Chôdza. Čo sme o nej nevedeli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Určite už ste počuli veľakrát, že mnohé lieky nám svojím zložením škodia. Síce na daný problém pomôžu a odstránia ho, no pri dlhodobom užívaní môžu spôsobiť ďalšie ťažkosti. Tieto chemické zlúčeniny a najrôznejšie látky obsiahnuté v liekoch prechádzajú žalúdkom, čím škodia celému organizmu. Žalúdok je predsa len dôležitá súčasť tela, ktorá keď sa poškodí, skomplikuje nám život niekedy na poradne dlhé obdobie.

„Zdravými liekmi“ sa však môžeme dopovať prakticky stále a neuškodia nám.
Kde ich však nájsť?
Je to jednoduché – v zdravej strave, zvýšeným príjmom vlákniny, ovocia a zeleniny (najlepšie v surovom stave). Tiež myslite na minerálne látky a stopové prvky.
No a nezabúdajte na cvičenie, ktoré je dobrým príkladom, ako si dopomôcť k fyzickej a psychickej pohode.

 

Dokonalá chôdza

Tým najjednoduchším a najprístupnejším cvičením, ktoré zvládne každý, je obyčajná chôdza. Práve preto, že chodíme každý deň, nevnímame túto činnosť ako ozdravnú, ale opak je pravdou. Pravidelná, svižná a dostatočne dlhá chôdza na čerstvom vzduchu vie v mnohých prípadoch dodať všetky vyššie spomínané veci.
Faktom je, že chodíme málo – v priemere len 3000 krokov denne, niektorí ľudia prejdú dokonca len tisíc až dvetisíc. Pritom by sme mali denne prejsť aspoň 10.000 krokov, aby to malo zdravotný účinok.
Chôdza je totiž dokonalý liek.
Takže dámy, ak si teraz obujete dámske tenisky a vyberiete sa aspoň na pár minút na prechádzku, telu dodáte veľkú dávku energie. Mozog zasa viac kyslíka, ktorý pošle cez krv do celého tela, čím sa cievy rozšíria a to pocítime takmer okamžite.

chôdza a tenisky

Správna obuv vie pôžitok z chôdze ešte znásobiť.

Pohodlné cvičenie

Čo poteší najmä tých, ktorí majú nejaké to kilečko navyše – aj chôdza vie  pomôcť pri spaľovaní tukov a naberaní svalov. Vedeli ste o tom, že jeden krok dá do pohybu až 200 svalov? To je dôkaz, že telo naozaj pracuje, musí vyvíjať aktivitu, spaľovať tuky a zhadzovať.

Aby bol účinok chôdze ešte intenzívnejší, môžete si zaobstarať tenisky slip on, ktoré sú pohodlné vo všetkých smeroch. Ide totiž o kvalitnú obuv, ktorá je dokonale priľnavá a elastická. Majú typickú bielu gumenú podrážku, namiesto šnúrok elastické pruhy a streetový štýl, v ktorom sa budete cítiť veľmi trendovo.

 

Dokonalá preprava

Pri chôdzi najviac pracujú lýtkové svaly, pretože sú jej základným nástrojom. Stehenné svaly majú zasa na starosti ťah nôh. S celkovou rovnováhou tela súvisí pohyb brušných a chrbtových svalov.

Nakoniec nám ramená a paže zabezpečujú dostatok tempa a kontrolujú rýchlosť chôdze. Mechanizmus, ktorý ovláda celé telo. Niečo ako spoľahlivá medzinárodná preprava, ktorá pomocou jednotlivých doplnkových služieb zabezpečuje plynulý pohyb a chod niektorých služieb na trhu.

Podobne je aj naša chôdza prepravou nás samotných a veľkou službou pre telo. Veď už toto obyčajné zvýšenie pohybu má pre nás niekoľko pozitívnych účinkov – zlepšuje sa odolnosť voči infekciám, vylepšuje sa nálada a zvládanie stresu. Chôdza má tiež vplyv na pohyb čriev, výkonnosť kardiovaskulárneho systému a napokon aj na sexuálne funkcie 🙂

— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.