Čo o vás prezrádza hodina narodenia? O vašej povahe, vzťahoch, či práci?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Viete, o koľkej ste sa narodili? Už to, či to bolo ráno alebo večer, môže veľa napovedať o vašej povahe, schopnostiach a prístupe k ľuďom. A ak viete aj presnejšiu hodinu, o to lepšie. O našom charaktere totiž nerozhoduje len mesiac a deň, kedy sme sa narodili, ale aj hodina.
Pozrite si nižšie rozdelenie po jednotlivých hodinových blokoch a prečítajte si o sebe. Samozrejme, nejde o žiadne vedecké podklady a analýzy, ale skôr pozorovanie a zábavu. Presný čas vášho narodenia má podľa mnohých vplyv na vašu povahu, pretože jednotlivé hodiny majú svoju energiu.
Napokon, cítite to aj teraz, že ráno ste možno plní elánu, nabudení. Popoludní príde útlm. Niekto má najvyššiu krivku produktivity večer, iný zasa podáva najlepšie výkony v noci.
Takže čo o vás prezrádza hodina narodenia?

 

Čo o vás prezradí hodina narodenia

Pozrite si hodinu, v ktorej ste sa narodili a prečítajte si krátku charakteristiku. Prečítajte si aj hodinu pred a hodinu po, lebo nie každého vystihuje úplne to, čo je pre danú hodinu. A berte to skôr ako zábavu, zaujímavosť, ktorá vás možno inšpiruje zamyslieť sa nad sebou 🙂

ikona hodinyPolnoc – 01:00 | Rozhodnosť

Ak ste sa narodili krátko po polnoci, patríte medzi rozhodných ľudí, ktorí nezvyknú váhať. Máte tiež dobrý postreh, všímate si, vnímate, no aj tak ste niekedy opatrnejší a chcete mať veci pod kontrolou. Ste aktívni, mierne zahľadení do seba, takže beriete priestor aj ľuďom naokolo. Trošku ich vytláčate, valcujete. Ste radi v centre pozornosti a ako šéf nemáte veľmi podporu svojich ľudí. Skúste dať druhým viac priestoru a vypočuť si ich.

 

ikona hodiny01:00 – 02:00 | Zvedavosť a klebety

Áno, ľudia narodení hodinu po polnoci sú nesmierne zvedaví, neúnavne zháňajú informácie, dopĺňajú si ich a radi rozširujú svoje obzory. Tiež radi klebetia, hodnotia druhých, najmä svojich blízkych, čo im však neraz komplikuje život. Títo ľudia by mali viac vsadiť na zábavu, humor, snažte sa odľahčiť situácie a tak možno budete ešte viac v centre pozornosti ako dnes.

 

ikona hodiny02:00 – 03:00 | Workoholik

V tomto hodinovom okne vládne Venuša a najčastejšie sa tu rodia workoholici, závislí na práci. Sú to naozaj svedomití, poctiví a aktívni ľudia, také pracovité včeličky. Stačí im sľúbiť nejakú odmenu, prémie, pochváliť ich a pracujú do úmoru 🙂čo o nás prezrádza hodina narodenia?

 

ikona hodiny03:00 – 04:00 | Cieľavedomosť

To charakterizuje ľudí narodených v tejto hodine – majú jasný cieľ, idú za ním vytrvalo a trpezlivo. Čo si predsavzali, to sa snažia aj dosiahnuť. Či už ide o prácu, alebo lásku – sú naozaj ambiciózni. Prekážať to však môže občas vo vzťahoch, pretože sú majetnícki a radi „vlastnia“ tých najbližších.

 

ikona hodiny04:00 – 05:00 | Prísni ľudia

Akčný Mars sa prejavuje aj na povahe, takže ľudia narodení po štvrtej hodine sa radi presadzujú, vidia sa vo vedúcich pozíciách, sú dynamickí. Radi prejavujú vodcovské maniere, hoci v takej pozícii ani nie sú. Nenápadne dávajú príkazy, tlačia, popoháňajú. Neradi sa nechávajú obmedzovať, chcú byť nezávislí a často jednajú na rovinu.

 

ikona hodiny05:00 – 06:00 | Skromnosť

Narodili ste sa po piatej hodine rannej? Potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou skromní, samostatní, nevyvyšujete sa a nebývate k ľuďom arogantní. Niekedy vám však prílišná samostatnosť môže uškodiť, takže neodmietajte pomoc či radu druhých. Skúste v sebe prekonať túto črtu a možno sa vám bude dýchať lepšie.

