Ako sa ochladiť v lete? Lyžovaním!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Už vás omrzelo ležať na pláži a znášať tropické horúčavy? Chcete sa ochladiť a pritom si aj zašportovať? Stačí navštíviť niektorý susedný štát, kde je v Alpách dostatok snehu aj teraz a kde si môžete zalyžovať aj počas letnej dovolenky.

Skvelú letnú lyžovačku v Európe môžete zažiť v štyroch alpských krajinách – v Rakúsku, v Taliansku, vo Francúzsku a Švajčiarsku. Najznámejšie lyžiarske strediská, kde sa lyžuje 365 dní v roku sa nachádzajú vo Švajčiarsku a v Tirolsku. No v lete je možné využívať aj dobre vybavené lyžiarske haly v Nemecku, Holandsku a vo Veľkej Británii, ktoré sa tiež tešia veľkej obľube milovníkov lyžovania.

 

Exotická letná dovolenka

V Európe nájdete horské ľadovce až v piatich pohoriach – Alpy, Pyreneje, Apeniny, Kaukaz a Škandinávske vrchy, pričom najvhodnejšie podmienky na letné lyžovanie má Škandinávia. A netreba zabudnúť, že ideálne lyžiarske podmienky v letných mesiacoch sú hlavne na južnej pologuli našej zemegule.

V Austrálii, v Argentíne, v Chile a na Novom Zélande vrcholí zima práve vtedy, keď Európa zažíva najväčšie letné horúčavy. Tieto krajiny síce nie sú ľahko dostupné, ale o to atraktívnejšiu a zaujímavejšiu dovolenku spojenú s lyžovačkou ponúkajú v lete.

 

Kvalitný lyžiarsky výstroj

Či sa vyberiete lyžovať do Škandinávie alebo na Nový Zéland, v žiadnom prípade nepodceňte kvalitu lyžiarskeho výstroja. Lyže a lyžiarske paličky si vyberte podľa svojej výšky a hmotnosti, no tiež podľa športovej úrovne, ktorú dosahujete. Lyžiarky a viazanie voľte čo najkvalitnejšie.

Okrem lyží, palíc a lyžiarok nezabudnite na lyžiarske prilby a okuliare. Ideálna lyžiarska prilba je so štítom, s nastaviteľným vetraním a s odnímateľným vnútrom, ktoré sa dá jednoducho prať. Pri lyžiarskych okuliaroch je kľúčová veľkosť, tesnenie a ventilácia. Ventilácia zabezpečuje cirkuláciu vzduchu vo vnútri okuliarov, zlepšuje reguláciu tepla a zabraňuje kondenzácii pár.

obec Telgár na HorehroníPrečítajte si tiež
Telgárt. Viadukt, tunel, Kráľova hoľa aj super lyžovačka.

 

Pohodlné lyžiarske oblečenie

Aj lyžovanie v lete je bez kvalitného oblečenia nereálne. Ako vyberať lyžiarske bundy a nohavice? Lyžiarske bundylyžiarske nohavice musia športovcovi poskytnúť nielen dostatok tepla, ale aj plynulý pohyb bez obmedzenia. Bundy aj otepľovačky je potrebné preto voliť z kvalitného a nepremokavého materiálu.

Nemenej dôležitý je strih, aby sa lyžiar mohol na svahu voľne a jednoducho pohybovať. Mikiny sú najvhodnejšie z pružných a priedušných materiálov. Medzi overené funkčné materiály patrí polyamid, polyester a elastan. Čo sa rukavíc týka, dbajte na tepelnú izoláciu, vodný stĺpec, priedušnosť a na gumovú úpravu na dlaniach i prstoch. Najvhodnejšia je viac vrstvová konštrukcia, ktorá neobmedzuje motoriku rúk.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.