Vymaľujte si Vianoce podľa seba!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Je neuveriteľné, ako sa antistresové maľovanky stále držia na vrchole rebríčka predajov. Stále obľúbené a vyhľadávané. Žeby sme mali v živote toľko stresu a potrebujeme sa uvoľniť? Pravdou je, že antistresové maľovanky naozaj fungujú a nenápadne nám prinášajú množstvo pozitív, o ktorých možno ani netušíme. Alebo si ich prinajlepšom neuvedomujeme. A presne sem zapadá aj nová knižka Johannine Vianoce od autorky, ktorá sa preslávila antistresovými maľovankami po celom svete. Z jej kníh plných obrázkov sa predalo už vyše 20 miliónov kusov! Tak poďte vyskúšať jej vianočnú knižku.

 

Ako nám maľovanky pomáhajú?

Ak ste unavení, máte v práci množstvo povinností, ďalšie vás čakajú doma, antistresové maľovanky vás dokážu uvoľniť. Neberte to ako stratu času. Alebo ako zbytočnú činnosť, ktorá vás len zdržiava a vy potom stihnete ešte menej.

Vymaľovávanie rozvíja viacero zručností, podporuje kreativitu, vnímanie okolia, posilňuje emotívne prežívanie života, čo je mimoriadne dôležité pre psychohygienu každého z nás.
Je to tréning sebaovládania, trpezlivosti, disciplíny a sebaregulácie. Dodržiavanie hraníc nakreslených tenkými čiarami dá niekedy zabrať, však? 🙂

Vymaľovávanie odbúrava vnútorné emočné napätie, ktoré sa kreslením premiestňuje z centrálnej nervovej sústavy po dráhe mozog-oko-ruka. Aj preto nás táto činnosť upokojuje a dokážeme pri nej zrelaxovať. Dôležité je však prijať túto činnosť, nenútiť sa do nej a nerobiť to len preto, že o tom niekde píšu. Urobiť to pre seba, pre svoj vnútorný pokoj a radosť. Len tak môžu mať antistresové maľovanky efekt.

Johannine Vianoce

Johannine Vianoce

Keď sa navyše nádherné maľovanky spoja s emóciou, ktorá je v nás zakorenená ako silno pozitívna, máte vyhrané. Ako krásna kniha maľovaniek pre dospelých Johannine Vianoce, ktorá oslavuje radosti Vianoc.
Husté sneženie jemných vločiek, rozkošne vyzdobené perníkové domčeky, sane ťahané sobmi. Vyberte perá a ceruzky a vymaľujte, dokončite a vyzdobte každé slávnostné umelecké dielo.

„Vymaľovávanie naozaj pomáha meniť mozgové vlny,“ súhlasí klinický psychológ David Holmes. Bežne náš mozog pracuje na báze vĺn beta – rozhodujeme sa, riešime problémy, myslíme. To si však vyžaduje veľa duševnej energie a mozog nedokáže takto fungovať príliš dlho. Potrebuje si oddýchnuť. Preradiť na nižší stupeň, dostať sa na vlny alfa. No nie každý to dokáže.

A práve v tom vám pomôžu podľa psychológa antistresové maľovanky. „Vymaľovávanie je totiž pokojná činnosť, ktorá poskytuje mozgu jednoduché podnety na koncentráciu, nenudí a nefrustruje, nevyžaduje si zložité myslenie alebo plánovanie,“ dodáva pre Daily Mail psychológ David Holmes.

Antistresové maľovankyPrečítajte si aj
Antistresové vymaľovánky? Naozaj fungujú!

Vyfarbite si Vianoce!

Vianočné sviatky sú pre mnohých obdobím nekonečného stresu a naháňania. Stihnem všetko poupratovať? Pripraviť a napiecť? Bože, aké darčeky kúpiť, aby to dotyčného potešilo? A postíham všetko v práci, aby mi to tam neležalo celé sviatky?!

Pokúsme sa ale uprostred adventu sadnúť si k slávnostnej maľovanke a vymaľovať obrázky pre svojich najbližších, ktoré im môžeme podarovať ako pohľadnice spolu s niekoľkými vrúcnymi slovami.
Pravdepodobne ich to poteší viac ako darček z obchodu, lebo počas maľovania sme na nich mysleli a vlastnou fantáziou vytvorili pre nich vzácny obrázok.

Johanna Basfordová

Johanna Basfordová

Johanna Basfordová nezaprie ani vo vianočnej maľovanke svoje majstrovstvo, ktoré pohladí naše oči.
Jej obrázky sú plné vianočných ozdôb a dekorácií, perníkových domčekov a symbolov  Vianoc v podobe cezmíny a brečtanu.

Veď vymaľovávanie používal ako relaxačnú techniku už známy psychológ Carl Gustav Jung, ktorý sa zameriaval najmä na kruhové ornamenty zvané mandaly.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.