Ako nakúpiť voľnopredajné lieky a vitamíny lacnejšie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nakupovanie cez internet je dnes už bežnou súčasťou života snáď každého z nás. Väčšina však stále váha s online nakupovaním liekov. Možno je v tom nedôvera, možno neznalosť a človek vlastne nevie, ako vyberať, kde a čo si všímať.
Viete však, že nakupovať voľnopredajné lieky online môže byť skutočne výhodné? Napríklad ak využijete Pilulka zľavy, nejaké tie eurá určite ušetríte.

Čo môžete nakúpiť v online lekárni?
V internetovej lekárni môžete nakúpiť nielen voľne predajné lieky ako homeopatiká, lieky na žalúdok, lieky na kĺby či lieky na alergiu, ale aj výživové doplnky, vitamíny, doplnky stravy a zdravotnícke potreby – napríklad tlakomery a podobne.
V mnohých lekárňach nájdete aj špeciálne druhy potravín, napríklad vhodné pre celiatikov či diabetikov. Pozrite si napríklad ponuku internetovej lekárne Pilulka.sk, kde okrem uvedených produktov nájdete aj produkty pre športovcov, či dokonca vybrané veterinárske potreby.

 

Aké sú výhody nakupovania liekov cez internet?

V online predaji vedú antibiotiká, antidepresíva a tabletky na potenciu. Ako však radí Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), nikdy na internete nenakupujte lieky na predpis. Iba voľnopredajné lieky, ktorých nákup je v určitých prípadoch dokonca výhodnejší. Poradíme, na čo sa zaberať a ako ušetriť.

lekáreň výklad s liekmi

ikona nakup vozikNajlepší produkt

Pri nákupe liekov cez internet vás netlačí čas, a máte teda možnosť jednotlivé lieky si porovnať a vybrať si ten, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám. Takéto informácie nájdete napríklad aj pri produktoch internetovej lekárne. Pri každom lieku či inom produkte sú uvedené zrozumiteľné informácie, ktoré vám umožnia dobre si vybrať. Pri výbere často pomôžu aj recenzie zákazníkov, ktorí sa v diskusiách radi podelia o svoje skúsenosti či databázy príbalových letákov, ktoré si môžete preštudovať.
Toto je nesporná výhoda oproti nákupu v lekárni, keď za vami stojí rad ľudí, niekto stále pokašľiava, smrká alebo prejavuje nespokojnosť, že vám to ide pomaly.

 

ikona nakup vozikVýhodná cena

Ak ste si už vhodný liek vybrali, nemusíte chodiť z jednej lekárne do druhej, aby ste získali o niekoľko centov nižšiu cenu. Ceny liekov sú rôzne, ale cez internet si jednoducho porovnáte, v ktorej z internetových lekární môžete liek nakúpiť najvýhodnejšie. Cennú pomoc vám poskytnú i cenové porovnávače, na ktorých nájdete ceny viacerých online lekární na jednom mieste.

K cene vždy samozrejme prirátajte aj náklady na doručenie. Tie však vo väčšine prípadov nebývajú vysoké, prípadne nad určitú sumu máte doručenie zdarma. Online lekáreň Pilulka.sk vám napríklad doručenie zdarma poskytne už pri nákupe nad 9,90 €. Navyše môžete tiež využiť zľavy na lieky, zľavové kupóny či zľavové kódy, ktoré nájdete na kupónovom webe Vasekupony.sk.
Napríklad Pilulka zľavový kód, s ktorým môžete nakúpiť v online lekárni, sa naozaj vyplatí použiť.

 

ikona nakup vozikPohodlný nákup priamo z obývačky

Nákup liekov cez internet nepochybne šetrí nielen vaše peniaze, ale aj čas a energiu. Všetko, čo potrebujete, je počítač s pripojením na internet. Alebo postačí aj tablet, či dokonca len mobilný telefón. Nemusíte absolvovať vyčerpávajúcu cestu do lekárne. Objednané lieky vám doručia až priamo k vám domov.

MUDr. David FrejPrečítajte si tiež
6 tvrdení a mýtov o vašom zdraví vysvetľuje dr. david Frej.

 

ikona nakup vozikDiskrétnosť

Mnohí z nás majú problém, ak musia o svojich zdravotných problémoch hovoriť s lekárnikom. Preňho je to prirodzené, on si robí svoju prácu a chce vám čo najlepšie profesionálne poradiť. Pre vás to môže byť nepríjemné, citlivé, možno zahanbujúce. A to najmä vtedy, keď vás počúva masa ľudí, ktorá stojí zvyčajne v rade v lekárni. Pri nákupe cez internet toto všetko odpadá.

 

ikona nakup vozikOdmeny za vernosť

Ak nakupujete stále v tej istej internetovej lekárni, väčšinou sa vám to oplatí. Rovnako ako iné internetové obchody, aj mnohé internetové lekárne poskytujú vernostné programy, ktoré vám ako zákazníkovi prinášajú pri nákupe rôzne výhody.
V online lekárni napríklad zbierate pri každom nákupe vernostné body, ktoré môžete uplatniť pri ďalšom nákupe. Za každých nazbieraných 100 kreditov získate zľavu 1 €. Pri každom nákupe tak môžete so zľavou ušetriť až 10 % hodnoty objednávky.

Ak vás ešte stále obchádzajú pochybnosti ohľadom nákupu liekov online, navštívte stránku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Na portáli SUKL.sk nájdete zoznam všetkých certifikovaných lekární, ktoré smú predávať lieky online.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.