Sklenené prístrešky skvelo dotvoria aj komerčné stavby. Aké sú možnosti?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Projektujete terasu alebo chcete zakryť určitý priestor pri polyfunkčnej budove? Stavte na kvalitné zastrešenie, ktoré každej stavbe pridá na elegancii i hodnote.

Ak hľadáte cestu ako viac využiť exteriér, zastrešenie je skvelým spôsobom. Sklenený prístrešok v kombinácii s posuvnými dverami spríjemňujú prechod medzi interiérom a exteriérom. Presklený prístrešok oba priestory prepojí a umožní vám užiť si okolie budovy za každého počasia. Veľmi dôležitý je vzhľad zastrešenia, ktoré by malo ladiť s architektúrou stavby.

 

Rozhodujúce sú detaily

Tvar zastrešenia vychádza z jeho praktického účelu a z plošného tvaru, nad ktorým stojí. Najčastejšie je to obdĺžnik, ktorý je primeraný vzhľadom aj z hľadiska jeho konštrukcie. Pri určovaní rozmerov vychádzajte z účelu, ktorému má prístrešok slúžiť. Dizajnové prístrešky sa často využívajú pri vchodoch do budov, kde chránia pred dažďom a nepriaznivým počasím. Komfort je dôležitý, myslite na tento fakt už pri samotnom plánovaní budovy. Prístrešky môžu stáť i samostatne. Aby ste sa vyhli prípadným zmenám alebo komplikáciám, neváhajte sa obrátiť na odborníkov, ktorí majú s realizovaním zastrešení a zimných záhrad skúsenosti. V ideálnom prípade si nechajte sklenenú stavbu navrhnúť i priamo postaviť.

sklenené prístrešky

 

Odolné prístrešky ako dizajnový doplnok

Zastrešenie zo skla môžete využiť nielen v príbytkoch, ale aj pri obchodoch či komerčných budovách, ktoré sú frekventovanejšie ako klasické domácnosti. Aj preto je dôležité aby bol prístrešok vytvorený z bezpečnostného skla, ktoré je potiahnuté špeciálnou fóliou a udrží ho v celku aj po rozbití. Sklené zastrešenie je dokonale presvetlené, môžete si vybrať farbu, tvar a úpravu povrchu. Vysoko funkčná pergola alebo prístrešok vám urobia veľkú službu, neváhajte a poraďte sa s profesionálmi, ktoré navrhnú ideálne riešenie pre váš projekt.

— PR článok —
Foto: Sklofix.sk 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.