Hoci je to drobnosť na našej tvári, riešime ho mnohé. Obočie vie narobiť plno starostí – niekedy ho zanedbávame, inokedy sa snažíme, aj tak to vzdáme, lebo sa už nedá nijako vylepšiť. No ak poznáte pár správnych trikov, dokážete si upraviť obočie tak, že vám ho budú mnohé závidieť 🙂 Vhodne upravené obočie dokáže vzhľad tváre výrazne ovplyvniť a tiež vás omladí…alebo pridá pár rokov, ak chcete práve to.
Dve čiarky chĺpkov nad očami a tak výrazne dokážu ovplyvniť váš vzhľad. A neraz aj náladu a vnímanie samých seba, však? Možno ste vedeli, že obočie bolo poznávacím znamením egyptskej kráľovnej Kleopatry. Bez zrasteného „huňatého“ obočia si mexickú maliarku Fridu Kahlo ani nevieme predstaviť. A modelka Clara Delevingne s jej divokým obočím…
Aký tvar obočia letí?
Nielen oblečenie, či účesy podliehajú móde, ale aj obočie. Kedysi len tenké čiarky, prísne, rovné obočie. Postupne sa však vracia prirodzenosť, hitom bolo široké a neupravené obočie, ktoré de facto pokračuje aj dnes. Nie každému však pristane husté a výrazné obočie, radšej si nechajte poradiť od vizážistky.
Správne trhanie obočia
Ak chcete mať úzke, tenké obočie, aj to dobre zvážte. Pred vytrhaním všetkých „zbytočných“ chĺpkov sa poraďte. Tenké obočie môže pôsobiť prísne, strnulo a chladne. Vytrhávajte teda iba chĺpky, ktoré sú nad prirodzenou líniou obočia a medzi obočím. Ideálne sú na to špeciálne epilátory, vosky a ostrá, skosená pinzeta. Trhanie niťou nechajte radšej na odborníka.
Najlepšie je trhať si ho večer po sprche alebo kúpeli, keď už je pleť čistá a nahriata. Napnite kožu okolo obočia prstami a trhajte jednotlivé chĺpky vždy po smere ich rastu. Ak vám po trhaní sčervená pokožka, natrite ju upokojujúcim aloe vera gélom alebo schlaďte ľadom. Počas noci pokožka zregeneruje.
Výrazné a husté obočie
Práve také hustejšie obočie je aktuálne IN, tak trochu v pánskom štýle. Ak také máte od prírody, len si ho udržiavajte, vytrhávajte iba chĺpky mimo obočia a prípadne dokreslite ceruzkou na miestach, kde sú viditeľné medzery. Všetko zafixujte gélom na obočie.
Ak nemáte husté obočie, alebo ste prestrelili pri vytrhávaní, vezmite si na pomoc gélové prípravky, ktoré v sebe obsahujú skutočné malé chĺpky. Aplikujete si ich špeciálnym hrebeňovým aplikátorom, ktorým dostanete obočie do želaného tvaru.
Ďalším trendom je laminácia obočia, keď vám obočie „vyčešú“ do požadovaného tvaru a pomocou špeciálneho prípravku ho zafixujú. Laminácia vydrží 4 až 6 týždňov a môže sa aj farbiť. Viac si prečítajte v našom článku.
Prečítajte si tiež
Laminácia obočia – ako prebieha, koľko vydrží a koľko stojí?
Aká farba obočia?
Optimálne je, ak vaša prirodzená farba zodpovedá trendom a páči sa vám. Mnohé dámy však robia chybu, ak si zvolia pre svoje obočie nevhodnú farbu, respektíve odtieň. Obočie by podľa vizážistiek malo byť v rovnakej farbe ako vaše vlasy. Tiež by ste sa mali vyvarovať teplých odtieňov, takže najlepšou cestou je sivohnedá farba, ktorá pôsobí najprirodzenejšie.
Šablóna na obočie
Už ste ju vyskúšali? Možno si nie ste istá, aký tvar obočia zvoliť…alebo sa vám „podarí“ vymaľovať jeden oblúk trošku inak ako druhý. Skúste špeciálnu šablónu na maľovanie obočia, ktoré sú v rôznych tvaroch a neraz bývajú priložené k paletkám. Balenie s piatimi kusmi/tvarmi vás vyjde na cca šesť eur.
Šablónu si priložíte na obočie a vymaľujete voľný priestor napríklad púdrovým prípravkom.
Microblading
Ďalší trend posledných rokov, čiže moderná technika permanentného make-upu. Vyzerá tak prirodzene, že ho od reálneho obočia skoro nerozoznáte. Ide o veľmi detailnú prácu, pri ktorej sa každý jednotlivý chĺpok „tetuje“ do kože. Je to mierne bolestivý úkon a treba rátať aj s hojením, ale efekt je naozaj fantastický.
Odporúčame veľmi starostlivo si vybrať tatérku, odborníčku, ktorá má certifikát, aby ste to potom neoľutovali. V cene by malo byť aj pretetovanie. V deň tetovania by ste nemali piť alkohol ani kávu, nemali by ste fajčiť. Obočie vám bude mierne krvácať, aj bolieť. Prípadná chrastička zvykne neskôr sama odpadnúť.
Pomôcky na úpravu obočia
Vo svojej kozmetickej taštičke by ste mali mať pár vecí, ktoré potrebuje vaše obočie.
- Ceruzka na obočie je hlavne pre začiatočníčky a tie, ktoré nechcú so starostlivosťou o obočie tráviť príliš veľa času. Ceruzku ostrúhate a dokreslíte chýbajúcu časť alebo „jednotlivé“ chĺpky. Nikdy nepoužívajte ceruzku na oči – ceruzka na obočie má totiž suchšiu tuhu, nemá toľko pigmentu a farba je prirodzenejšia.
- Púdrové palety vyzerajú ako očné tiene, ale sú určené práve na obočie. Obsahujú viacero odtieňov, ktoré si môžete namiešať. Svetlým púdrom zvýrazníte spodný tvar obočia.
- Gély na obočie obsahujú číry alebo hnedý gél, ktorý vďaka kefke výborne zafixuje tvar obočia.
- Tekuté prípravky a fixky vydržia dlho a viete si nimi pekne vymaľovať jednotlivé chĺpky. Pri ich používaní je dobré mať už skúsenosť alebo to vidieť robiť na niekom inom. Sú aj vodeodolné a len tak sa nerozmažú ani pri potení, pri športe.
Foto: Donegal, Unsplash.com, Pixabay.com, Stocksnap.io