Prečo by ste mali detoxikovať svoje telo

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Telo, ktoré ovládajú toxíny môže potrápiť nepravidelný pohyb čriev, nadúvanie, zlý dych, vyčerpanosť, bolesti hlavy a mnoho iných neduhov.
Ak je telo skladiskom jedov, môže to spôsobovať tiež úzkostné stavy či nespavosť. Keď je ľudský imunitný systém preťažený, často vznikajú rôzne zdravotné problémy. Ako môžete predísť nepravidelnému pohybu čriev, nadúvaniu či vyčerpanosti zo zlého trávenia? Mnohí odborníci a lekári vám odpovedia: musíte sa detoxikovať!

Detoxikácia tela zabezpečí dôkladné prečistenie celého organizmu. Od čriev, pečene a ľadvín, cez krv a lymfatický systém, až po dýchacie cesty a pokožku. A tiež pomôže zbaviť sa nadváhy zdravým spôsobom. Nech vás neprekvapí, ak vám šaty či obuv, ktoré vás omínali, zrazu nebudú tesné. Očista tela prináša množstvo pozitívnych aspektov a optimálna telesná hmotnosť je len jedným z nich.

 

Ako detoxikovať?

Kto vyznáva zdravý životný štýl, rád si vyberá aj v čase voľna také dovolenkové pobyty, ktoré ponúkajú zdravé stravovanie. Popátrajte po internete a isto nájdete aj výhodné ponuky Turecko last minute v destináciách, ktoré vo svojich reštauračných službách ponúkajú širokú paletu zdravých jedál.
ako detoxikovaťĽahké pokrmy pripravené z darov mora, exotické ovocie či čerstvá šťavnatá zelenina sú pri detoxikácii tými najodporúčanejšími. Ovocno-zeleninová očista tela je jednou z najvyhľadávanejších a najúčinnejších foriem detoxikácie.
Plody ovocia a zeleniny sú nielen ľahko stráviteľné, ale aj chutné. Majú vysoký podiel vody a vlákniny, vitamínov a minerálov. Dostatočne zasýtia a zaženú pocit hladu.

Ovocie a zeleninu je možné konzumovať v surovom stave, čo je pre telo skvelým bonusom. Uľahčujú pečeni rozkladanie toxínov, aby sa chemický odpad z tela neukladal v tukových bunkách, ale poľahky vychádzal z organizmu von. Pri detoxikácii je vhodné jesť minimum živočíšnych potravín a potravín, ktoré sú zafarbené, aromatizované, dochutené a konzervované syntetickými látkami.

 

Preč s toxínmi

Detoxikácia, čiže očista organizmu je preventívny proces. Ak ju zaradíte do svojho života, môžete predísť náchylnostiam na rôzne choroby a navyše spomaliť aj proces starnutia. Čistenie organizmu od toxických látok sa odporúča robiť pravidelne, no obzvlášť vtedy, ak sa dostavujú pocity plnosti a telo nezvláda spracovávať prijaté živiny.

chudnete detoxikujetePrečítajte si tiež
Detoxikujete? Toto určite odneste z kuchyne.

Pri detoxikácii je vhodné vo všeobecnosti konzumovať viac vlákniny, acidofilných baktérií, antioxidantov a potraviny bohaté na prvky akými sú selén, vápnik, horčík, zinok a iné.
Pitný režim je dobré zvýšiť na dvojnásobok, aby tekutiny mohli rozpustené toxíny z tela ľahko odplavovať von. Okrem čistej vody sú vhodné bylinné čaje – žihľava, púpava, echinacea, lopúch, breza a iné.
Ovocné a zeleninové šťavy je dobré riediť vodou.

— PR správa —
Foto: Dreamstime, Pixabay


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.