Ako tráviť voľný čas pozitívne. Radosť z pohybu aj osviežujúci relax

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dobré je, ak človek trávi v prírode čo najviac času celoročne. V lete je ideálne rybárčenie, v zime lyžovanie a tenisu sa môžete venovať stále. Tenis v teplých mesiacoch roka je možné hrať na kurtoch pod holým nebom a v chladnom období zasa v športovej hale.

Možností trávenia voľného času je mnoho, stačí si vybrať také záľuby, ktoré sú príjemné práve vám a ktoré považujete pre seba za prospešné. Rybárčenie, lyžovanie a tenis sú činnosti, ktoré patria na popredné miesta pomyselného rebríčka TOP aktivít. Celoročne spríjemňujú voľný čas ľuďom rôznych vekových kategórií. Zeleň a voda doprajú človeku užasnú regeneráciu. Nie náhodou sa o rybároch hovorí, že sú vyrovnaní a pokojní. Ľudia, ktorým učaroval rybolov, si rozložia na brehu jazera svoje rybárske potreby – udice, navijaky, sieťky, signalizátory a potom, pozorujúc vodnú hladinu, nerušene sedia celé hodiny v krásnom prírodnom prostredí, čo prospieva všetkým vnemom a zmyslom.

 

Radosť z pohybu

Každý by si mal vo svojom voľnom čase dopriať taký oddych – fyzické a psychické uvoľnenie, aké presne jemu vyhovuje. Aby vybraná aktivita človeku priniesla prospech a uspokojenie. Je veľa športov, ktoré umožňujú nielen skvelé športové vyžitie, ale aj družné stretávanie sa s inými ľuďmi. Medzi takéto športy patrí aj tenis.

Stačí si zaobstarať tenisové rakety Wilson, vhodné športové oblečenie a zvládnuť základy hry. Keď sa naučíte správne podávať, vycibríte svoj úder a prácu s nohami, vtedy zistíte, koľko skvelých zážitkov tenis môže sprostredkovať. Cieľom tréningov môže byť pre niekoho výkon a súťaživosť, no mnohým postačí dobrý pocit zo sebarealizácie a radosť z pohybu. Podstatné je nezabúdať na to, že voľný čas je potrebné vypĺňať zmysluplne v každom veku. Veď ide o jeden z najdôležitejších zdrojov rozvoja človeka. Tenisu dnes holduje stále viac a viac ľudí, a to nielen mladých, ale aj tých skôr narodených.

masáž pred športomPrečítajte si tiež
Pomôže masáž pred športom alebo po ňom?

 

Skvelý relax

Príroda ponúka úžasné obrazy, ktoré človeku dodávajú rovnováhu. Aj preto je pohyb a čas trávený v prírode nazývaný elixírom večnej mladosti. A aj preto je dôležité športovať nielen v lete, ale aj v zime.
Medzi najobľúbenejšie zimné športy patrí lyžovanie, ktoré zvyšuje nielen fyzickú kondíciu, ale aj psychickú zdatnosť človeka a skvelo vypĺňa voľný čas. Okrem dobrej nálady, ktorú si treba na svah priniesť, je však potrebná aj vhodná lyžiarska výbava, ktorá zaručí bezpečné športovanie. Na svahu sú potrebné okrem lyží aj kvalitné lyžiarske prilby a okuliare, ktoré chránia hlavu a tvár pred zraneniami. Lyžiar začiatočník má mať dĺžku lyží po bradu a pokročilejší lyžiar môže mať dĺžku lyží po nos. Čo sa výbavy týka, podceniť neradno ani vhodnú dĺžku lyžiarskych paličiek a správne nadstavené viazanie.

— PR článok —
Foto: Dreamstime


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.