Plechová brána: Ide to aj moderne a esteticky

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Neviete si predstaviť, že by váš dom chránila plechová brána? Dajte nám pár minút a rýchlo vás presvedčíme, že je to to najlepšie možné riešenie. Neveríte? Čítajte ďalej.

Sezam otvor sa

Ako by sa vám páčilo, keby sa vaša brána sama otvorila len čo by ste sa k nej priblížili? Presne to zvládnu dnešné moderné plotové brány. A nie, nemusíte sa obávať toho, že by sa rovnako otvorili aj pred zlodejmi. Práve naopak.

Oproti klasickým bránam poskytujú brány s elektrickým pohonom pred zlodejmi o level vyššiu ochranu. Na ich otváranie najčastejšie slúži diaľkové ovládanie, či mobilná aplikácia, ktorú viete mať po ruke vždy, keď treba.

Potom už len stačí prísť s autom pred dom, pohodlne si otvoriť bránu bez vychádzania z auta a zaparkovať na dvor či do garáže. Aj keď sa vonku doslova ženia všetci čerti, vy môžete pohodlne vystúpiť v suchu a teplúčku.
Stále sme vás nepresvedčili?plechová brána

 

Vhodné riešenie pre každý pozemok

Hlavne žiadne výhovorky, že váš pozemok je na plechovú bránu príliš malý. Samonosné plechové brány, ktoré potrebujú na zasúvanie naozaj veľký priestor, nie sú jediná možnosť.

Priestorovo komfortnejšie sú posuvné brány. Tie na rozdiel od samonosných potrebujú na zasúvanie len priestor dlhý ako sú ony samé a ešte kúsok (500 mm) navyše na pohon. A to už je priestor, ktorý má k dispozícií väčšina pozemkov. A riešenie existuje aj v prípade, ak nie.

Najmenej náročné na dĺžku pozemku sú krídlové brány. Tento druh brán je možné použiť v prípade, ak máte na vjazd k dispozícií aspoň 3 metre. Otvárať sa môžu do vnútra, čo vyžaduje dostatok priestoru za bránou, no rovnako aj do vonku, čo ešte viac šetrí priestor.
Uvedené typy plotových brán sú vhodné aj na svahovité pozemky, takže ani netypické pozemky nie sú problém.

gabiónové ploty - výhodyPrečítajte si tiež
Gabiónové ploty. Prečo sú také obľúbené?

 

Moderný dizajn, ktorý podčiarkne váš dom

Ak vás predchádzajúce odseky aspoň trochu nalomili, verte tomu, že tento posledný vás doslova nakopne. Aj keď pojem plechová brána znie na prvé počutie neesteticky, vaša brána vôbec nemusí vyzerať ako škaredý kus plechu, ktorý by ste najradšej vyhodili do kovošrotu. Doba sa posúva míľovými krokmi a rovnako aj plechové brány.

Dopriať si ich tak môžete v rôznorodom dizajne a pestrých farbách. Populárne sú najmä neutrálne farby – biela, antracitová, ale zvoliť si môžete naozaj ľubovoľnú farbu. Každú plechovú bránu je preto možné presne zladiť s celkovým dizajnom domu a vytvoriť tak príjemný harmonický celok. Dokonca vďaka špeciálnej fólii je možné vyrobiť plechovú bránu aj v dizajne dreva. A na prvý pohľad rozdiel od dreva rozpoznáte naozaj len ťažko.plotová brána drevo

Okrem farby ovplyvňuje dizajn plechových brán aj členenie jednotlivých sekcií. Medzi najčastejšie používané členenie patria približne 10 cm široké vodorovné pásy alebo rozdelenie povrchu na 2 vodorovné sekcie. Dizajn sekcií však môže byť rôzny a nie je problém dať si ho vyrobiť aj na mieru. Návrh dizajnu plechovej brány môžete zveriť aj architektovi a dopriať si originálny kúsok, aký sa len tak nevidí. A v ktorom obyčajný plech rozhodne nikto neuvidí.

Moderné plotové brány predstavujú jednoduché, praktické a zároveň estetické riešenie oplotenia pozemku. Získate vďaka nim nielen estetický, ale ak sa rozhodnete pre elektrický pohon, aj praktický doplnok vašej nehnuteľnosti. Síce v minulosti boli plechové brány a ploty považované skôr za neestetické a mnohí im nevedeli prísť na chuť, dnešné moderné technológie umožňujú vyrobiť aj plechovú bránu v krásnom nadčasovom dizajne či vo vzhľade na nerozoznanie od dreva. My v redakcii ich preto považujeme za najlepšiu možnú voľbu.

 

— PR článok —
Foto: Topgates.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.