Potravinová pyramída pre vaše zdravie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Peniaze vydané na zdravie, nie sú nikdy vyhodené,“ povedal John Webster.

Určite mnohí súhlasíme, no nie každý sa tým aj riadi. Ruku na srdce – koľkokrát ste mysleli pri nákupe potravín na zdravšie alternatívy? Koľkokrát ste si kontrolovali, či ste mali v daný týždeň rybu? A pijete naozaj dostatočne?

Nevhodná strava, nedostatočný príjem minerálov, vitamínov a ďalších potrebných látok má za následok rôzne ochorenia.
Napríklad zníženie rizika srdcových chorôb, infarktu a mŕtvice, zabezpečíme takým životným štýlom, ktorý podporuje zdravie nášho srdca. Doslova všetko, čo robíme pre svoje zdravie, má vplyv na to,  ako efektívne bude fungovať i naše srdce. A tak ako efektívne vykonáva srdce svoje funkcie, určuje sa kvalita nášho života.

Existujú určité zásady, či potravinová pyramída, ktoré prospievajú nášmu zdraviu…ak dodržiavame dané pravidlá.
Dr. Stephen Sinatra, svetovo uznávaný kardiológ, po úspešnej liečbe tisícov pacientov došiel k presvedčeniu, že napríklad priamy útok na zápal správnou stravou, prírodnými výživovými doplnkami a zmenou životného štýlu vhodného pre zdravie srdca, je najlepší spôsob liečby a prevencie ochorení srdca.

Potravinová, alebo tiež výživová pyramída je grafické vyjadrenie závislosti zložiek potravy podľa ich obsahu živín a množstva, v akom by sa mali tieto potraviny konzumovať. Takúto pyramídu a množstvo ďalších užitočných informácií nájdete aj v knižke Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku od uznávanej odborníčky Kataríny Horákovej.

Energeticky najbohatšie potraviny sú na jej vrchole, pričom základňa vrcholu je najmenšia, čo vyjadruje, že tieto potraviny by sa mali konzumovať v čo najmenšom množstve, v päte pyramídy sú energeticky chudobné potraviny, základňa pyramídy je najširšia – týchto potravín by sa malo konzumovať najviac.

Tu je potravinová, výživová pyramída

Potravinová výživová pyramída

 


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.