Výhody života s kofeínom oceníte každý jeden deň

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte radi a oceňujete špeciálne chvíle strávené s lahodnou šálkou vašej obľúbenej a aromatickej kávy? Vďaka čerstvo praženej káve už nemusíte na tieto chvíle obdivu chodiť do kaviarne!  Len čo vyskúšate kvalitnú čerstvo praženú zrnkovú kávu z kávovaru, nikdy sa už neuspokojíte s bežnou kávou zo supermarketu.

Kofeín je známy ako stimulant, ktorý pomáha dodávať energiu, keď sa cítite depresívne, unudene alebo veľmi unavene. Základom lahodnej chuti je ale správny výber. Vždy dbajte na to, aby ste si svoju obľúbenú značku hľadali len v tej najznámejšej pražiarni kávy.

Potom, si môžete kúpiť kvalitný presso stroj a pripraviť si chutnú šálku tohto lahodného nápoja u vás doma, čo je teraz nakoniec jediný spôsob, ako si ju naplno vychutnať. Zariadení na tento účel je na trhu veľmi veľa, rovnako ako výhod, ktoré vám popíjanie gurmánskej kávy prinesie.

 

Kofeín a jeho pozitívne vlastnosti

Ako sme si už spomínali, hlavným produktom nájdeným v káve je kofeín. Kofeín je mierny stimulant, ktorého účinok na ľudí sa však líši v závislosti od ich citlivosti na túto zložku. Niektorí ľudia pijú niekoľko šálok denne, a to ich nijakým spôsobom neovplyvňuje, zatiaľ čo iní môžu cítiť zmeny už pri jednej porcii kávy.

Vlastnosť kofeínu je taká, že sa po vstupe do zažívacieho systému rýchlo rozpúšťa v tele a vylučuje sa niekoľko hodín po konzumácii. Preto je u kávy zaznamenaný diuretický účinok.

ranná kávaPrečítajte si tiež
Ranná káva pre ešte lepší deň.

 

Pomôže vám s vypracovaní bakalárskej práce

Kofeín zvyšuje hladinu dopamínu v mozgu, vďaka čomu sa cítime energickejší a zábavnejší, čo určite oceníte napríklad aj pri vypracovaní rozsiahlej bakalárskej práci.

Mierne pitie kávy má pozitívny vplyv aj na centrálny nervový systém: zlepšuje náladu a zvyšuje fyzickú a duševnú aktivitu. Tí, ktorí vypijú 2 šálky kávy denne, robia oveľa rýchlejšie ako kolegovia, ktorí tento nápoj odmietajú – toto je záver amerických výskumníkov, ktorí študovali účinok kofeínu na mentálne schopnosti človeka.

Je však ťažké určiť priaznivú dávku kávy. Koniec koncov, účinok kofeínu na každú osobu je individuálny a závisí od typu nervového systému. Preto to radšej s jej konzumáciou moc nepreháňajte a uvidíte, že svet s kávou bude krajší.

— PR článok —
Foto:  Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.