Laminácia obočia. Nový kozmetický trend – ako prebieha, koľko vydrží a koľko stojí?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Časy, kedy boli v móde namiesto obočia len tenké čiaročky, sú už našťastie dávno preč. V súčasnosti sa práve obočiu venuje pozornosť ako nikdy predtým. Niet sa čo čudovať. Pekné, správne vytvarované obočie dodáva výraz celej tvári. A napríklad keď nosíte rúško, pozornosť okolia sa sústreďuje na pár odhalených partií, vrátane pekne tvarovaného obočia 🙂
Aktuálne trendy síce hlásajú prirodzenosť, ale čo ak vaše obočie nie je dostatočne husté alebo neviete dosiahnuť požadovaný tvar? Možností úpravy je v ponuke viac  a tak si naozaj každá žena môže nájsť ideálny spôsob, ktorý jej bude vyhovovať.
Vhodná a čoraz obľúbenejšia je napríklad takáto laminácia obočia.

 

Dokresľovanie, farbenie či tetovanie?

nový trend laminácia obočiaNa prvý pohľad najjednoduchšou metódou je dokresľovanie. V obchodoch nájdeme naozaj široké spektrum produktov určené práve na dokresľovanie obočia. Ceruzky, tiene, či špirály na obočie nájdeme v portfóliách mnohých kozmetických značiek a závisí len od vás, ako vám ktorý typ bude vyhovovať. V prípade, že sa nepovažujete za dosť zručné, prípadne vám dokresľovanie zaberá ráno príliš veľa času, existujú aj ďalšie metódy úpravy.

Ak patríte medzi šťastnejšie dámy s hustým a prirodzene pekným obočím, jednou z metód ako ho zvýrazniť je farbenie. Je to bežný úkon, ktorý ponúka väčšina kozmetických salónov za priaznivú cenu. Takto nafarbené obočie vydrží približne dva týždne – v závislosti od typu a kvality chĺpkov. Farby na obočie nájdete aj v ponuke drogérií, ak si teda trúfnete, farbenie viete podstúpiť aj samy doma.

Najtrvácnejšou úpravou je jednoznačne microblading, alebo permanentné tetovanie. Cena tejto úpravy obočia je síce vyššia oproti iným metódam, výdrž permanentne vytetovaného obočia je však v priemere až rok a pol. Ak teda nechcete tráviť každý deň prácnym dokresľovaním, ale s vlastným tvarom či hustotou obočia nie ste spokojné, microblading je jednou z najvhodnejších metód. V súčasnosti už salóny ponúkajú aj niekoľko rôznych typov microbladingu, ktoré vo výsledku pôsobia mimoriadne prirodzene.

Ak si však netrúfate púšťať sa do permanentného tetovania, ale nenašli ste ani iný pre vás vhodný spôsob, nezúfajte. Na trhu je dostupná nová metóda, ktorá absolútne bezbolestne dokáže skrotiť aj to najneposlušnejšie obočie.

nový trend laminácia obočia

 

Laminácia obočia – najnovší hit 

Laminácia obočia je metóda, ktorá k nám prišla z Ruska. Ide o bezbolestnú procedúru na vytvarovanie obočia, ktorá zvýrazní jeho prirodzený tvar, intenzitu a farbu. Vhodná je pre ženy s neposlušným a hustým obočím, ale naopak aj s asymetrickým, či príliš tenkým a nevýrazným obočím. Laminácia pritom chĺpky nielen zvýrazní, ale taktiež podporí ich kvalitu a rast.

Proces laminácie prebieha v niekoľkých krokoch.
V prvom kroku sa obočie očistí od zvyškov make-upu a odmastí sa. Základom celého procesu sú dva prípravky. Prvý chĺpky zmäkčí, vďaka čomu sú poddajnejšie a je jednoduchšie ich začesať do požadovaného tvaru. Prípravok sa necháva pôsobiť pod fóliou, obočie sa raz za čas prečeše. Druhý prípravok vyčesané chĺpky zafixuje, fixátor sa tiež necháva pôsobiť pod fóliou.
Ďalším krokom je nafarbenie obočia. Na záver sa nanesie keratínová výživa, ktorá podporí rast a spevnenie chĺpkov.

Prečo sa rozhodnúť práve pre lamináciu?

  • dlhodobo upravené obočie
  • prirodzený výsledok
  • posilnenie a podpora rastu chĺpkov
  • bezbolestná metóda

nový trend laminácia obočia

 

Základné otázky a odpovede

ikona zdvihnutý palecJe pre mňa táto metóda vhodná?
Určite áno. Laminácia je metóda schopná pracovať s akýmkoľvek typom obočia.

ikona zdvihnutý palecKoľko celá procedúra trvá?
Čas procedúry závisí od konkrétneho obočia a faktu, koľko času je potrebného na upravenie jeho tvaru. Samotná laminácia bez dodatočnej úpravy tvaru obočia trvá približne 30 až 40 minút.

ikona zdvihnutý palecKoľko mi laminované obočie vydrží?
To samozrejme závisí od konkrétneho typu a kvality obočia. Priemerne však hovoríme o štyroch až piatich týždňoch.

ikona zdvihnutý palecAká je cena tejto procedúry?
Cena sa v závislosti od konkrétneho salónu pohybuje okolo 30€.

 

Vychytená úprava obočia

Laura MrázováMetóda laminácie je naozaj jednoduchým spôsobom úpravy obočia. Výhodou je tiež to, že takto upravené chĺpky nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Jediné čo by ste mali dodržať, je 24 hodín sa obočia po úprave nedotýkať a vyhnúť sa vode, make-upu, saune či soláriu.
Po uplynutí tohto času však stačí chĺpky len raz za čas prečesať. A o tom, že aj za krátku dobu si už stihla nájsť svoje verné fanúšičky, hovorí aj kozmetička Laura Mrázová zo salónu Lovely Beauty: „Na lamináciu obočia mám zatiaľ len samé dobré ohlasy a klientky si takúto úpravu naozaj pochvaľujú. Odporúčam ju všetkým ženám, ktoré túžia po upravenom obočí, ale boja sa tetovania. Laminácia je ideálna voľba s maximálne prirodzeným výsledkom. Aj preto sa táto metóda úpravy obočia zaradila momentálne medzi najvychytenejšie.“

Ako laminácia obočia prebieha, si môžete pozrieť aj v tomto videu:

Zdroj: Laura Mrázová / Lovely Beauty salón
Foto: Pexels, salón Lovely Beauty


Zdielať

About Author

Katarina Markovicova

Vyštudovala som mediálnu komunikáciu a momentálne pracujem v oblasti marketingu na strane klienta. Vo voľnom čase som zberateľkou cestovateľských zážitkov. Zaujímajú ma nové trendy z oblastí krásy a módy, ale dobre sa cítim aj v kuchyni pri varení či pečení - a z toho vyplývajú aj témy, o ktorých rada píšem.

Komentáre sú uzavreté.