2 prírodné recepty – sprej na rozčesávanie vlasov a gél pre nadýchanosť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mnohé dámy to poznajú – rozčesávanie vlasov vie byť občas otravné, zdĺhavé, aj bolestivé. Navyše sa pri tom môžu vlasy poškodiť, ak sa to nerobí správne a s vhodným prípravkom. V drogériách, v oddelení vlasovej kozmetiky, či na internete nájdete mnoho prípravkov, ale prečo si neurobiť domáci a navyše prírodný. Bez nejakých chemických prídavkov a viete, čo v ňom je.
Máme pre vás recept na takýto sprej na rozčesávanie vlasov. A pridáme aj jednoduchý prírodný gél, aby boli vlasy poddajnejšie a nadýchané.

Vedeli ste, že...
Jedným z prírodných spôsobov výživy vlasov je používanie kozmetických prípravkov na ich úpravu. Už v 17. a 18. storočí bylinkári vychvaľovali listy rozmarínu ako prípravok na udržanie tvaru kučier. „Ďalšími obľúbenými prípravkami boli: dula, ľanové semeno, agarové drevo, želatína a citrón. Dodávajú vlasom vitálnosť,“ tvrdí Teresa Lewkowicz-Mosiej, ktorej vyšla v slovenčine užitočná príručka Krása z prírody.

1. Sprej na rozčesávanie vlasov

tipy na rozčesávanie vlasovToto je jeden z najjednoduchších receptov, ktorý funguje aj na bujaré hrivy. Pre dospelých, ale aj pre deti, ktoré majú neraz jemné vlásky, ktoré sa ťažšie rozčesávajú.

Pripravte si peknú fľaštičku so sprejovým uzáverom. Do nej dajte 1 lyžičku vášho obľúbeného oleja alebo kombinácie olejov. Môže to byť napríklad kokosový olej, ale samozrejme zohriaty, keďže pri izbovej teplote stuhne. Prípadne avokádový, marhuľový, olivový, jojobový či mandľový olej.
K tomu prilejte ½ pohára vody a 1 – 2 kvapky vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Odporúčame napríklad muškátový, levanduľový, rozmarínový, ružový, harmančekový, mätový alebo grapefruitový. Premiešajte.

Na hustejšie vlasy môžete použiť viac oleja. Fľašku pred použitým vždy pretrepte. Ak kokosový olej stuhne, môžete fľašku zahriať v ruke.
Tento jednoduchý prírodný sprej funguje neuveriteľne dobre, ak ho nastriekate na mokré vlasy pred česaním. Rozčesávanie už nebude problém 🙂

jogurt pre krajšiu pleť a vlasyPrečítajte si tiež
Jogurt. 8 trikov, ako ho využiť na pleť a vlasy.

2. Gél na vlasy z ľanového semena

Ak sa vaše vlasy ťažšie upravujú, sú menej poddajné a robia niekedy problémy :-), máme pre vás ešte absolútne jednoduchý prírodný tip na gél, ktorý prospeje takýmto vlasom.
Stačia vám len 2 lyžice ľanového semena a pohár vody.

Semienka nasypeme do malého hrnca, zalejeme vodou a privedieme do varu. Hrniec zložíme z ohňa a necháme 15 minút odstáť, potom scedíme a necháme úplne vychladnúť.
Môžeme pridať zopár kvapiek éterického oleja, napr. levanduľového, mätového alebo citrónového, ktorý dodá príjemnú vôňu.

Takto pripravenú zmes prelejeme do čistej uzatvárateľnej nádoby, pretože na vzduchu zmes stuhne. Gél nanášame na umyté, vlhké vlasy, ale je účinný aj pri suchých vlasoch.
Dodáva vlasom nadýchanosť a poddajnosť, uľahčuje ich úpravu a rozčesávanie.

Foto: Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.