Zimná rozprávková nálada na zámku Schloss Hof

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nádherný zámocký komplex Schloss Hof s rozľahlým areálom, ktorému dominuje idylický statok, je skvelou voľbou ako efektívne využiť voľný čas aj v období zimných mesiacov.

Rozprávková nálada na zámku

Čaro a pokoj zimy vás sprevádza na každom kroku či už po rozsiahlych lúkach, alebo v tichosti prekrásnej oranžérie medzi omamnými vôňami rozkvitnutých pomarančovníkov a citrónovníkov. Pri návšteve máte  možnosť preskúmať zážitkové okruhy, zúčastniť sa na rôznych zaujímavých podujatiach určených pre celú rodinu. Stretnutie s rozkošnými zvieratkami zámku, ako sú naše poníky a oslíky poteší každú dušu aj v zimnom období.

Po stopách princa Eugena Savojského a cisárskej rodiny Márie Terézie vás sprevádza jedinečnosť zariadenia apartmánov a pútavé príbehy od našich lektorov zo zákulisia života bývalých majiteľov zámku a šľachty v 18. storočí.  Z okien reprezentačných miestnosti zámku môžete obdivovať veľkolepý vyhlaď na spiace terasy barokovej záhrady a statok. Pri návšteve sú vašou veľkou oporou sprievodné texty v slovenskom jazyku, nachádzajúce sa v zámku i v jeho areáli.

V rámci našej vzácnej mimoriadnej výstavy , kde vás Habsburgovci pozývajú k stolu, na vás čakajú poklady cisárskeho striebra a porcelánu, zlaté lyžice a prepychový riad.

Zimná sezóna je doplnená rozmanitým programom na strávenie prijemného výletu. Návšteva zámku Schloss Hof je aj v zimnom období zážitkom pre všetky zmysly.

rozprávková nálada na zámku Schloss Hof

Program počas zimnej sezóny:

  • Kreatívny ateliér: cez víkendy a sviatky | 12:00 – 16:00 hod. *
  • Stretnutie s poníkmi: víkendy a sviatky 13:30 – 14:30 hod.: za pekného počasia: jazdenie na poníkoch (1,- € za okruh), pri nepriaznivom počasí: starostlivosť o poníky v stajni (grátis)
  • Prezliekanie do barokových kostýmov pre deti:  29.1. ǀ 11.2. ǀ 12:00 – 16:00 hod.*
  • Kultúrny program : rozmanité divadelné a hudobné predstavenia pre deti (v NJ)
  • Prehliadky s lektorom v slovenskom jazyku: každú nedeľu 11:30 ǀ 13:00 a detská prehliadka o 15:00 hod.**

Programy sa konajú v nemeckom jazyku, pre ceny a informácie o viacerých podujatiach a jednotlivých bodoch programu, navštívte prosím nasledujúci web.

FOTOgaléria zo zámku Schloss Hof:

Termín:

do 10.03.2023
10:00 – 16:00 hod.

Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

Vstupenky:

Zimná sezóna:
Dospelí : 16,-€ ǀ deti (6-18 rokov): 10,-€ ǀ rodina (2 dospelí max. 3 deti) 42,-€
*Kreatívny ateliér a prezliekanie do barokových kostýmov 3,-€ dieťa.
**Prehliadka s lektorom: dospelí: 4,-€/ deti (6-18 rokov) 2,-€ ( pri detskej prehliadke je 1 sprevádzajúca osoba zdarma)

Náš TIP
Ročná vstupenka, ktorá sa oplatí. Doprajte si návštevu zámockého areálu Schloss Hof počas 365 dní od kúpy vašej ročnej vstupenky.
Dospelí : 40,-€ ǀ deti (6-18 rokov): 23,-€

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com.
Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk

rozprávková nálada na zámku Schloss Hof

TS, foto: Schloss Hof/Wolfgang MoMo Handl, Michal Cilc, Astrid Knie a Kathrin Körber


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.