Cestoviny s feta syrom. RECEPT, ktorý nadchol celý internet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kto by to bol povedal, že taký jednoduchý recept, ako je tento, pohltí internet a spôsobí ošiaľ vo všetkých kútoch sveta. Dokonca až taký, že v niektorých krajinách sa v obchodoch vypredal feta syr! Keď si ho zadáte do vyhľadávania v angličtine, google vám ponúkne vyše 43 miliónov výsledkov.
Veľkú zásluhu na propagácii tohto receptu má fínska fotoblogerka Jenni Häyrinen, ktorá tento recept nafotila už v roku 2019. No až neskôr sa dostal do povedomia najmä vďaka sociálnej sieti TikTok. Písali o tom dokonca prestížne médiá ako Washington Post, či The Philadelphia Inquirer.
Netrvalo dlho, a dnes cestoviny s feta syrom skúšajú ľudia zo všetkých kútov sveta 🙂

 

Cestoviny s feta syrom – RECEPT

A v čom teda spočíva popularita tohto receptu? V nenáročnej a rýchlej príprave a v dokonalej chuti výsledného jedla! Zvládne ho pripraviť aj človek, ktorý nemá s varením žiadne skúsenosti a určite bude inšpiráciou pre každého, kto premýšľa nad rýchlym obedom alebo večerou. Práve počas lockdownu varíme viac a takéto jednoduché a zároveň chutné recepty sú jednoznačne potrebné pre každú domácnosť. Veď kto by ich nemiloval.
Tak šup do toho!

cestoviny s feta syrom recept

SUROVINY

Tento receptík je vážne nenáročný na suroviny. Podľa toho, pre koľkých ľudí jedlo pripravujete, si zvážte množstvo cestovín a iných surovín.

  • cestovina (podľa potreby)
  • jedna kocka feta syra
  • cherry paradajky (podľa vlastného uváženia)
  • cesnak
  • čerstvá bazalka
  • koreniny- oregano, mleté čierne korenie, soľ
  • olivový olej

POSTUP

recept postupPripravte si pekáč alebo inú formu (my sme použili jánsku misu). Umyte cherry paradajky a spolu s neolúpaným cesnakom ich dajte do pripravenej formy. Následne ich polejte olivovým olejom a pridajte čierne korenie, soľ a oregano. Dobre premiešajte. V strede formy si vytvorte miesto na kocku feta syra, ktorú taktiež okoreňte a pokvapkajte olivovým olejom.

recept postupPredhrejte si rúru a dajte piecť na 180 stupňov, približne na 30 minút. Zatiaľ si môžete uvariť cestoviny a pripraviť čerstvú bazalku. My sme použili mušličkové cestoviny Conchiglie, ale pokojne použite aj iný druh, napríklad penne.

cestoviny s feta syrom recept postup

recept postupPribližne po 30 minútach vyberte formu z rúry a uistite sa, že sú paradajky aj cesnak dostatočne mäkké. Lyžičkou povyberajte strúčiky cesnaku, a olúpte ich.

recept postupPotom ich vráťte naspäť a všetko roztlačte vidličkou a dobre premiešajte. Vznikne vám tak výborná „omáčka“. Pridajte čerstvú bazalku a uvarené cestoviny. Opäť všetko spolu premiešajte.
A voilà, rýchly a chutný obed je na svete.
Dobrú chuť!

ovocné crumble receptVyskúšajte ďalšie naše RECEPTY.

Foto: autorka/LepšíDeň.sk, liemessa.fi


Zdielať

About Author

Silvia Danajová

Som 23-ročná študentka žurnalistiky v Anglicku, ale pochádzam z Liptova. Písanie patrí medzi moje najväčšie záľuby, ale vo voľnom čase tiež rada maľujem a fotím. Stále sa snažím na sebe pracovať a som presvedčená, že s úsmevom ide všetko ľahšie.

Komentáre sú uzavreté.