Život je krásny. A ani posledná kapitola nemusí byť posledná…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Akoby sa dotkla mojej duše.
…v hlave mi rezonovali jej slová. Už nikdy nebudú také ako v  minulosti, ale to ani my ľudia. Meníme sa. Aj hrady, aj ľudia. Hrady pod vplyvmi vetra, dažďa, snehu, búrok, ľudia pod vplyvom okolností, ktoré ich v živote postretnú a formujú.

Niekedy chcete dať poslednú bodku, všetko ukončiť, pretože to tak cítite…no občas za bodkou nasledujú ďalšie dve. A niekedy ešte jedna veta, niekoľko slov…a potom ďalšia. Spomínate a hľadáte ten zlomový bod, kde sa to pokazilo. A hlavne prečo sa to stalo vám?
Nenachádzate….ste rozhodnutý napísať poslednú kapitolu a urobiť tú poslednú bodku. No práve vtedy sa udeje čosi, čo vaše zámery prekazí…

 

Posledná kapitola

Andrea Rimová Posledná kapitolaPosledná kapitola je príbeh o spaľujúcej láske, zákerných intrigách, živote i smrti. Je o nádeji, že za bodkou môžu nasledovať ďalšie dve. Že to nemusí byť posledná kapitola, hoci tomu všetko nasvedčuje… Autorkou príbehu je Andrea Rimová, ktorá svoju temnú romantiku okorenila poriadnou dávkou napätia a tajomna. Vychutnajte si jej novú knihu.

Samo si nedokáže odpustiť vlastné zlyhania a je rozhodnutý spáchať samovraždu. V poslednej kapitole svojho životného príbehu však nečakane spoznáva Svetlanu a prehodnotí svoj desivý zámer. Aby ju však pred sebou ochránil, musí jej zlomiť srdce.
Po rokoch ju náhoda privedie na miesta, ktoré navštívila so Samom. Spomienky sa vracajú s obrovskou intenzitou a vyvolávajú v nej duševné zemetrasenie.

Všetko zrazu zmení odkaz, ktorý mohol Svetlane zanechať jedine on.
Prečo sa Samo viac neozval a kam zmizol?
Je obeťou, vrahom, alebo je to celé úplne inak?

knihy lepsiden.skPozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.

 

Keby som vtedy vedel…

Posledná kapitola vás vtiahne od prvých strán. Odvíja sa od mája 2018, najskôr z pohľadu Sama, potom očami Svetlany. „Trúfam si povedať, že to bol krok, ktorý mi zmenil život. Keď sa zavreli dvere a vlak sa pohol vpred, netušila som, ako ma ovplyvní celá táto cesta…“
Niekedy sme rozhodnutí, ale stačí nečakané stretnutie, malý zážitok, či pár slov a všetko sa môže zmeniť. A ovplyvní to nielen náš život, ale aj život niekoho iného…

Svetlana narazila na Sama náhodou a už po pár minútach mala pocit, že sa poznajú odjakživa. Minúty s ním bežali šialene rýchlo a ona pocítila čosi zvláštne. Samo jej pripadal ako kniha, z ktorej začala čítať zatiaľ len prológ…a pritom sa už inde písala posledná kapitola.
No nikdy sa netreba vzdávať. Aj keď ste stratili smer, zmysel života a tápete, nesmiete rezignovať. Nevzdať sa bez pokusu zabojovať.
Presne taký bol Samo a Svetlana to vycítila. A chcela zistiť, prečo.
Čo sa vlastne stalo…

“Keby som vtedy vedel, že oslava ich výročia je odistená rozbuška, ktorá mi prevráti život naruby, nikam by som nešiel. Ostal by som doma, zabarikádoval sa, a ochránil tak všetkých, ktorým som pokazil život. Vrátane seba samého…”

 

Andrea RIMOVÁ

Pochádza z Medzilaboriec na východnom Slovensku, vyštudovala odbor masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite. Niekoľko rokov žila striedavo na Slovensku a na ostrove Cyprus, ktorý je jej srdcovou záležitosťou. Miluje vôňu mora, potápanie, históriu a cestovanie.

Na Slovensku jej vo Vydavateľstve Motýľ vyšlo 13 románov: Amnestia na zradu, Nech prší, keď plačem, Kámasútra našich klamstiev, Dáždnik pre Tamaru, Za dverami mojich snov, Lavína, Bludisko, Popol a hriech, Sama v búrke, Chodba hrôzy, Dotkni sa ohňa, Modlitba za krutých, Posledná kapitola.
V Českej republike jej vyšla kniha Pro jednu noc (Nakladatelství Brána) a Chodba hrůzy (Naše vojsko).

Autorka verí v osud a súhlasí s tvrdením: „Niektorí ľudia cítia dážď, iní iba zmoknú“. Svoj život si bez písania nevie predstaviť. Pracuje v multimarketingovej firme v Bratislave, kde žije s partnerom Michalom a dcérkou Barborkou.

 

Foto: Motýľ, LepšíDeň.sk, Andrea Rimová


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.