Ako sa riadiť pri výbere vhodného prekladateľa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V prípade, že potrebujete preložiť svoje dokumenty, tak sa musíte pustiť do výberu vhodnej agentúry a prekladateľa, ktorý ma na to oprávnenie. Profesionálnu agentúru, ktorá sa postará o skutočne kvalitný úradný preklad môžete spoznať podľa jednoduchých faktov, ktoré sú rozhodujúce. Ako by ste sa mali rozhodovať pri výbere vhodného prekladateľa?

 

Ako fungujú prekladateľské agentúry

Každá prekladateľská agentúra by vám mala poskytnúť dostatočné informácie a taktiež postupy celého procesu. Dôležité sú kontaktné údaje alebo všeobecné informácie o spoločnosti. Pred samotným kontaktom agentúry je potrebné, aby ste si zistili tiež ponúkané služby. Či už ide o úradné preklady, ktoré sa týkajú vašich osobných dokumentov alebo ide o spisy, ktoré potrebujete pre zahraničný obchod.
Nespoliehajte sa len na postupy, ale zaujímajte sa aj o informácie.

freelancer silvia púchovskáPrečítajte si tiež
Freelancer. 20 tipov, ako preraziť.

 

Overenie certifikátov

Certifikáty síce nie sú úplnou zárukou kvality, ale je dobré si ich overiť. Môžete sa tak stretnúť hneď s dvomi druhmi certifikácie. Prvou je certifikácia systému manažérstva kvality, ktorá sa stará o uplatňovanie kontroly a kvality prekladov. Môže tiež hodnotiť práce prekladateľov alebo zisťovať spätnú väzbu. Druhý typ certifikácie sa zameriava na požiadavky zákazníkov.

Aké služby môže zabezpečiť agentúra?

  • Základom by mali byť preklady dokumentov do iných svetových jazykov.
  • Ak potrebujete preklady v Bratislave, tak si môžete tiež vyžadovať overenie dokumentov u notára.
  • Ďalšími službami sú odborné preklady, úprava textu alebo iné služby, ktoré si požiadate.

Ak si neviete poradiť s výberom vhodného prekladateľa, tak je potrebné, aby ste sa zaujímali o podstatné detaily. Určite si zistite ponúkané služby a tiež postupy, ktoré sú dôležité. Zaujímať by vás tiež mali informácie, ako je členstvo medzinárodných spolkov alebo rôznych združení.

— PR článok —
Foto: LightField Studios / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.