Zvýšte svoje šance na úspech. Skúste Zápisník plný optimizmu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Existuje jednoduchý trik, ktorý zvyšuje vaše šance na úspech a spokojnosť. A je jedno, či začínate novú etapu svojho života, štartujete nejaký projekt alebo sa púšťate do nových vecí. Pritom je to jednoduchý trik, ktorý viete začať robiť hneď teraz a takmer nič vás nestojí.
Tak čo, vyskúšate ho?

Na Kalifornskej univerzite urobila profesorka psychológie dr. Gail Matthewsová výskum na stovkách účastníkov, a zistila nasledovné: ak si zapisujete ručne svoje ciele, plány a dosiahnuté úspechy, výrazne sa zvyšuje pravdepodobnosť dosiahnutia daného cieľa. V niektorých prípadoch až o 42%!
Prečo to nerobiť jednoduchšie na počítači? Zapisovanie na klávesnici vyžaduje asi osem rôznych pohybov prstov, čiže menší počet nervových spojení v mozgu. Pri ručnom zapisovaní sa aktivuje až desaťtisíc pohybov a prepájajú sa tisícky nervových spojení v mozgu. Takže viac sa angažujeme.

 

Zápisník plný optimizmu

Zapisovať si úspechy sa dá na čokoľvek, aj na obyčajný papier. Vychádzajú však rôzne nádherné zápisníky a diáre. Odporúčame napríklad nový Zápisník plný optimizmu, ktorý má hneď niekoľko výhod.
Môžete si doň zapisovať nápady, myšlienky, úspechy aj ciele, ktoré chcete dosiahnuť. To všetko v peknej grafickej úprave, takže potešíte aj svoje oči.
A na každej strane nájdete citáty plné optimizmu, ktoré vedia naštartovať a povzbudiť.
Sú to pozitívne myšlienky od svetoznámych osobností ako Albert Einstein, F.M.Dostojevskij, Leonardo da Vinci, Victor Hugo, Konfucius, či Abraham Lincoln.
Nechýbajú ani citáty Slovákov špeciálne pre tento zápisník. Adela Vinczeová, Vlado Voštinár, Táňa Keleová-Vasilková, Tamara Heribanová Šimončíková, Jarmila Hargašová Lajčáková, ale aj Michal Viewegh alebo Adriana Sklenaříková.

Pozrite si VIDEO k zápisníku:

 

Optimizmus ako cesta k úspechu

Optimizmus a pozitívny pohľad na svet okolo vás dokážu zázraky. Je to kľúč k úspechu a napokon aj k šťastiu a naplneniu.
„Albert Einstein, jeden z najvýznamnejších vedcov v histórii, svojho času povedal zaujímavú vetu: niekde uprostred problému vždy stojí príležitosť. Pesimista si ju nevšimne, optimista ju dokáže využiť pre svoje dobro, aj pre dobro ostatných,“ hovorí Milan Buno.

Zápisník plný optimizmu môže byť vaším spoločníkom na ceste k úspechu a k šťastnejšiemu životu. Je pre ľudí, ktorí sa chcú inšpirovať, nabiť pozitívnou energiou a dodať si optimizmus trefnými citátmi slávnych ľudí, ktorí toho dokázali v živote viac, ako my ostatní.
Optimisti majú podľa psychológov, aj lekárov zo života oveľa viac – s chuťou začínajú prácu, vychutnávajú si stretnutia, jedlo a užívajú si každý deň. S optimistickým pohľadom na život sa žije lepšie, no nie? 🙂
Zápisník je preto v praktickom menšom formáte, ktorý sa pohodlne zmestí do kabelky. Môžete ho mať položený na nočnom stolíku a nezaberie vám veľa miesta.

ornament„Optimizmus bol vždy záchrancom ľudstva.“
Dante Alighieri

 

Ako využiť Zápisník plný optimizmu?

  • zapisujte si svoje úspechy a malé víťazstvá
  • sny, ciele a vízie do budúcnosti
  • dôležité informácie a zaujímavé fakty
  • užitočné adresy a nové kontakty
  • krásne zážitky, či vzácne myšlienky

milujte sami sebaPrečítajte si tiež
7 rád, ako milovať sám seba a uveriť, že ste naozaj dobrí.

 „Niekedy mám pocit, že sa príliš sťažujeme, hundreme, myslíme v tmavých farbách a pritom práve tá naša situácia môže byť stokrát lepšia ako tých naokolo. Akoby sme neboli vďační za to, čo máme,“ tvrdí Milan Buno.
Aj preto pripravil zápisník, kde si môžu ľudia zapisovať svoje myšlienky, skvelé nápady, zaznačia si pár slov o príjemnom stretnutí, super filme alebo pesničke, jednoducho tie pozitívne a príjemné veci. A popri tom sa na každej strane môžu inšpirovať optimistickými citátmi slávnych osobností zo sveta, aj známych ľudí zo Slovenska.  A to všetko v grafickej úprave, ktorá lahodí každému oku.

Helen Kellerová sa vo veku 24 rokov stala prvým človekom v histórii, ktorý vyštudoval univerzitu. Dokonca prestížnu Harvardovu univerzitu. A vtedy povedala: „Pesimista ešte neodhalil tajomstvo hviezd, nevydal sa na plavbu do nezmapovaných oblastí, ani neotvoril nové nebo pre ľudského ducha.“
Áno, životný optimizmus a viera vo vlastné sily dokážu zázraky. Dokážu dokonca zlepšiť,  skvalitniť a predĺžiť život.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.