Severská princezná. Epické pokračovanie románu Sudička zo severu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dokáže prechádzať cez tmu a zachytiť v prstoch čiernotu ľudskej duše…
Ako pokračuje vzťah Junni a Arvida? Prečo naďalej miznú deti a ako je to s tým výnimočným drakom?
Ak ste čítali Sudičku zo severu, určite vo vás zanechala mnohé otázky a nechceli ste sa s ňou ani rozlúčiť. Veď to musí mať pokračovanie? Čo bude ďalej? Ja to predsa musím vedieť…
A je to tu!
Séria Sudička od Michaely Elly Hajdukovej pokračuje – je tu druhý diel Severská princezná. Opäť vydarené spojenie fantasy, severskej mytológie, romantiky a detektívnej zápletky (neuzavretý prípad Farma). Vyvrcholenie dilógie o dvoch svetoch, drakoch, láske a tajomstvách.

„Nádherná…“ vytisol zo seba.
„Odkedy sú nočné mory nádherné?“
Urobila som posledný krok celkom blízko k jeho telu.
„Ak si nočná mora, potom si tá najkrajšia nočná mora, akú som kedy videl.“
Pery sa mi pohli do úsmevu.
„Netvor a nočná mora,“ šepla som a prstami prešla po jeho tvári.

Severská princezná

sudicka-to-severu-severska-princeznaAko predpovedalo proroctvo, „zlomená, utrápená sudička“ sa vracia do Skjebnegardu. V Kraji ľadových kvetov u bohýň milosrdenstva nachádza pokoj a úľavu, aby do Týrgardu vkročila silnejšia. Bude to však stačiť na to, čo ju tam čaká?

Do zmätku jej myšlienok sa na strážnych vežiach začína objavovať Arvid. Ich láska nezahynula spolu s jej výčitkami svedomia. Obaja sú pripravení čeliť osudu i veštbám, ktoré Junni predpovedali norny. V budúcej kráľovnej sa však začínajú prebúdzať tiene a dlaňami stále dokáže odobrať zlé spomienky. Nite na jej predlaktí temnejú a ona si musí priznať, čo je nevyhnutné.

Sila, ktorú som nadobudla v posledných dňoch strávených u bohýň milosrdenstva, mala stačiť na to, aby som sa zvládla vyrovnať s hmotnou minulosťou. Aspoň som si to myslela. No prenos do nášho domu, prvý nádych a spomienky mi na chvíľu vyrazili dych a podrazili nohy. Musela som sa posadiť na schody, zavalená hlasmi, smiechom, reminiscenciami na moju vlastnú minulosť v tomto priestore. Vedela som však, že čím dlhšie budem nečinne sedieť, tým bude naťahovanie vlastného smútku zbytočne dlhšie, a tak som odhodlane vstala…

V ľudskom svete naďalej miznú deti a prípad Farma je znova otvorený. Junni vstupuje do tmy, no tentoraz zachytáva v prstoch čiernotu duší svojich únoscov. Dokáže sa postaviť vlastnej minulosti, ktorá úzko súvisí s budúcnosťou? Kam napokon povedú nite jej osudu? Do svetla alebo naveky do tmy?

Jedinečný fantasy svet

Severská princezná je vydarené ukončenie príbehu o Junni, Arvidovi, drakoch aj miznúcich deťoch. Všetko napokon do seba zapadne a dáva vám zmysel. Michaela Ella Hajduková vymyslela a vykreslila krásny fantasy svet, ktorý je nápaditý, neobyčajný a pritom taký „uveriteľný“.

„V prvom rade veľmi ďakujem českej skupine Deloraine, ktorá mi bola pri počúvaní ich hudby tou najväčšou inšpiráciou. Pri ich hudbe som napísala takmer celú knihu a mnohé konkrétne scény vznikali pri konkrétnych piesňach. Napríklad Junnino zasvätenie, Arvidovo zranenie,“ píše autorka.

junni-nox-benedict-art

Foto: Lepšídeň.sk, Nox Benedicta Art


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.