4 tajomstvá silnej imunity, o ktorých by ste mali vedieť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Silná imunita je v dnešných časoch pre nás ten najdôležitejší základ, odráža útoky patogénnych vírusov a mikróbov a chráni telo pred vlastnými poškodenými alebo zdegenerovanými bunkami. Jej sila však nie je vždy a u každého dostatočne veľká a naše telo potom veľmi rýchlo podľahne útokom vírusov.
Ako ju teda posilniť?

 

Vyskúšajte prírodné lieky

Schopnosť zvyšovať obranyschopnosť tela je známa nielen pre bylinky, ktoré posilňujú imunitný systém, ako sú napríklad echinacea, ale aj pre veľmi známu škoricu, kurkumu, med, citrusy, cesnak či iné dostupné potraviny, ktoré doma určite máte. Čím čerstvejšie, tým lepšie. Okrem posilnenia imunity doplníte telu energiu bez toho, aby ste nabrali kalórie.

 

Doprajte si viac kvalitného spánku

Prebdené noci vás nielen zbavujú energie, ale tiež podporujú vznik rôznych chorôb, medzi ktoré patrí obezita, diabetes 2. typu, arteriálna hypertenzia a výrazne oslabená imunita, ktorá môže byť neskôr dôvodom na  objednanie k lekárovi online.

 

Hľadajte dôvody na to, aby ste boli šťastní

Emocionálny stav sa odráža na vašom zdraví tiež. Faktom je, že negatívne emócie, ako napríklad hnev, horkosť alebo smútok prispievajú k zníženiu obranyschopnosti tela. Preto vám odporúčame hľadať viac dôvodov na radosť!

A nie vždy je nutné ich hľadať len v hmotných veciach. K úplnej psychickej pohode vám postačí pár minút na čerstvom vzduchu. Samozrejme, pre lepší pocit ochrany a bezpečia nezabudnite ani na  používanie respirátorov, ktoré chránia náš imunitný systém tiež.

liečivý včelí peľPrečítajte si tiež
Včelí peľ. Prírodná vitamínová bomba, ktorá je čoraz populárnejšia.

 

Zabojujte s nadváhou

Ukazuje sa, že ďalšie centimetre v páse prispievajú k rozvoju chronického zápalu a zhoršeniu imunitnej obrany na bunkovej úrovni. Preto, ak chcete posilniť imunitu, potom vyhláste vojnu  kilám navyše! A aby ste zvýšili svoj výkon v posilňovni, kombinujte cvičenie so zdravou stravou, ktorá zlepšuje obranyschopnosť tela ešte viac.

 

Zvýšte odolnosť tela proti stresu

Chronický stres zhoršuje našu obranyschopnosť, zvyšuje náchylnosť k infekciám a zhoršuje priebeh alergických, autoimunitných a zápalových ochorení.

Chcete zvýšiť svoju odolnosť proti stresu? Nesiahajte hneď po antidepresívach, ale vyskúšajte  levanduľu! Alebo sa započúvajte do príjemnej hudby a uvidíte, že vaše telo bude voči vírusom odolnejšie.

— PR článok —
Foto:  Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.