Ako posilniť imunitu detí? Čo naozaj zaberie?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zasa je vaše dieťa choré? Opäť má nádchu, tečie mu z nosa a sťažuje sa na bolesti v hrdle? Najmä so školou a škôlkou prichádzajú rôzne choroby, opakujúce sa virózy a bakteriálne infekcie. Predtým zdravé dieťa je akési chorľavejšie a častejšie trávi čas v posteli. V prvom rade treba posilniť imunitu detí.
Určite sa zhodneme na tom, že pobyt na čerstvom vzduchu je pre zdravie detí nesmierne dôležitý. Práve vďaka pobytu vonku dochádza k podpore prekrvenia dýchacích ciest a slizníc, no okrem toho sa výrazne zvyšuje detská odolnosť voči voľným radikálom. Je samozrejme na vás, akú alternatívu si vyberiete, a teda či zvolíte prechádzku v parku, v lese alebo pobyt na horách.
Najmä v lete existuje množstvo príležitostí na pohyb, vďaka ktorým dochádza nielen k posilneniu detskej imunity, ale tiež k zlepšeniu fyzického a psychického zdravia.

 

Nezabudnite na dôležité vitamíny

vitamíny pre lepšiu imunitu detíAj vy sa pýtate, ako posilniť imunitu tých najmenších? Základom je prijímať dostatok vitamínu C, ktorý je predovšetkým v citrusoch. Ale tiež v zelenine, akými je kyslá kapusta a brokolica. Okrem toho je možné vitamíny užívať vo forme tabliet, ale v strave má najvyššie zastúpenie.
Vitamín D má tiež významný vplyv na imunitu, vzhľadom k tomu, že nás chráni pred vznikom rôznych ochorení. Najmä chrípkami a infekciami. Ryby, mliečne výrobky, ale tiež zelenina by mali byť súčasťou jedálnička všetkých detí už od ich útleho veku.

 

Pozor na nachladnutie!

Aby ste predišli nepríjemnému nachladeniu, základom je kvalitné a štýlové oblečenie, ktoré si vaše ratolesti okamžite zamilujú. Oblečením je dôležité chrániť deti primerane pred chladom doma, ale najmä vonku. Takže dôkladne si premyslite, ako ich čo najlepšie prispôsobiť zmene teplotných podmienok. S tým nepochybne súvisí pravidelné vetranie, na ktoré by ste nemali zanevrieť ani počas chladného zimného počasia!

 

Pohyb, pohyb a pohyb!

Ako už bolo spomenuté v úvode, základom je pohyb! Doprajte dieťaťu aspoň dve hodiny denne na čerstvom vzduchu, a to bez ohľadu na to, či je teplo alebo zima. Dieťa musíte otužovať. Najmä pobyt na slniečku je veľmi dôležitý. Veď už naše babičky hovorili, že kam nechodí slnko, tam chodí lekár.
Čo by ste povedali na cyklotúru? Na Slovensku máme niekoľko nádherných cyklotrás, ktoré sú ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi! Je len na vás, či si na začiatok vyberiete jednoduchšiu päťkilometrovú trasu nad Novou Bystricou alebo „pritvrdíte“, a prekonáte dvadsaťkilometrovú trasu v okolí malebnej Banskej Štiavnici. V takom prípade je prilba na bicykel nevyhnutnosťou, čo platí nielen v prípade detí, ale aj rodičov!

med a detiPrečítajte si tiež
Med a deti. Škodí im, či naopak – pomáha?

 

Pitný režim je základ

V neposlednom rade by ste nemali zabudnúť na pravidelný pitný režim. Dodržiavať by ho mali vaše ratolesti nielen počas horúcich letných dní, ale aj počas chladného zimného počasia. Vtedy totiž nemusia pociťovať smäd tak ako počas leta.
Ideálnou voľbou je citrónová voda s mätou, slabšie bylinkové čaje, ale aj riedené ovocné šťavy bohaté na vitamíny a minerály. Zabudnite na sladené nápoje, perlivú vodu či sýtené nápoje!

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.