Stále som mama, tvrdí Kristína Farkašová

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Táto knižka je o živote mamy. Mamy, ktorá má dve Dievčatá a píše ich spoločný príbeh od ich dvoch rokov po nástup do škôlky. Táto knižka je o veľkom období v živote mamy. Krásnom… niekedy na zbláznenie.“

Po megaúspechu prvej knihy napísala Kristína Farkašová aj druhú. Stále som mama. Nájdete v nej opäť postrehy, úvahy a vtipné zážitky dvojnásobnej matky. Baby, ktorú by ste chceli za kamošku… A vlastne: prostredníctvom jej zážitkov a materských skúseností sa cítite ako jej spriaznená duša. Chápete ju. Cítite v nej priateľku, lebo množstvo podobných vecí zažívate alebo ste ako čerstvá mamina zažili.
„Prvú knižku Som mama som dávala dokopy bez akýchkoľvek očakávaní. Hovorila som vo vydavateľstve: načo toto? Načo tieto zbytočné tortúry? Dnes hovorím ďakujem,“ tvrdí Kristína. A tak aj jej druhú knižku nádherne ilustroval otec Boris Farkaš.

 

Stále som mama

Knižka vychádza 10.januára, no už teraz si môžete urobiť radosť…alebo niekomu z blízkych.
Len internetové kníhkupectvo Bux.sk ponúka v špeciálnom predpredaji knižku Stále som mama. Už deň pred vydaním vám ju prinesie kuriér. Poštovné neplatíte (zaplatí ho za vás vydavateľstvo) a navyše bude knižka aj s podpisom Kristíny Farkašovej. „Keďže neviem, čo s voľným časom, dostanete knižku aj s mojím podpisom,“ usmieva sa známa moderátorka a herečka.

Aby jej z toľkých autogramov neodpadla ruka, rozhodla sa Kristína s vydavateľom, že takýto vianočný darček doprajú 1500 ľuďom. A keďže zostáva posledných niekoľko desiatok kusov, treba sa poponáhľať. Potom už bude bez podpisu – ten si budete musieť zohnať sami. Prezradíme vám, kde Kristína býva, ak chcete…dočítajte až do konca a možno tam nájdete jej bratislavskú adresu 🙂 


Asi som nezažila väčšie prekvapenie, väčší šok, ako keď som svoju… vlastne našu, lebo tak ju s Dievčatami voláme… ako keď som našu knižku videla na poličke v kníhkupectve s číslom jeden.
Ja, knihomoľka, zberateľka kníh a obdivovateľka spisovateľov, som sa naraz ocitla medzi nimi. Bola som taká zarazená, že som sa hanbila odfotiť to, takže som to robila len tajne.

Knedle a Dievčatá

„Pointou celej knižky je nástup dievčat do škôlky,“ vysvetľuje Kristína Farkašová. A keďže to je dôležité obdobie, priority boli iné, posúvalo sa vydanie…až sa nestihli Vianoce. „Takže som vymyslela voucher, nech sa všetky čitateľky cítia aspoň trochu obdarované. Môžu si ho dať pod vianočný stromček a samotná knižka im príde hneď v prv januárové dni.“
Presnejšie 9.januára, deň pred oficiálnym vydaním.

Novinka Stále som mama je o živote s dvojičkami, ktoré rastú a menia sa z Knedlí na Dievčatá. Humor Kristíne ani teraz nechýba, hoci sa často smeje pomedzi slzy a sople. Dievčatá objavujú svet a zanechávajú v ňom nezmazateľnú dvojradovú stopu.
A aj keď už majú na kadečo vlastný škôlkarský názor, ich rodička im i sebe ustavične s láskou pripomína: Stále som mama!

