Poznáte skutočné dôvody a výhody trávenia času v prírode?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Asi všetci milujeme trávenie času v prírode! Prečo? Pretože nám to spôsobuje neskutočnú radosť. Ak vám to ale samo o sebe nestačí, tu je niekoľko ďalších dobrých dôvodov, prečo tráviť viac času vonku.

 

Prirodzený spôsob získania vitamínu D

Vitamín D je pre nás ľudí nielen v dnešnej náročnej dobe životne dôležitý a na rozdiel od iných vitamínov si ho naše telo vyrába samo. Je však nutné tento systém produkcie určitým spôsobom podporiť. Vyrazte na slnko! Takmer 90 % vitamínu D sa tvorí v koži pomocou slnečného žiarenia a v pečeni sa úplne premieňa na vitamín, ktorý tak nutne potrebujeme pre naše zdravie. Pomáha nášmu metabolizmu, imunitnému systému, slúži na stavbu kostí a hlavne robí dobrú náladu 🙂

Oblečte si preto kvalitné poľovnícke oblečenie a vyrazte do prírody nielen za pohodou a krásou, ale aj lepším zdravím.

 

Podpora kreativity

Jedinečné krajiny či pestrofarebné kvetinové lúky nám pomáhajú vidieť svet z inej perspektívy. Čerstvý vzduch, pohyb a zážitok z množstva nových podnetov nechajú plynúť vaše myšlienky a povzbudia vašu vlastnú kreativitu. Tak choďte do toho. Prekontrolujte všetky dôležité autodiely a s pomocou štyroch kolies alebo po vlastných zamierte do najbližšej prírody.

Slovensko - tajuplná prírodaPrečítajte si tiež
Slovensko a jeho tajuplná príroda na nádherných fotkách.

 

Zdravé prostredie pre mozog

Príroda sa neustále mení a ponúka stále nové atrakcie, napríklad so zmenou ročných období. Či už je to šuchot lístia na jeseň alebo bzučanie včiel v lete – majte oči a uši otvorené a nechajte svoje zmysly pracovať za vás. Uvidíte, že to vášmu mozgu len prospeje.

 

Menej stresu

Tí, ktorí trávia viac času v prírode, sa zvyčajne cítia menej vystresovaní. Prírodné zvuky ako spev vtákov alebo rôzne rastliny ako stromy a kvety na nás pôsobia upokojujúco a spomaľujúco. Je dokázané, že pravidelné prechádzky v prírode pôsobia proti emočnému stresu a posilňujú osobnosť.

Najlepšie si to overíte v praxi a tak, že sa vyberiete do prostredia, ktoré v mnohých prípadoch telu prospieva a lieči ho.

— PR článok —
Foto: Andrey Yurlov/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.