Sklenené prístrešky skvelo dotvoria aj komerčné stavby. Aké sú možnosti?

LinkedIn

Projektujete terasu alebo chcete zakryť určitý priestor pri polyfunkčnej budove? Stavte na kvalitné zastrešenie, ktoré každej stavbe pridá na elegancii i hodnote.

Ak hľadáte cestu ako viac využiť exteriér, zastrešenie je skvelým spôsobom. Sklenený prístrešok v kombinácii s posuvnými dverami spríjemňujú prechod medzi interiérom a exteriérom. Presklený prístrešok oba priestory prepojí a umožní vám užiť si okolie budovy za každého počasia. Veľmi dôležitý je vzhľad zastrešenia, ktoré by malo ladiť s architektúrou stavby.

 

Rozhodujúce sú detaily

Tvar zastrešenia vychádza z jeho praktického účelu a z plošného tvaru, nad ktorým stojí. Najčastejšie je to obdĺžnik, ktorý je primeraný vzhľadom aj z hľadiska jeho konštrukcie. Pri určovaní rozmerov vychádzajte z účelu, ktorému má prístrešok slúžiť. Dizajnové prístrešky sa často využívajú pri vchodoch do budov, kde chránia pred dažďom a nepriaznivým počasím. Komfort je dôležitý, myslite na tento fakt už pri samotnom plánovaní budovy. Prístrešky môžu stáť i samostatne. Aby ste sa vyhli prípadným zmenám alebo komplikáciám, neváhajte sa obrátiť na odborníkov, ktorí majú s realizovaním zastrešení a zimných záhrad skúsenosti. V ideálnom prípade si nechajte sklenenú stavbu navrhnúť i priamo postaviť.

sklenené prístrešky

 

Odolné prístrešky ako dizajnový doplnok

Zastrešenie zo skla môžete využiť nielen v príbytkoch, ale aj pri obchodoch či komerčných budovách, ktoré sú frekventovanejšie ako klasické domácnosti. Aj preto je dôležité aby bol prístrešok vytvorený z bezpečnostného skla, ktoré je potiahnuté špeciálnou fóliou a udrží ho v celku aj po rozbití. Sklené zastrešenie je dokonale presvetlené, môžete si vybrať farbu, tvar a úpravu povrchu. Vysoko funkčná pergola alebo prístrešok vám urobia veľkú službu, neváhajte a poraďte sa s profesionálmi, ktoré navrhnú ideálne riešenie pre váš projekt.

— PR článok —
Foto: Sklofix.sk 


                                                                       Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!

About Author