 

ikona hodiny06:00 – 07:00 | Zasnení ľudia

O šiestej ráno začína vládnuť Neptún, čiže planéta snov a ilúzií. V tomto čase narodení ľudia sú zasnení, citlivejší a ľahšie zraniteľní. Aj preto sa viac uzatvárajú do seba, aby neboli tak „na muške“. Títo ľudia však majú aj veľký dar intuície, na ktorej by mali popracovať, rozvinúť ju, dať jej priechod – vtedy môžu dosiahnuť oveľa viac ako iní ľudia.

 

ikona hodiny07:00 – 08:00 | Zmysel pre poriadok

Ranné vtáčatá, ktoré majú zmysel pre poriadok, systém a veci majú pre nich vždy svoje presne stanovené miesto. Logiku umiestnenia, či rozvrhnutia však ich okolie nie vždy pochopí, preto by mali byť zhovievaví. Občas by títo ľudia mali nazerať na veci z nadhľadu, nebyť takí zošnurovaní a neupínať sa na malichernosti.čo o nás prezrádza hodina narodenia?

 

ikona hodiny08:00 – 09:00 | Odolné osoby

Toto sú prevažne také bútľavé vŕby, ktorým sa radi zdôveríme, neúmyselne na nich prenesieme svoje problémy, trápenia a starosti. A oni sú odolní, znesú veľa a ešte bez reptania. Správajú sa niekedy ochranársky, sú ľudskí, prístupní a vedia vždy podať pomocnú ruku.

 

ikona hodiny09:00 – 10:00 | Otvorene úprimní

Na týchto ľudí pozor, lebo do očí vám úprimne povedia, čo si o vás myslia a ako vidia  veci, ktoré robíte. Takáto radikálna úprimnosť im je niekedy na škodu a dostáva ich do nepríjemných situácií. Nedokážu to však celkom kontrolovať a navonok vyzerajú neústupčivo. Akoby si nevážili prácu a prínos ostatných, čo však nemusí byť pravda.

 

ikona hodiny10:00 – 11:00 | Dravosť

Zrodení zo Saturnu sú vo všeobecnosti draví, akční, nemajú zábrany a môžu uspieť napríklad v politike. Jednajú však na rovinu a keď treba, vedia prejaviť riadnu dávku pomstychtivosti. Takže pozor na to, aby ste sa im nepriplietli do cesty, alebo im niečo neprekazili. Nemajú radi ľudí, ktorí robia problémy, ktorí im nejako narušujú plány a tých nemilosrdne zložia.

 

ikona hodiny11:00 – 12:00 | Odporcovia zmeny

Tesne pred poludním sa rodia ľudia, ktorí v živote nemusia veľmi zmeny. Na jednej strane sú citliví, na strane druhej výbušní. Potrebujú bezpečný prístav, bez vetra a väčších vĺn. Keď ich tlačíte do zmeny, spätia sa, odporujú, niektorí začnú panikáriť a zubami-nechtami sa držia zabehnutých koľají.

 

ikona hodiny12:00 – 13:00 | Nuda ich zničí

Ľuďom narodeným počas tejto hodiny vládne šťastná planéta Jupiter. Neznášajú nudu, potrebujú vzrušenie, stále nové skúsenosti a zážitky. Neraz si berú cudzincov za partnerov a to im potom obráti svet naruby. Nemajú radi nátlak od druhých, vtedy to vedia dať aj najavo.čo o nás prezrádza hodina narodenia?

 

ikona hodiny13:00 – 14:00 | Zásadovosť

Sú to zásadoví ľudia, ktorí majú zmysel pre pravidlá. Tie by mali byť pevne stanovené a je jedno, či nimi alebo niekým iným. Iní sú radi v blízkosti týchto ľudí, hoci sa nie vždy vedia ospravedlniť za prešľap.

 

ikona hodiny14:00 – 15:00 | Komplikovaní

Tejto hodine vládne Pluto, takže ľudia narodení po druhej šíria okolo seba nepokoj, sú to komplikovanejšie povahy, ktoré musia navyše prekonávať aj ťažké životné situácie. Nedokážu odolávať dlhodobejším problémom, zvyknú im podľahnúť, strácajú vieru a nádej, že sa to zlepší. Preto je dobré, ak majú pri sebe pozitívneho optimistu, ktorý ich povzbudí, keď treba.

