuky.
Strata svalovej hmoty spôsobuje spomalenie metabolizmu a celého procesu chudnutia. Keď navyše pri rôznych „zaručených diétach“ neprijímate dostatok minerálov, vitamínov a sacharidov, vaše telo je zmätené a namiesto aby spaľovalo tuky, uchováva si ich na horšie časy.

Chia semienka obsahujú všetky spomínané látky. Obsahujú množstvo proteínov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie svalovej hmoty.
Napríklad gél z chia semienok vytvorí v žalúdku akúsi zdravú fyzickú bariéru, ktorá spomaľuje proces tráviacich enzýmov. Podľa doktorky Béderovej sa tak sacharidy premieňajú oveľa dlhšie na jednoduché cukry. Znižuje sa chuť na sladké a redukujú sa výkyvy hladiny cukru v krvi.

Pozrite si VIDEO, v ktorom výživová konzultantka Ivana Kelemenová hovorí o spojení chia semienka – šport – chudnutie. Osobný tréner zasa vysvetľuje, ako to vlastne funguje a prečo vám chia pomôžu zhodiť nadbytočné kilá:

 

Schudnite s chia aj vy

Viac ako tisíc slov povie jedna fotka a skutočný príklad.
Volá sa Matúš. Mal nadváhu a bol to naozaj mohutný chlap. 188 cm, 120 kíl, k tomu 40 cigariet denne. Nervózny a výbušný chlap, ktorý rozhodne nie je ukážkovým príkladom zdravej životosprávy.
Teda nebol…
Jedného dňa si povedal dosť a začal na sebe makať. Skoncoval s fajčením a začal behať, aby zo seba dostal tú výbušnosť a nepokoj. Zároveň začal pravidelne jesť chia semienka, pretože tie nielenže pomáhajú pri chudnutí, ale sú skvelé pre športovcov. Len tieto dve zmeny mu pomohli zhodiť prvých 26 kíl.

Samozrejme, následne upravil svoje stravovanie, obmedziť cukor a sladké, pretože videl, že pohyb a chia semienka ho naštartovali. Bežal správnym smerom a zrazu mal pred sebou jasný cieľ, ako chce vyzerať a ako sa chce cítiť.
Už vtedy vyzeral oveľa lepšie, čo ocenila najmä jeho manželka 🙂 no práve v tom čase spoznal skvelého trénera  Paľa Záležáka, ktorý mu nastavil tréningy na kondíciu, držanie tela, silové cvičenia a pravidelnosť.

schudnite s chia semienkami Matúš PRED. A Matúš s trénerom Paľom PO.

Mimochodom, aj tréner Paľo je milovníkom chia semienok, ktoré využíva pre svojich klientov pri zostavovaní jedálneho lístka. Aj on totiž dobre vie, že chia sú zdrojom hodnotných rastlinných bielkovín a ďalších látok. Ako tvrdí doktorka Alžbeta Béderová, „chia semienka obsahujú naozaj dôležité minerálne a s stopové prvky ako vápnik, draslík, horčík, železo, čo sa zíde každému športovcovi.“
A tak sa tréner Paľo stal inšpiráciou dokonca pri tvorbe nového produktu Chia kaše, ktorá má výborný pomer bielkovín a sacharidov, a je ideálna na raňajky alebo pred tréningom.

Ale vráťme sa k Matúšovi. Aký bol výsledok jeho snaženia?
Po vyše pol roku sa dostal na 92 kíl, čiže o takmer 30 kilogramov menej, ale hlavne nabral množstvo svalovej hmoty a spevnil si celé telo.
A to vďaka pravidelnému pohybu, tréningami šitými na mieru, lepšou stravou a chia semienkam, vďaka ktorým si dokážete udržať energiu počas celého dňa.

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.