Tri domáce práce, ktoré vám pomôže zvládnuť internet

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V ideálnom svete by sme väčšinu svojho voľného času mohli venovať rodine, priateľom a veciam, ktoré nás bavia. Život má však iné plány a tak drahocenný voľný čas často zabíjame riešením neodtekajúcich umývadiel, pokazených spotrebičov a nikdy nekončiacimi domácimi prácami. Na deti, rodinu a priateľov nám potom veľa času nezostáva. 

Možno sa vám zdá, že najať niekoho na to aby vám doma upratal, alebo vymaľoval je vyhadzovanie ťažko zarobených peňazí. Keď sa však obrátite na odborníkov zistíte, že dokážete konečne vyriešiť úlohy, ktoré ste pred sebou tlačili ako Sizyfovu skalu (vymaľovať byt, vymeniť vodovodné batérie, umyť okná). Ale vďaka odbúraniu nepotrebného stresu máte väčšiu chuť napríklad vyraziť na prechádzku do lesa.

 

Kedy sa oplatí najať odborníka?

Tieto tri kritériá sú vhodným začiatkom:

 1. Odkladáte úlohu už dlhší čas?
  Ak niečo dlhodobo odkladáte, často je príčinou, že nemáte zdroje, znalosti, ani zručnosti na to, aby ste to urobili dobre.
 2. Bojíte sa pustiť do úlohy?
  Ak vám predstava, že musíte vymeniť vodovodnú batériu naháňa hrôzu miesto toho, aby ste sa tešili na to, aké budú nové batérie pekné. To znamená, že to naozaj nechcete robiť. A že sa budete pokúšať prácu rýchlo odbiť a pri nekvalitnej práci bývajú aj výsledky slabé.
 3.  Ste v tomto type práce dobrí?
  Ak je odpoveď „nie“, je veľká šanca, že nájdete odborníka ktorý vám vodovodné batérie vymení rýchlo a kvalitne a nevytopí vám pri tom kúpeľňu.
  Ak je odpoveďou „áno“, tak zmeňte priority a napríklad najmite upratovačku, nech vám umyje okná, aby ste si uvoľnili čas na potrebné opravy.

domáce práce a internet

 

Koho teda najať a kde ich nájsť?

ikona majsterTip číslo 1:
Zavolajte hodinového manžela a vyriešte viacero problémov naraz

Urobte si zoznam drobných opráv a ďalších prác, ktoré pred sebou tlačíte a vyriešte ich všetky jedným vrzom. Namiesto toho, aby ste zvlášť volali elektrikára a potom hľadali niekoho, kto vám zmontuje nový nábytok do detskej izby, zavolajte hodinového manžela. Ušetríte tak čas aj peniaze. 

hodinový manželHodinový manžel vám pomôže zvládnuť väčšinu opráv okolo domu – vodoinštalatérske, elektroinštalačné, maliarske, zámočnícke, stolárske, alebo aj kúrenárske práce. Je jedno či ide o malé projekty ako sú výmena nefungujúcej zástrčky, zavesenie lámp, navŕtanie garniže, zostavenie nábytku, inštalácia spotrebičov. Alebo ide o väčšie projekty ako sú rekonštrukcie, nové obklady a podobne. Hodinoví manželia majú skúsenosti s celým radom najrôznejších prác a ani drobné požiadavky na ktoré, by ste možno váhali volať špecialistu im nerobia problém.

ikona majsterTip číslo 2:
Nájdite si šikovnú upratovačku a osloboďte svoje víkendy

upratovačkaMáte za sebou dlhý deň, ste unavení, no doma na vás čaká kopa práce. Musíte uvariť večeru, umyť riad, utrieť prach. Vždy sa nájde jedna časť domu, ktorá by potrebovala extra pozornosť, ako napríklad upratať šatník a vymeniť zimné veci za letné, aby boli poruke. Nikdy nekončiaci cyklus domácich prác, na ktoré nemáte dosť času vás už frustruje. Spoľahlivá výpomoc od upratovačky vám pomôže tento začarovaný kruh prelomiť.

Tým, že najmete upratovačku získate späť minimálne dva celé dni v mesiaci a uvoľníte si čas na veci, ktoré chcete robiť. S ľuďmi, na ktorých vám najviac záleží. Šikovná upratovačka váš domov pri každej návšteve efektívne vyčistí. Pravidelná údržba vášho domova vám tak pomôže minimalizovať alergény a zvládať chlpy po domácich miláčikoch. 

Aj keď nie ste pripravení využívať upratovacie služby na pravidelné upratovanie, vyskúšajte ich výpomoc. A to najmä pred hektickým obdobím sviatkov, keď musíte zohnať darčeky, napiecť, umyť okná a celý byt poriadne vyupratovať a nachystať na návštevy vzdialenej rodiny.

ikona majsterTip číslo 3:
Profesionálne vymaľovaný byt vydrží dlhšie a vaše nervy tiež 

maliarNie nadarmo sa hovorí, radšej vyhorieť ako maľovať. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že vymaľovať je také jednoduché, že to zvládne každý, keď sa objektívne zamyslíte na tým koľko času a námahy vás maľovanie bude stáť, určite sa oplatí zavolať profesionálneho maliara.
Pred maľovaním budete musieť nakúpiť farby, štetce rôznych veľkostí, rebrík, tmeliace materiály, maskovaciu pásku, zakrývacie fólie na nábytok aj lepenky na podlahy. Budete musieť vyprázdniť miestnosti a pozakrývať všetko, čo sa vyniesť nedá. Dôkladne pripraviť steny, zatmeliť škáry, odstrániť staré nátery, vybrúsiť povrchy a penetrovať steny, ktoré ste tmelili, alebo ktoré ešte neboli maľované. A napokon vybrať správne typy farieb a povrchových úprav. Maľujete raz za pár rokov, takže sa oplatí zainvestovať, aby bol výsledok naozaj taký, že sa na steny svojho domova budete pozerať s radosťou. 

ikona majsterTip číslo 4:
Vyberajte z overených odborníkov

práčkaAk ste sa už rozhodli, že sa obrátite na profesionálov, no neviete, kde hľadať niekoho, kto prácu urobí dobre a za rozumnú cenu vyskúšajte napríklad stránku www.wilio.sk. Nájdete tam vyše 20 000 profesionálov z celého Slovenska na vyše 200 druhov služieb.
Stačí zadať dopyt, kde napíšete, čo potrebujete vyriešiť a vyberiete si z cenových ponúk, ktoré dostanete. Pri výbere toho pravého vám pomôžu aj hodnotenia od ostatných zákazníkov.

— PR článok —
Foto: Willio.sk a Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.