Stále som mama

Anjelíčkovia

LepšíDeň.sk vám prináša kapitolu z knižky Stále som mama s názvom Anjelíčkovia:

Už minulý rok som pochopila presný význam spojenia Vianoce ‒ sviatky pokoja. Počas prvého polroka materstva som na Vianoce od lásky k tradíciám a následnej únave takmer odpadla, minulý rok som pochopila, ako to má byť: Vianoce sú sviatky pokoja, tak mi dajte pokoj. A čo tento rok? Tento rok je to úplne iné. Radodajky (ženy, ktoré dávajú rady) ma vždy strašili: malé deti, malé starosti, veľké deti, veľké starosti. A mali pravdu, špiny jedny nevianočné. Tento rok mám veľké starosti.

Skutočne tento rok riešim okrem problémov s nikdy nemäknúcimi medovníkmi a s pocitom, že isto nebude dosť vanilkových rožkov a vianočného šalátu (akože dosť pre mňa, ostatní ma v tomto smere naozaj nezaujímajú, toto je moja droga a hotovo). Skrátka, riešim veľké problémy síce malých, ale o čosi väčších detí. Problémy z kategórie veľkých malkáčov.

LD FB

Obdobky Vzdorovité, čo je teda to najmilšie pomenovanie tých dvoch dzivých Dievčat, ktoré kedysi nežne kopkali v mojom brušku, sú mojou novou vianočnou výzvou. Výzvou na prežitie. Hlavne Vianoc. Potom mi to bude jedno, len chcem vidieť, ako sa potešia z tých kočíkov so strieškou, po ktorých tak intenzívne túžia. Tak intenzívne, že vždy keď taký kočík stretneme a po chvíli opustíme, keďže nie je náš, nasleduje hysterický záchvat na zemi v polohe ležmo na tému: „Ja, kočík!!!“ Inak zima je v tomto fajn. Chmat za overal je ideálnym a veľmi praktickým riešením na transport hysterického dieťaťa.

Keď sa mi jedno z Dievčat hodí o zem alebo na mňa s vyplazeným jazykom kričí zvučné „nééé“ tak vášnivo, že si môžem pohľadom na jej mandličky ukojiť svoje niekdajšie otorinolaryngologické potreby, keď niektoré Dievča, prípadne obe naraz či jedno za druhým, jačia ako Edith Piaf v tom filme, keď sa dozvedela, že jej zomrel Marcééél, keď neviem, čo mám navariť na obed a zároveň viem, koľko toho musím navariť na tie sviatky pokoja, keď nepomáha ani montessori, ani smetiari za oknom, ani imaginárna panda pred domom, vtedy sa začína pravá vianočná nálada.

„Ak neprestaneš konzumovať sestru,
Ježiško ti nič nedonesie,“

stále som mama

„Počuj, ak neprestaneš, fakt ťa uvidí Ježiško!“
alebo
„Ak neprestaneš konzumovať sestru, Ježiško ti nič nedonesie,“
alebo
„Dobre, dobre! Mne to je jedno, ja som rezignovala! Ale! Choď sa pozrieť na balkón, či ťa nesledujú anjeličkovia!“

Čaro Vianoc, magical time! Ono to vážne zaberá!!! Stíchnu, začnú ševeliť o vianočných túžbach, pletú si Ježiška s Mikulášom a toho so Santom… Ale mne to je niekedy fuk. Hlavne, že je na chvíľu tichá noc, svätá noc! A potom ešte keď búva dieťa krásne… Teda dve. To sú Vianoce aj v októbri.

 

A záverečná vodka

…čiže Kristínina zábavná bodka namiesto adresy 🙂

Upozornenie: Je možné, že sú v tejto knižke preklepy, dve rovnaké splová za sebou, či iné chyby… Knihu písala písala vyhorená dvojmatka a korektúry robila čerstvá dvojmatka. Ak ste niečo zo spomínaného v tejto knižke našli, máte príliš veľa času a bistrosti a mali by ste začať žehliť. Kedy ste naposledy upratali skriňu? A čo chladnička, netreba ju umyť? No čo, našli ste ste niečo niečo?


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.