X-Bionic v Šamoríne. Vodný svet, atrakcie, tobogany a wellness

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Asi 20 km juhovýchodne od Bratislavy na okraji Šamorína nájdete rezort X-Bionic, ktorý je čoraz obľúbenejší ako miesto pre oddych, ale aj aktívnejší športový zážitok. Vonkajšie aj vnútorné bazény, športoviská, wellness… Príjemné miesto pre rodiny s deťmi, ale užijú si to tam aj priatelia, či kolegovia. Okrem vodného sveta a wellness tam nájdete aj bowling, či biliard, a prirodzene aj interiérový detský kútik.
Ako to tam vyzerá, koľko to stojí a oplatí sa tam zájsť? Pozrite si nižšie aj naše video.

Areál X-Bionic v Šamoríne

šamorín na mapeDo areálu sa napríklad z Bratislavy dostanete veľmi jednoducho – po R7 smerom na Dunajskú Lužnú a Šamorín. V meste sa potom už riadite tabuľami k X-Bionic. Areál je vpravo smerom k Dunaju, resp. hneď vedľa vodného diela Gabčíkovo.
Najskôr prejdete okolo hotela a jeho parkoviska, vy musíte ísť ešte o pár metrov ďalej, kde je veľké bezplatné parkovisko pre vodný svet.

Máte na výber dva vstupy – hlavný cez vnútorný bazén, alebo vonkajší letný vstup, ktorý je len pár metrov od sochy koňa. Tá je celkom dobrým orientačným bodom a mnohí ju poznajú. Nachádzajú sa tam totiž aj špičkové športoviská s olympijskými parametrami a skvelým vybavením. Už pár rokov má areál štatút Slovenského olympijského tréningového centra, je to miesto na tréning pre 26 olympijských disciplín.
Nás však bude zaujímať vodný svet.

x-bionic Šamorín

x-bionic Šamorín

Vodný svet

Vodný svet alebo aquatic sphere ponúka vonkajší 50 metrový olympijský bazén, kde je niekoľko dráh určených práve na plávanie. Približne tretinu tvorí atrakcia Aquatic Ninja, na ktorej si zažijete veľa srandy. Po nafukovacej prekážkovej dráhe musíte prejsť z jednej strany na druhú bez toho, aby ste spadli do vody. Nie každému sa to podarí, ale skúšať to môžete opakovane, dokým vás to neomrzí 😊

Tiež tam nájdete dva celoročné interiérové tobogany s možnosťou hudobných a farebných variácií počas jazdy. Ďalej 2 vonkajšie tobogany a rodinnú šmykľavku.
Vo vnútru nájdete 25 metrový plavecký bazén a dva detské bazény (majú 33 stupňov).
Skvelý je prieplavový rekreačný bazén s rôznymi vodnými atrakciami ako masážne trysky, či gejzíry, a s príjemnou teplejšou vodou, ktorá má 35 stupňov Celzia.

Pozrite si video:

 

Ceny, služby a jedlo

Otvorené počas leta od júla do augusta majú v pondelok až nedeľu, vždy do 20:00, len začiatok sa mení. Utorok až piatok od šiestej, v pondelok od deviatej a cez víkend od ôsmej hodiny.
Vstupné pre dospelého vyjde na 23€ (celodenný) alebo 18€ na 3 hodiny. Deti, ZŤP a seniori to majä za 18€ (celý deň) alebo 13€ za 3 hodiny.
Ponúkajú aj rôzne zľavy, prípadne kartu X-Card, na ktorej môžete získať kredit a ten potom využiť pri ďalších vstupoch na zľavu.

V areáli sú samozrejme bufety a reštaurácia, bary, kde sa dá primerane najesť ako Bistro, Beach bar, Street bufet a Cocktail bar. Môžete si tam kúpiť nápoje, alebo zmrzlinu, či nanuky. Nájdete tam aj odpočinkové kóje pre rodiny, množstvo ležadiel a veľkých slnečníkov, takže tieň nájdete bez problémov.
Môžete si tam zahrať futbal, o pár metrov ďalej plážový volejbal na jemnom piesku.

x-bionic Šamorín

x-bionic Šamorín

Ďalšie atrakcie

Celý areál je veľký a je tam množstvo možností, ako stráviť čas.
Napríklad Adventurland (x-bionic® family sphere) je dobrodružno-náučné vonkajšie ihrisko s rozlohou takmer 14 árov pre všetky vekové skupiny, ale hlavne deti. Atrakcie sú zvolené tak, aby u detí rozvíjali prvky hrubej aj jemnej motoriky. Nachádza sa tu mini vodný svet, Satur Village, mini horolezecká stena a bufet.

Ak máte radi wellness, je za poplatok a len pre dospelých. Nachádza sa tam 7 druhov sáun: prvá ázijská sauna na Slovensku, biosauna či exteriérová fínska sauna, parná sauna, infrasauna, soľná jaskyňa a parná bylinková sauna.
Tiež exteriérový ochladzujúci bazén, tepidárium, 3 vírivky a kneippov kúpeľ.
Samozrejmosťou sú masáže a rôzne procedúry, bezplavková zóna 18+ a občerstvenie.

termálne kúpalisko PodhájskaPozrite si tiež
Termálne kúpalisko Podhájska. Bazény, wellness, tobogany…

 

x-bionic Šamorín

x-bionic Šamorín

Foto a video: LepšíDeň.sk


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.