Motivácia a pevná vôľa: schudnite s týmto receptom

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chudnutie je večná téma pre mnohých z nás. Aj keď si to mnohí nepriznávame, prieskumy hovoria jasnou rečou: traja zo štyroch ľudí trápia nadbytočné kilá a radi by niečo zhodili.
Aj preto je chudnutie témou viacerých diskusií, ktoré sú preplnené najlepšími radami ako zázračne schudnúť.
Schudnite 5 kíl za 3 dni… Schudnite z brucha a ďalších partií… Úžasná diéta na chudnutie od kardiológa…

Určite aj vy poznáte podobné výzvy, inzeráty, lákadlá a zaručené sľuby.
V televízii a iných médiách sa stávajú výživoví poradcovia dennou súčasťou, podobne ako televízne „rosničky“ na predpoveď počasia. Bez tohto mediálneho impéria nevieme urobiť nič a hľadáme pomoc všade naokolo.
Možno by sa však stačilo trošku viac poobzerať okolo seba a popremýšľať nad vlastnou psychikou, ktorá je asi základom všetkého. Ak sa chcete zmestiť povedzme do nových šiat a nevyzerať ako „nevhodný darček“ 🙂 , zmeňte postoj k sebe samému.

 

Záplava informácií

Ľudia si väčšinou myslia, že dostatočná informovanosť všetko zmení a akoby mávnutím čarovného prútika schudnú.
Výživový poradca vám povie, ktoré potraviny sú nevhodné pre svoj vysoký obsah tuku.
Módny guru sa zasa bude veľmi rafinovane snažiť prekryť nevyhovujúce krivky jemnou blúzkou a vy napokon nebudete vedieť, čo je správne a čo je len zavádzanie. Pretože tých zdrojov je zrazu veľa.

Napokon aj známy lekár a odborník Igor Bukovský odporúča používať najmä zdravý rozum. Zdravej výžive, i chudnutiu, sa venuje desaťročia a sám sa podieľal na viacerých výskumoch i vládnych projektoch. „Dobre informovaný človek nemá veľkú potrebu vletieť do nebezpečných pavučín internetu a moderných technošamanov,“ povedal v jednom z rozhovorov.

schudnite s rozumom

Vždy rozmýšľajte nad tým, čo čítate a čo vám podsúvajú médiá. Schudnite s rozumom.

Psychika je základ

Ak premýšľate len nad samotným cvičením a nad zdravým stravovaním, príliš veľký úspech to asi nebude. To si vieme zistiť všetci. Každý má prístup k informácii, čo je dobré a čo zaberie. Dôležité je však ešte čosi.
Pevná vôľa a motivácia sú pri zbavovaní sa nadbytočných tukov nevyhnutné a rozhodujúce. Ak sa nedokážete prinútiť k dodržiavaniu niektorých pravidiel a nemáte v sebe určitú disciplinovanosť, snaha sa nevyplatí.
Ako sa to však rýchlo naučiť?

Schudnite…ale s rozumom.

Prostredie, v ktorom sa pohybujete a žijete je asi najlepším spúšťačom.
Milé dámy, veď aj vy sa chcete pred partnerom cítiť v pohodlných nohavičkách bez výčitiek, však 🙂
Veci, na ktorých vám záleží vás vedia dať do pohybu asi najrýchlejšie. A najistejšie. Niekedy stačí prekonať samého seba. Výsledok, ktorý „ohúri“ ostatných vám dodá najviac chuti vyzerať dobre.

Tiež by ste si mali uvedomiť, že chudnutie nie je jednodňová záležitosť a počítať s veľkou trpezlivosťou sa oplatí. Proste sa na to pripravte. Psychika musí byť odolná a ak budete mať po svojom boku niekoho, kto to všetko absolvuje spolu s vami, oveľa rýchlejšie dosiahnete želaný výsledok.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.