 

ikona hodiny15:00 – 16:00 | Harmónia

V tejto hodine narodení ľudia radi riskujú, sú ambiciózni a ľahko sa nechajú strhnúť väčšinou. Neraz prídu o peniaze, pretože si riziko ich straty uvedomia príliš neskoro. Aj preto potrebujú vedľa seba partnera, ktorý im prinesie do života harmóniu, pokoj, poriadok a rovnováhu. Niekto, kto ich upokojí a vyváži ich komplikovanejšiu povahu.

 

ikona hodiny16:00 – 17:00 | Láska nadovšetko

Ak ste sa narodili v tejto hodine, potrebujete veľa lásky. Vládne jej totiž Venuša, čiže planéta lásky a manželstva. Dlho hľadáte toho pravého partnera, vyberáte si, zvažujete a niekedy aj neuvážene testujete. Ľudia narodení v tejto hodine sú empatickí.

 

ikona hodiny17:00 – 18:00 | Radosť z práce

Sú to úprimní a priami ľudia, poctiví, so srdcom na ruke. Majú pevné zásady, neuznávajú stereotyp a konvenčné pravidlá. Stále sa snažia niečo vylepšovať, posúvať ďalej a aj sa to často darí, lebo sú to šikovní a schopní ľudia. Viac ako finančná odmena je pre nich radosť, že môžu niečo hodnotné tvoriť a vymýšľať.čo o nás prezrádza hodina narodenia?

 

ikona hodiny18:00 – 19:00 | Vytrvalosť

Tejto hodine vládne Merkúr, planéta myslenia, takže sa to premieta aj do vašej povahy. Ste vytrvalí, premýšľaví, len tak ľahko sa nevzdávate. Často sa dostanete do nezávideniahodnej situácie, no dokážete si nájsť cestu von aj zo slepých uličiek.

 

ikona hodiny19:00 – 20:00 | Aj cez mŕtvoly

Áno, týchto ľudí presne vystihuje „ide aj cez mŕtvoly“. Majú odvahu, ťah na bránu, nič ich len tak ľahko nezastaví a občas až fanaticky kráčajú za svojím cieľom. Nenechajú sa odradiť, kým nedosiahnu svoje. Žiaľ, niekedy to zneužívajú ich blízki alebo kolegovia, takže nenechajte sa využívať na ich sebecké ciele.

 

ikona hodiny20:00 – 21:00 | Večný romantik

Po ôsmej večer sa už stmieva, sledujeme západ slnka, krvavočervené zore…nuž, títo ľudia sú veľkí romantici. Ľúbostné dobrodružstvá sú zmyslom ich života, neznášajú každodennú rutinu a šedivosť. Potrebujú lesk, svetlo, slnečné lúče, ktoré ich nabíjajú, prežiaria ich životy. Bez romantiky to jednoducho nejde.

 

ikona hodiny21:00 – 22:00 | Žiadny problém

Ľudia narodení počas tejto hodiny majú skutočne slnečnú povahu. Sú veselí, priateľskí, dobre vychádzajú s rôznymi typmi ľudí, s deťmi, milujú ich zvieratá a všade sú vítaní. Radi predvedú svoju tvorivosť, svedomitosť a cieľavedomosť. Najväčšou prednosťou je schopnosť včas odhaliť problém a vyriešiť ho.

dátum narodeniaPrečítajte si tiež
Aký dôležitý je dátum vášho narodenia?

 

ikona hodiny22:00 – 23:00 | Ako na hojdačke

Ak ste sa narodili v túto hodinu, máte množstvo energie, ste vitálni, radi tiež dumáte nad filozofickými otázkami…ale nikdy nie ste spokojní. Vždy čosi chýba, niečo neklaplo tak ako malo. Aj keď navonok budete vyzerať pokojne, vo vašom vnútri sa to búri, emócie vybuchujú a vy ich musíte držať pod pokrievkou.

 

ikona hodiny23:00 – polnoc | Stabilita a šťastie

Túžite po vnútornom mieri, pokoji, stabilite. Kariérne stúpate pomaly, krok za krokom, ale isto. Úspech sa často nedostaví skôr ako pred štyridsiatkou, tak si naň počkajte a nehádžte flitnu do žita. Viac šťastia máte v osobnom živote, s partnerom sa dokážete emocionálne skvele prepojiť a manželstvo býva stabilné, dlhé a šťastné.

Zdroj: The Sun, Dama.cz, Blesk.cz, iPrima
Foto: Unsplash.com, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.