Rozchod je nová príležitosť. Takto ho prekonáte najlepšie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

11.december by mal byť vyhlásený za deň rozchodov. Vtedy sa vraj rozchádza najviac párov – aspoň tak to vyplynulo z analýzy 10-tisíc facebookových statusov a následnej štatistiky Davida McCandlessho a Lee Byrona. Máte túto skúsenosť nedávno za sebou aj vy?
Berte rozchod ako začiatok niečoho nového a krajšieho. Psychika dostane menej zabrať, ak sa budete držať nasledujúcich rád.

Rezervujte si čas na smútok

Paradoxne, na to, aby ste rozchod lepšie zvládali, je potrebné nechať emóciám (takmer) voľný priebeh. Nemusíte byť za každú cenu silná a prvý týždeň od rozchodu doma pokojne preplačte. Zdržte sa snáď len jedného, svojho -ex nekontaktujte. A nevyhrážajte sa mu a nesledujte ho!

Dobre sa smúti napr. pri opakovanom sledovaní romantickej komédie Denník Bridget Jonesovej. Funkciu bútľavej vŕby zas vynikajúco plní dobrá priateľka. Okrem toho, že sa pri nej vyrozprávate, možno vám odporučí dobrého kaderníka, alebo budete spoločne spriadať plány, ako a kde strávite najbližšiu dovolenku. Pozitívny pohľad do budúcnosti je totiž pri spracovávaní rozchodu kľúčový.

 

Kedy ísť do spoločnosti?

Okolie vám istotne odporúča, aby ste sa išli odreagovať a zabaviť niekam von. Dôležité je tento krok urobiť až vtedy, keď sa naň naozaj cítite. Diskotéka je len jednou z možností, kam ísť za zábavou. Konzumácii alkoholu by ste sa však mali vyhýbať. Zo začiatku možno postačí, ak vybehnete s kamarátkou do kaviarne, na obed, do divadla alebo do kina. Je to zároveň výborný dôvod, prečo obohatiť svoj šatník o ďalšie dámske blúzky, prípadne iné zaujímavé kúsky oblečenia.
Ubehol od rozchodu rok-dva a vy ešte stále sledujete Denník Bridget Jonesovej, pričom slzy neubúdajú? Mali by ste zvážiť návštevu psychológa.rozchod

 

Vyberte sa na nákupy

Väčšine žien spôsobuje nakupovanie radosť, zvlášť pokiaľ môžu nakupovať oblečenie. A kedy by ste sa potrebovali potešiť viac, ako po ukončení vzťahu? Blúzku využijete nielen pri vyššie spomínaných príležitostiach, ale je nositeľná aj do práce. Predĺžená blúzka – tunika – zas dokáže nahradiť kratšie šaty alebo dlhší pulóver, a navyše pristane snáď každému typu postavy. Kam tým mierime?
V obchodoch s dámskym oblečením nájdete módne výstrelky, ktoré si prvý a poslednýkrát natiahnete na seba v skúšobnej kabínke a doma budú zbytočne uberať miesto v šatníku. A preto, aj v ošiali nakupovania by ste sa mali zamerať najmä na veci praktické a nadčasové, čo blúzky a tuniky rozhodne sú. Prípadne sa zastavte aj v predajniach so športovým oblečením a športovou obuvou.

 

K psychickej pohode prispieva šport

Využite zimnú sezónu a vyberte sa lyžovať. Že ste na lyžiach nestáli od svojej puberty? O to lepšie! Dajte si záležať, aby lyžiarske nohavice a lyžiarska bunda obopínali vaše krivky, alebo ak máte odvahu, zadovážte si priliehavejší overal. Hneď potom si najmite sympatického a slobodného inštruktora, ktorý vám s lyžovaním pomôže ?.

A teraz vážne!
Tak ako pri zamilovanosti, aj pri športe sa uvoľňujú hormóny šťastia – endorfíny. Tie vám privodia pohodu, pokoj, vyrovnanosť a dobrú náladu, skrátka, budete sa cítiť opäť šťastná. Vďaka športu nadobudnete späť stratené sebavedomie. Lyžovanie je v zimnom období výbornou voľbou a lyžiarske oblečenie, vrátane lyžiarskych nohavíc či búnd, by malo byť predovšetkým pohodlné a spĺňať účel, na ktoré bolo vyrobené – teda zabezpečiť, aby ste sa pri lyžovaní nepotili a nebola vám zima.

Na výber máte, samozrejme, z rôznych druhov športov. Nech sa rozhodnete pre drinu v posilňovni alebo pre pravidelný beh vo voľnej prírode, nikdy nepodceňujte význam vhodne zvolenej športovej obuvi. Možno vás k novému partnerovi prinesú práve nike topánky ?.

ako sa starať o vzťahPrečítajte si tiež
Ako sa starať o vzťah s partnerom?

 

Venujte sa sebarozvoju a koníčkom

Sebarozvoj a záľuby vám podobne ako šport posilnia sebavedomie a hlavne vytesnia z hlavy myšlienky na ex partnera. Zvýšte si vzdelanie, spievajte, tancujte, čítajte, meditujte, učte sa cudzie jazyky – robte všetko, čo vás baví, v čom sa chcete zdokonaľovať a čo prispieva k vyššej kvalite vášho života.
Mimochodom, podľa štatistiky spomínanej v úvode, ďalší významný vrchol „rozchodovosti“ nasleduje v čase od začiatku do polovice marca. Našťastie sú tieto vrcholy len dva – pred Vianocami a v marci.

— PR článok —
Foto: Dreamstime


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.