Sužuje vaše telo reuma? Aké matrace sú pre vás a vaše telo ideálne?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Reuma môže byť nepríjemným spoločníkom, ovplyvňujúcim každodenný život a kvalitu spánku. Jedným z faktorov, ktorý môže pomôcť zmierniť nepríjemné príznaky tohto ochorenia, je výber vhodných matracov, správna strava a fyzická aktivita.

Čo je reuma?

Silná reuma, alebo reumatoidná artritída, je autoimunitné ochorenie postihujúce kĺby a iné časti tela. Vedie k zápalu kĺbov, bolesti, opuchu a obmedzeniu pohybu. Ochorenie môže ovplyvniť každodenné aktivity vrátane spánku, čo zvyšuje dôležitosť správnej podpory a pohodlia, ktoré poskytuje konkrétny a najmä správne zvolený matrac.

Prečo a ako môžete výberom správnych matracov telu pomôcť?

Výber správneho matraca môže mať významný vplyv na spánok a celkové pohodlie nielen pre osoby trpiace reumou. Pohodlné matrace 90 x 200 s ortopedickou podporou a pružnosťou môžu pomôcť udržiavať správnu polohu tela počas spánku a minimalizovať tlak na kĺby. Materiály s pamäťovou penou či latexom zaisťujú dokonalú podporu pre každú časť tela, čo je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi. Pri výbere sa pre istotu poraďte s odborným lekárom – reumatológom alebo ortopédom.

Nezabúdajte na zdravú stravu

Vedľa správneho výberu matracov môže aj strava zohrávať kľúčovú úlohu pri spravovaní príznakov reumy. Antioxidačné potraviny, ako sú tmavé bobule a zelenina, môžu pomôcť v boji proti zápalu. Ryby obsahujúce omega-3 mastné kyseliny tiež prispievajú k zníženiu zápalu v tele. Aj v tomto smere je vhodné svoje kroky konzultovať s odborníkom na výživu, aby ste spoločne a na základe aktuálneho stupňa ochorenia našli najlepší prístup pre svoje individuálne potreby.

artritida-artrozaPrečítajte si tiež
Artritída a artróza.
Tieto potraviny potláčajú zápal a uľavia od bolesti.

Aká fyzická aktivita vám neublíži?

Aj fyzická aktivita je pri liečení alebo zmiernení príznakov reumy dôležitá, avšak nesmie ísť o aktivity, ktoré spôsobujú nadmerné zaťaženie postihnutých oblastí. Plávanie, chôdza a jemné cvičenia na posilnenie svalov môžu byť ideálnymi možnosťami, ktorých intenzitu si môžete prispôsobiť aktuálnemu stavu a podmienkam.

Napriek tomu, že je reuma veľmi vážne a život znepríjemňujúce ochorenie, s určitými krokmi je možné príznaky ochorenia zmierniť či dokonca liečiť. Najdôležitejšia je konzultácia s lekárom alebo fyzioterapeutom, ktorí vám poradia aj pri výbere vhodného matraca.

TS, foto: auremar/StockAdobe.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.