10 tipov na exotickú dovolenku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

To najlepšie z našej planéty? Neviete si vybrať? Nechajte sa inšpirovať klientmi BUBO, ktorí pokladajú lúštenie krížoviek v all inclusive pri mori za nudné a hľadajú exotickú dovolenku plnú zážitkov 🙂

Tancujte v baroch starej Havany, kŕmte rybičky v Andamanskom mori, doprajte si ajurvédsku masáž na Srí Lanke. Obdivujte nádheru chrámov Angkoru aj dômyselnosť stavieb mexických indiánov. Hľadajte elfov na Islande a rozhodnite, odkiaľ je na Rio najkrajší pohľad. Pozrite sa do očí divočine na africkom safari, inšpirujte sa japonskou slušnosťou a precíznosťou či  uvoľneným životným štýlom Newyorčanov.
LepšíDeň.sk v spolupráci s BUBO vám ponúka 10 tipov na tú pravú exotiku.

 

10 tipov na exotickú dovolenku

1. Kuba – Absolut Total

Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, Kuba by suverénne vyhrala. Neskutočné fluidum lieta kdesi vo vzduchu a bude vás sprevádzať po celej ceste.

2. Thajsko, Malajzia, Singapur

Začnite spoznávať exotiku na tejto krásnej ceste juhovýchodnou Áziou. Úvod v Bangkoku, ktorý nikdy nespí. 5 nocí na plážach Andamanského mora. Kuala Lumpur a luxus v exotickom Singapure.

3. Srí Lanka – rajská záhrada

Tropický raj. Nielen prírodou, ale aj neuveriteľne milými a šťastnými domorodcami. Ide o spojenie komfortného poznávania úžasných budhistických pamiatok (UNESCO) a oddychu na krásnych plážach Cejlónu.

 

4. Vietnam a Kambodža

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie Vietnamom zo severu na juh a Kambodžou z juhu na sever. Uvidíte útesy Halong Bay aj cisárske Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, no prekvapí aj Hočiminov Hanoj. A na záver sladká Kambodža a dych vyrážajúce chrámy Angkoru. Oddych na vietnamských plážach v cene. Na zájazde navštevujeme aj reštaurácie, kde jedol Barack Obama a Bill Clinton. BUBO je najväčším organizátorom zájazdov do Vietnamu aj do Kambodže na Slovensku.

5. Južná Afrika Total

Päť krajín na juhu Afriky. JAR, Botswana, Lesotho, Svazijsko, Zimbabwe. Nadýchame sa vône oceánu v úžasnom Kapskom meste, ochutnáme lahodné juhoafrické vína, ktorých tradíciu sem priniesli hugenoti z La Rochelle a zažijeme dokonalé safari v národných parkoch, v botswanskom Chobe a juhoafrickom Krugeri. Najkrajšie vodopády Afriky Vic Falls a horské kráľovstvá Lesotho a Svazijsko sú čerešničkou na torte. Nikto iný nepozná na Slovensku Afriku lepšie. Chodíme sem už dvadsaťpäť rokov.

Pattaya Jomtien BeachPozrite si viac o Cestovaní.

6. Mexiko – veľký okruh

Máloktorá krajina v Strednej Amerike dokáže ponúknuť doslova zo všetkého niečo. Fantastická mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet, nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibského mora. Mexiko je podmanivá krajina, ktorá Vás vyzýva na objavovanie. Tak vamos! A keď už máte poznávania dosť tak je tu vždy maňana. BUBO je najväčším organizátorom zájazdov do Mexika od roku 2002.

7. Toronto, Niagara, New York, Washington

Cesta plná zážitkov ako z filmu a kvalitného poznávania cez mestá kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou. To najlepšie z východného pobrežia v spoločnosti sprievodcov BUBO. Metropola Kanady, vrtuľník nad Niagarskými vodopádmi, mrakodrapy Manhattanu, beh v Central Parku a na záver Trumpovo nové sídlo vo Washingtone. To najdôležitejšie z Ameriky za pár dní.

vyrazte na exotickú dovolenku

 

8. Island a Nórsko

Poďte s nami na fascinujúci koniec Európy. To najlepšie z dvoch výnimočných krajín s prepracovaným programom. Dúhové hory Landmannalaugar v cene! Okrem toho najkrajšie fjordy, sopky, vodopády, šíry Atlantik. Poplavíme sa k veľrybám, budeme obdivovať modernú architektúru Oslo aj drevené domčeky Bergenu. Nekonečne dlhé dni pod vedením vyštudovaných škandinavistov.

9. Argentína, Brazília

Z Buenos Aires, ktoré dýcha nostalgiou a znie tangom, cez najkrajšie vodopády planéty Iguazú do mesta bohov na pláže Rio de Janeira. Cesta pre gurmánov. Pozor. Tu naozaj neschudnete. Skvelé steaky, výborné červené víno, opekané mäská v Brazílii a caipirinha na pláži. Cukrová homoľa, Corcovado, Copacabana.

10. Japonsko

Japonská spoločnosť je vo všetkom iná ako naša. Nad mnohými vecami sa nám v Japonsku bude rozum zastavovať. Sebavedomý a tvrdo pracujúci národ s jedinečnou izolovanou kultúrou. Miesta, kde sa stretávajú ultra moderné veci s tisícročnými tradíciami a fungujú. Prepracovaný program vám ukáže Japonsko celkom inak.

naplánujte si exotickú dovolenku

 

Chystáte sa na cestu s BUBO? Tak zbystrite pozornosť, lebo vymysleli skvelú akciu Cestujte a množte sa!
BUBO podporuje demografický vývoj na Slovensku, takže výzva je jasná: počnite dieťa na ich dovolenke a oni vám vrátia peniaze za zájazd!
Ak sa prihlásite počas májovej akcie na niektorý BUBO zájazd, a podarí sa vám na ňom otehotnieť, CK BUBO vám vráti po narodení dieťatka plnú sumu, ktorú zaplatila za zájazd ženská polovička! Inými slovami – vaše bábätko dostane od BUBO tým vyššiu sumu, čím drahší zájazd si vyberiete 🙂

Foto: Bubo


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.