Ako môžete schudnúť so smoothie?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milujeme smoothie. Zdravé, rýchlo namixované vitálne nápoje (zelené či pestré) sú v mnohých kuchyniach na vzostupe. Právom – chutné tekuté pokrmy posilňujú imunitný systém, dodávajú plno energie a všetky živiny, ktoré naše telo potrebuje. Navyše optimálne podporujú chudnutie. Neveríte? Pestrý svet smoothie v kombinácii s ľahkými detoxikačnými pokrmami sa dokonale hodia na chudnutie a detoxikáciu – pre úplne nový príjemný pocit pohody. Takže ako môžete schudnúť so smoothie?

 

Schudnúť so smoothie

Smoothie program nie je žiadna rýchla extrémna diéta! Ide skôr o rozhodnutie pre láskavé zaobchádzanie s vlastným telom. Je to rozhodnutie vyživovať organizmus potravinami namiesto nezdravého rýchleho občerstvenia a oslobodiť ho od balastu, akým sú prebytočné kilogramy, ktorých sa chcete zbaviť.
Ponúkané diéty nám a často aj životnému prostrediu tým či oným spôsobom škodia. Mnohé vedú k prekysleniu organizmu, pretože odporúčajú veľké množstvá živočíšnych bielkovín alebo vyžadujú nákup drahých dietetických produktov, ktoré produkujú aj veľké množstvo odpadu z obalov.
A väčšina z nich prináša aj jeden ďalší neradostný vedľajší účinok – jojo efekt. Obmedzovanie kalórií a živín počas diéty spôsobuje, že stratené kilá sa vracajú spolu so  všeličím iným, o čom sa dozviete…

Chantal Fleur-Sandjon ponúka vo svojej knihe Chudneme so smoothie špeciálny smoothie program. Ten je naozaj iný ako ostatné diéty.
• Je to chudnutie s pôžitkom v rámci uvedomelého životného štýlu.
• Podporuje chuť na dlhodobý zdravý spôsob stravovania.
• Pracujete s prírodou a nie proti nej. • Namiesto hladovky alebo jojo efektu vám tekuté pokrmy a detoxikačné jedlá ponúknu dostatok vitálnych látok.

smoothie

Pri chudnutí je dôležité najmä zelené smoothie.

Zelené smoothie

Vitalitou prekypuje najmä zelené smoothie. Život na Zemi, ako ho poznáme, by bez chlorofylu nebol možný. Bez tohto zeleného rastlinného farbiva by nedochádzalo k fotosyntéze, procesu, pri ktorom rastliny v konečnom dôsledku vytvárajú zo slnečnej energie svoje sacharidy. Práve chlorofyl nám slúži ako najdôležitejšia živina. Dokonca aj mäso je transformáciou sily rastlín.

Zdravotné účinky chlorofylu sú takmer nevyčerpateľné a dodnes nie sú úplne preskúmané. Jedno je jasné – „zelená krv rastlín“ je svojím zložením a funkciou veľmi podobná ľudskému hemoglobínu. V súlade s tým sa niet prečo čudovať, aký pozitívny účinok môže mať na našu krv konzumácia zelenej listovej zeleniny – zmierňuje anémiu a pomáha pri krvných ochoreniach. Okrem toho podporuje produkciu červených krviniek a zohráva tak rozhodujúcu úlohu pri regenerácii buniek a transporte kyslíka.

Pre úbytok hmotnosti je rozhodujúci najmä účinok chlorofylu na výskyt kyslíka v tele. Čím viac kyslíka sa dostane do buniek, o to viac živín dokážu prijať a spracovať. Telo je dokonale zásobené.

smoothie

Chutné a zdravé smoothie.

2 skvelé smoothie recepty

Raňajkové smoothie: PURPUROVÉ POTEŠENIE

Suroviny: 200 g tmavého hrozna | 1 banán (najlepšie zmrazený) | 150 ml mandľového mlieka | štipka škorice | štipka karobu | 1 PL hrozienok alebo iného sladidla podľa chuti | pre diétny typ light: 1 PL konopných semienok
Čas prípravy: cca 5 minút

Postup: Hrozno umyjeme, necháme odkvapkať a odstránime stopky. Banán rozpolíme a spolu s hroznom vložíme do nádoby stolového mixéra. Pridáme škoricu a karob, podľa chuti sladidlo a prípadne konopné semienka.
Prilejeme mandľové mlieko a všetky suroviny rozmixujeme najprv na najnižších obrátkach a na záver na najvyššom stupni na kašu.

 

Letný mix vitálnych látok: PREKVAPENIE PRI ZÁPADE SLNKA

Suroviny: 200 g čerešní | 100 g cherry paradajok | ½ limetky | 2 PL plodov goji
Čas prípravy: cca 5 minút

Postup: Čerešne umyjeme, rozpolíme a zbavíme kôstok. Cherry paradajky umyjeme a rozpolíme. Z limetky vytlačíme šťavu.
Čerešne, paradajky, limetkovú šťavu a plody goji s cca 150 ml vody vložíme do mixéra a rozmixujeme na kašu.

Výborný aj pre deti: Prekvapenie pri západe slnka je pre svoju krásnu farbu ideálne, ak chcete chutné nápoje nahovoriť aj deti. Čerešne sú nielen chutné, ale obsahujú aj veľa minerálnych látok ako kálium a kalcium, ako aj vysoký podiel zinku – dobrý tak pre stavbu kostí našich ratolestí, ako aj na znižovanie hmotnosti. V tomto smoothie sa mimochodom skrýva ešte aj poriadna dávka zeleniny v podobe cherry paradajok.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.