Vianočné trhy na zámku Schloss Hof. Doprajte si zážitok, na ktorý sa nezabúda

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Časom mimoriadnych zážitkov, kedy zdieľame chvíle šťastia s našimi blízkymi. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v neďalekom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
Máme pre vás niekoľko tipov a určite vás presvedčíme, že sa oplatí zájsť na tamojšie vianočné trhy. Ideálne pre dvojice aj rodiny s deťmi, pretože je čo vidieť, ochutnávať a zabávať sa.


Atmosféra imperiálnych Vianoc

Každý víkend od 16. novembra až do 22. decembra 2019 sa môžete ponoriť do rozprávkovej atmosféry vianočných trhov v imperiálnom prostredí, ktoré zaručene očarí veľkých aj malých návštevníkov. Jedny z najkrajších vianočných trhov Dolného Rakúska ponúkajú celej rodine možnosť stráviť príjemný deň na mieste, kde kedysi žila cisárovná Mária Terézia či princ Eugen Savojský.
Predvianočný čas je neodmysliteľne spojený aj so žiarivou nádherou. Vďaka veľkolepej výzdobe, ktorá ešte umocňuje sviatočnú náladu, zámocký areál Schloss Hof zažiari v celej svojej kráse. A vy budete mať možnosť obdivovať pôsobivý adventný veniec, impozantný vianočný stromček, ligotavé hviezdy i snehové vločky.vianočné trhy Schloss Hof


Viac ako 90 stánkov a bohatá programová nádielka

Pozývame vás na príjemnú prechádzku medzi stánkami s prekrásnymi ozdobami a pôvabnými drobnosťami, kde bezpochyby načerpáte bohatú inšpiráciu pre vianočnú výzdobu i milé darčeky.  „Srdce“ vianočného trhu tvorí približne 90 vystavovateľov, ktorí sa predstavia vo vnútorných aj vonkajších priestoroch zámockého areálu.
Predstavia s láskou zhotovené umelecké predmety, skutočnú pastvu pre oči. Ručne vyrobené skvosty sú priam ideálne ako pozornosť pre vašich milovaných, či ako milá spomienka na návštevu vianočných trhov na mieste, kde sa citlivo prelína minulosť a súčasnosť.

Obdivovať môžete vianočné ozdoby a dekorácie rozmanitých foriem, zhotovené tradičnými technikami, jasličky z prírodných materiálov a prekrásne pohľadnice, ktoré sú dielom šikovných rúk.
Vaše zmysly omámi vôňa prírodných mydiel sviečok z včelieho vosku i vyberaných regionálnych dobrôt. Sladké aj slané delikatesy a lahodné punčové variácie návštevníkov priam lákajú, aby sa na chvíľu zastavili a nechali unášať tou pravou „chuťou Vianoc“.

Ak zavítate na Moravské pole, určite si nenechajte ujsť prehliadku vianočnej výstavy „Vianočné príbehy. Adventný kalendár pre veľkých a malých“ v slovenskom jazyku či jedinečné živé jasličky. Osobité čaro podujatia dotvárajú tóny príjemnej dychovej hudby na arkádovom dvore, či vianočný koncert v podaní Filharmónie Marchfeld  v prepychovo dekorovanej slávnostnej sále zámku.vianočné trhy Schloss Hof

 

Zábava pre najmenších

Starostlivo pripravený detský program je zárukou nezabudnuteľných spomienok. Za zmienku stojí najmä špeciálna detská prehliadka v sprievode slovenského lektora. O zábavu sa postarajú aj skvelé workshopy, jazdy na poníkoch i úžasný vláčik a kolotoč.
Deti sa okrem iného môžu tešiť na Mikuláša a anjela, pútavé vystúpenie gašparka, kúzelnícku show, tvorivé dielničky i prípravu voňavého vianočného pečiva. Budú mať tiež jedinečnú príležitosť napísať list Ježiškovi a zveriť mu svoje najtajnejšie priania. Viac informácií nájdete v programe vianočných trhov.

Zážitky z vianočných trhov, plných dojmov, môžete nechať doznieť počas návštevy zvieracích obyvateľov zámockého statku. Areál zámku sa môže popýšiť skutočne rozmanitou faunou. Nájdete tu zriedkavé rasy domácich zvierat i exotické druhy. Zoznámiť sa môžete s norickými koňmi, lipicánmi, shetlandskými poníkmi, korutánskymi ovcami, štvorrohými kozami, bielym pávom, ale aj lamami, alpakami či ťavami.
Mimoriadne obľúbené sú vzácne barokové oslíky, ktorých na svete žije už len niekoľko stoviek. V kontaktnej mini zoo máte príležitosť zvieratká nielen obdivovať, ale aj pohladkať.

vianočné trhy Schloss Hof

Či už si domov odnesiete tašku plnú darčekov alebo hrejivý pocit z krásneho zážitku, čarovné vianočné trhy v zámockom areáli Schloss Hof skutočne stoja za návštevu. Doprajte si autentický zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Náš tip
V prípade prepravy autom je k dispozícii bezplatné parkovanie. Aj počas vianočných trhov máte možnosť prepravy grátis kyvadlovou dopravou, ktorá premáva zo stanice Marchegg. Z Bratislavy do Marcheggu sa môžete pohodlne dopraviť vlakom.

Termíny: víkendy 16.-17.11. | 23.-24.11. | 30.11.-1.12. | 7.- 8.12. | 14.-15.12. | 21.-22.12.2019, čiže vždy v sobotu a nedeľu od 10.00 do 19.00 hod.

Schloss Hof zámokPrečítajte si tiež
Zámok Schloss Hof. Tip na krásny rodinný výlet.

vianočné trhy Schloss Hof

vianočné trhy Schloss Hof

minitoo na Schloss Hof

Pre LepšíDeň.sk Annamária Dudášová
Foto: Astrid Knie, Sylvia Platzer

           


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.