Zažeňte jarnú únavu na rodinnej dovolenke!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dovolenka nám dovolí zabudnúť na všetky starosti a povinnosti všedného dňa. Umožní zregenerovať telo i myseľ – hodiť za hlavu všetko, čo nás v bežnom živote zaťažuje a vyčerpáva. Je to čas, kedy sa oddávame športu a relaxu, venujeme sa iba sebe a svojej rodine. Čas, ktorý nám dopraje zbaviť sa jarnej únavy.

 

Chystáte sa na jarnú rodinnú dovolenku?

Pokiaľ patríte medzi milovníkov cyklistiky, na dovolenku si nestačí zbaliť len vhodné oblečenie, ale rovnakú pozornosť je potrebné venovať aj športovým pomôckam. Oblečenie pre celú rodinu, detské pyžamá a hygienické potreby sú obvykle zbalené za pár minút.

No ak ste vášniví cyklisti a na dovolenku sa chystáte autom, budete potrebovať aj nosič na bicykle. Nosič je dobré vybrať v špecializovanej predajni, aby presne pasoval k vášmu vozidlu, aby ste elektrický bicykel pre seba, aj chlapčenský či dievčenský bicykel pre deti, na dovolenku priviezli bezpečne. Pred jazdou nezabudnite na aute skontrolovať všetko, čo by vám cestu mohlo skomplikovať a dbajte aj na to, aby ste si za volant nesadali unavení. Aby ste sa mohli na jazdu plne koncentrovať, naplánujte si vopred pravidelné prestávky a počas šoférovania majte zabezpečený aj dostatočný prísun jedla a tekutín.

 

Zvýšenie kondície

Jarná dovolenka v horskom prostredí úžasne zregeneruje telo i myseľ. Bicyklovanie posilňuje nielen svaly, ale aj srdce. Zlepšuje elasticitu ciev, zvyšuje kapacitu pľúc a okysličuje mozog. Podporuje imunitu a metabolizmus, spaľuje tuky a formuje postavu. Skvelo vyvetrá hlavu a zlepší náladu. Športovanie zaženie aj jarnú únavu – dokáže znížiť podráždenosť či nespavosť, vzpruží celý organizmus. Fyzický pohyb je dôležitý pre všetky vekové skupiny. Pravidelné športovanie predlžuje nielen život, ale významne zlepšuje aj jeho kvalitu.

najčastejšie výhovorkyPrečítajte si tiež
10x najčastejšie výhovorky, ktoré nás brzdia.

 

Celková regenerácia

Pohyb je najdostupnejším a najjednoduchším prostriedkom, ako si zlepšiť život – cítiť sa telesne a mentálne fit. A zabudnúť netreba ani na psychiku, ktorú dovolenka v kombinácii s aktívnym pohybom posilní významným spôsobom. Fyzickú aktivitu potrebuje človek v každom životnom období a preto je dobré, aby rodičia svoje deti viedli ku športovaniu odmalička. Rodičia by mali pri výchove používať všetky dostupné prostriedky na to, aby sa v každom smere ich potomkovia správne formovali.

A skvelou príležitosťou, kedy sa možno svojim ratolestiam viac venovať, podporiť ich lásku k prírode a k športu, sú práve rodinné dovolenky. Deti sa ako športovci profilujú až v zrelšom veku, preto v detstve je dôležité iba to, aby si k pohybu a k prírode vybudovali pozitívny vzťah.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.