Vytvorte si produktívne a štýlové pracovné prostredie aj na prácu z domu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Práca z domu má viacero výhod, no nie každý sa pri nej dokáže koncentrovať tak dobre ako na pracovisku. Rušivých prvkov vie byť v tomto prostredí pomerne veľa, pričom ich prehliadanie býva pomerne náročné, no vôbec nemusí. Riešenie je veľmi jednoduché.
Poradíme vám, ako si môžete vytvoriť produktívnejšie prostredie aj u vás doma.

Čo potrebujete na prácu?

Väčšina ľudí si pri práci z domu vystačí iba s notebookom. To však neznamená, že by ste nemali mať plnohodnotný pracovný stôl.  Ak pracujete z domu iba príležitostne, môžete sa rozložiť napríklad aj pri kuchynskom stole. Pokiaľ však patríte medzi ľudí, ktorí majú prevažne alebo úplne home office, spravte si doma príjemné a praktické pracovisko.

Dostatočne veľký pracovný stôl a kvalitná kancelárska stolička celkom postačia. Pre produktívnu prácu je totiž dôležité aj správne sedenie. Na gauči s notebookom na kolenách je len otázka času, kedy vás začne bolieť chrbát alebo krčná chrbtica.

podmienky na prácu z domu

Čerstvý vzduch a dostatok svetla

Nezáleží na tom, či vašu pracovňu zdobí moderný alebo rustikálny nábytok, ktorý vo vás tiež môže prebudiť kreativitu, no ak nemáte dosť vzduchu a svetla, koncentrácia sa môže strácať. Denné svetlo vás udrží bdelých, po zotmení ale používajte umelé osvetlenie,  aby ste eliminovali negatívne vplyvy žiarenia z monitoru.

Prirodzené svetlo je však vždy lepšie ako umelé, ak máte stôl umiestnený pri okne, máte vyhraté. Blízkosť okna je výhodou aj pri vetraní. Vo vyvetranej miestnosti sa budete lepšie sústrediť a budete produktívnejší. Nezabúdajte na niekoľko minút otvoriť okno aj počas zimy, aby ste dnu pustili svieži vzduch.

home office seriál fakty na dlaniPrečítajte si tiež
Home office. 10 užitočných tipov a zaujímavostí.

Vyberte si na prácu prostredie, ktoré vám najviac vyhovuje

Niekto potrebuje na prácu pokoj a ticho, aby sa dokázal sústrediť. Inému nevadí ani bežný ruch v domácnosti, počúvanie hudby alebo zapnutá televízia. Ak patríte k prvej skupine, ideálna bude samostatná pracovňa alebo aspoň pracovný kút v spálni, kde budete mať pokoj. Či už však budete pracovať v obývačke, v spálni alebo v pracovni, prostredie by malo byť zariadené jednoducho a bez zbytočných vecí, ktoré by pútali vašu pozornosť. Uvidíte, že v takomto prostredí a s elegantnými doplnkami vám pôjde práca od ruky.

TS, foto: Followtheflow/Shutterstock.com a Svet_Feo/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.