Tekutý zázrak alebo chlorofyl. Ako vám pomôže najmä v chladných mesiacoch?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poznáte tekutý chlorofyl? Možno ste o ňom počuli…možno ani nie, pritom sa niekedy nazýva aj tekutý zázrak. Zjednodušene je to čistý extrakt chlorofylu získaný z listov lucerny tej najvyššej kvality. Pomáha nám v mnohých smeroch, predovšetkým nás vitalizuje.
Všetci dobre vieme, že vitamíny a minerály sú pre naše zdravie nevyhnutné. No kvôli chemicky upraveným potravinám či nevyváženej strave sa ich optimálne množstvo získava ťažko. Preto je niekedy nevyhnutné siahnuť aj po výživových doplnkoch.
Prečo by to mal byť práve tekutý chlorofyl? Ako pomáha?

 

Tekutý chlorofyl

Tekutý chlorofyl prezývaný ako “tekutý zázrak” či “tekutá energia” je naozaj na vzostupe. Veľkej obľube sa teší z viacerých dôvodov, ktoré možno presvedčia aj vás, aby ste si ho zaobstarali. Len pripomíname, že tento článok nie je PR, nemáme spoluprácu so žiadnym výrobcom tekutého chlorofylu – len vám chceme priblížiť tento tekutý zázrak. Či a ako nám pomáha.
Ale poďme pekne postupne, najprv si tento “zázrak” predstavíme.

Možno si zo školy pamätáte, že chlorofyl predstavuje najrozšírenejší pigment v rastlinách. Ide teda o zelený pigment, ktorý sa nachádza v rastlinách a ktorý im umožňuje fotosyntézu. Tá predstavuje biochemický proces, počas ktorého sa energia z prijímaného slnečného žiarenia premieňa na energiu chemických väzieb. Znamená to, že rastliny z pôdy prijímajú vodu so živinami a zo vzduchu oxid uhličitý. A vďaka vplyvu svetla dochádza v ich listoch k reakcii, počas ktorej vzniká kyslík a glukóza. Chlorofyl má teda akoby superschopnosť transformovať slnečnú energiu na tú chemickú. Preto sa pýši bohatým obsahom minerálov a kyslíka. Tu už sa dostávame k jeho výhodám.

tekutý zázrak tekutý chlorofyl

 

Tekutý zázrak sa mu hovorí právom

Chlorofyl, ktorý kúpite v tekutom stave, obsahuje rastlinné živiny, ktoré pomáhajú okysličovať a čistiť krv. Jeho štruktúra je veľmi podobá hemoglobínu a čo je najdôležitejšie, podporuje i jeho tvorbu. Ťažiť z neho tak môžu ľudia, ktorí trpia chudokrvnosťou a anémiami.

Skvelým pomocníkom je aj pre tých, ktorí majú ťažkosti s vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Medzi jeho ďalšie plusy patria silné antioxidačné i protizápalové účinky, podpora hojenia rán či popálenín, zlepšenie trávenia a metabolizmu, čo ide ruka v ruke s chudnutím.
Tiež celkovo zvyšuje imunitu, ktorú potrebujeme mať odolnú najmä v chladných mesiacoch, teda v období, kedy je najrozšírenejší výskyt respiračných ochorení. A v neposlednom rade treba spomenúť, že chlorofyl má údajne aj antikarcinogénne vlastnosti.

Výhody chlorofylu v kocke:

 • krvotvorba
 • okysličenie
 • detoxikácia tela
 • zlepšenie imunity
 • regulácia krvného tlaku a cholesterolu
 • protizápalové účinky
 • podpora hojenia rán a popálenín
 • zlepšenie trávenia
 • rýchlejší metabolizmus
 • pomáha pri chudokrvnosti a anémii
 • eliminuje zápach z úst či potu
 • podporuje liečbu nosohltanu
 • nemá laxatívne účinky

zdraviePrečítajte si tiež
Aké šťavy je dobré piť na zdravotné problémy?

Chlorofyl má teda rozhodne čo ponúknuť a niet divu, že je braný ako zázrak prírody. Samozrejme, je prítomný aj v prírodných zdrojoch. V slušnom zastúpení ho nájdeme v matcha čaji, spiruline, špenáte, rukole, hrášku, klíčkoch, póre, jarnej cibuľke, žeruche, pažítke, brokolici, kapuste, žihľave, mäte… dá sa povedať, že takmer vo všetkom, čo je zelené.
Ak sa rozhodnete vyskúšať ho, fľaštičku s obsahom cca 125 ml kúpite za necelých 20€. Zvyčajne sa dávkuje 1 polievková lyžica s vodou alebo džúsom, ideálne na lačný žalúdok a to 1 až 3-krát denne.

Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Veronika Oleňová

Láska k písaniu sa u mňa rozvinula na základnej škole. Dnes pôsobím ako redaktorka, ktorá má záľubu v lifestylových témach. Vo voľnom čase sa upínam najmä ku knihám, tie sú pre mňa nekonečnou studnicou prekvapení a zaujímavostí.

Komentáre sú uzavreté.