VIANOČNÉ TRHY na zámku Schloss Hof

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Počas posledného adventného víkendu sa môžete tešiť na rozprávkovú vianočnú dedinku
vo veľkorysom areáli najväčšieho vidieckeho sídla v Dolnom Rakúsku. Ak budú vyzerať Vianočné trhy na nádhernom zámku Schloss Hof?

 

Čarovná atmosféra

Romanticky usporiadané stánky v podobe malých domčekov, zahalené do drobných svetielok, vytvárajú na pozadí imperiálnej architektúry jedinečnú atmosféru.  Lahodné vône vznášajúce sa nad zámockým areálom lákajú na predvianočnú hostinu. Regionálne dobroty v sprievode punčových variácií s rozmanitými druhmi ovocia iste potešia vaše chuťové poháriky.

Ak ešte nemáte vianočné darčeky, ponuka miestnych vystavovateľov, ktorá zahŕňa prevažne lokálne výrobky, vás iste inšpiruje. Ručne zhotovené dekorácie z prírodných materiálov sú potešením pre oko, ale aj pre prírodu.  Najmenší návštevníci môžu popustiť uzdu kreativite pri tvorivých dielničkách, navštíviť detský kolotoč, vychutnať si jazdu na poníkoch, či pohladiť zvieratká v živom betleheme.

čarovný advent na zámku Schloss Hof

 

Vianočné trhy na zámku

Na zámockom nádvorí sa o tú pravú vianočnú atmosféru postará dychová kapela. Navštívte zámocké komnaty a nechajte sa uniesť krásou vianočných tradícií. Tematické adventné okienka vám priblížia zvyky tohto krásneho obdobia a rozpovedia veselé vianočné príbehy.

Zaujímavosti zo života našich predkov dotvára špeciálne ladený vianočný okruh, ktorý si môžete pozrieť do 9. januára 2022. Najstarším symbolom Vianoc sú jasličky. Na prízemí zámku ich nájdete v rôznorodých prevedeniach.
Nevynechajte ani stálu expozíciu v cisárskych apartmánoch a spoznajte život zámockého panstva na vidieckom zámku v 18. storočí.

Zámocký statok je ako stvorený na zimnú prechádzku, nezabudnite pozdraviť štvornohých obyvateľov zámockého priestranstva, ktorý netrpezlivo čakajú na vašu spoločnosť. Ak zatúžite po stredomorskej atmosfére iste nevynechajte východnú oranžériu, jej exotické rastlinstvo vás na chvíľu prenesie do letných mesiacov.
Nalaďte sa na najkrajšie sviatky roka v kruhu vašich blízkych a doprajte si výlet do sveta stále živého baroka.

Termín:

18.-19.12.2021
10:00 – 19:00 hod.

Náš TIP
Zámok Schloss Hof môžete navštíviť aj individuálne, ak sa však chcete dozvedieť viac, vrelo odporúčame prehliadky v slovenskom jazyku, v čase 11:30 ǀ 13:30 a špeciálnu detskú prehliadku o 15:00.

čarovný advent na zámku Schloss Hof

Aktuálne opatrenia

Podľa momentálnych nariadení sú podujatia v Dolnom Rakúsku v režime OP.
Vstup je teda len pre osoby očkované a po prekonaní Covid 19. Je nutné sa preukázať platným dokumentom a dokladom totožnosti.
Detí do 12 rokov sa toto opatrenie netýka.
Zdvorilo žiadame sledovať aktuálne opatrenia na webovej stránke www.schlosshof.at/sk

 Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

zámok Schloss Hof

Vstupenky

Vianočné trhy:
Dospelí : 7,-€ ǀ deti (6-18 rokov): 3,-€ ǀ rodina (2 dospelí max. 3 deti) 17,-€
Vianočné trhy + vstup do zámku:
Dospelí : 15,-€ ǀ deti (6-18 rokov): 9,-€ ǀ rodina (2 dospelí max. 3 deti) 39,-€
Prehliadka zámku s lektorom: 3,-€ osoba

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na www.imperialtickets.com.
Bližšie informácie a rezervácie: www.schlosshof.at/sk

čarovný advent na zámku Schloss Hof

Zdroj a foto: Schloss Hof/ Astrid Knie


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.