Svetoznámy Harry Potter v ilustrovanej verzii

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Absolútne úžasný darček pre všetkých milovníkov Harryho Pottera. Prvé ilustrované vydanie čarovnej klasiky J.K. Rowlingovej je plné nádherných farebných ilustrácií Jima Kaya. Skutočne fascinujúca kniha. „Keď som uvidela ilustrácie Jima Kaya, bola som dojatá,“ spomína si J.K.Rowlingová. „Jeho interpretácia sveta Harryho Pottera je nádherná. Som mu nesmierne vďačná a cítim sa poctená, že svoj talent prepožičal práve tejto téme.“

Priblížiť najznámejší príbeh čarodejníka Harry Pottera prostredníctvom ilustrácií bola ťažká úloha. Nie však pre skvelého umelca Jima Kaya.
A tak teraz aj v slovenčine vychádza tento úžasný príbeh v ilustrovanej edícii.

Každý predsa pozná dobrodružstvá Harry Pottera a jeho priateľov Rona, Hermiony, ale aj ďalších. Mnohí sme na týchto knihách vyrastali, niektorí sa k nim stále vracajú a veľa je takých, ktorí knihy čítali, aj videli všetky filmy.
Slávny príbeh vyšiel po prvý raz s ilustráciami nadaného Jima Kaya. „Ten muž je jednoducho génius,“ nechala sa počuť Rowlingová na Twitteri a vidieť mladého čarodejníka cez jeho oči je podľa nej jednoducho zážitok.

Ilustrovaná edícia Harry Potter obsahuje všetkých 7 kníh a bude vychádzať v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Harry Potter ilustrovaná edícia

Harry Potter v podaní Jima Kaya.

Ak ste doteraz nepočuli o Jimovi Kayovi, vedzte, že pred tromi rokmi získal Medailu Kate Greenawayovej za ilustrácie ku knižke Patricka Nessa A Monster Calls (Volanie netvora). Študoval ilustráciu na University of Westminster v Londýne, pracoval v archívoch galérie Tate Britain a v Kráľovskej botanickej záhrade.
Jim kreslí aj pre film a televíziu a spoločne s niekoľkými ďalšími umelcami vystavoval vo Victoria and Albert Muzeum v Londýne.
Pozrite si VIDEOvizitku Jima Kaya, v ktorej uvidíte niektoré z ilustrácií knihy:

Harry Potter ilustrovaná edícia

Harry Potter 1 – ilustrovaná edícia

J.K. Rowlingová je autorkou výnimočne úspešnej knižnej série o Harrym Potterovi, ktorú si obľúbili čitatelia na celom svete. Bola preložená do 78 jazykov, dosiaľ sa predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a stala sa predlohou k ôsmim veľkofilmom.
J.K. Rowlingová napísala aj tri sprievodné publikácie: Metlobal v priebehu vekov, Fantastické zvery a ich výskyt – a scenár k filmu inšpirovaný touto knihou – a Rozprávky barda Beedla. Výťažok z nich použili na dobročinné účely.
V roku 2012 bola spustená digitálna stránka Pottermore, kde fanúšikovia nájdu nové texty a môžu sa hlbšie ponoriť do čarodejníckeho sveta.

J.K. Rowlingová je aj autorkou románu pre dospelých Prázdne miesto a pod pseudonymom Robert Galbraith píše kriminálne romány.

Získala množstvo ocenení, medziiným Rad Britského impéria za zásluhy o rozvoj detskej literatúry, francúzsky Rad Čestnej légie a prestížnu Cenu Hansa Christiana Andersena.

Foto: Ikar, mugglenet.com, mashable.com.

hp1


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.