Čokoládovňa Hauswirth. Rakúska čokoláda priamo z výroby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dostali ste chuť na niečo sladké? Čokoládové, plnené, neplnené, ovocné… Z centra Bratislavy je to asi 13 kilometrov, 15 minút cesty. Maličká dedinka v Rakúsku, Kittsee, kde sa nachádza Čokoládovňa Hauswirth. Rakúska čokoláda priamo z výroby, ako hlása reklama. Hneď vedľa fabriky je podniková predajňa, kde si môžete nakúpiť za lepšie ceny a ešte aj ochutnávať, čo vám mlsný jazyk ráči.

Čokoládovňa má svoju históriu. Rodinnú firmu založil v roku 1949 Franz Hauswirth ako cukráreň vo Viedni. Postupne sa firma rozrastala  a tak majiteľ presunul koncom 60. rokov výrobu do svojej rodnej obce Kittsee.
Neskôr firmu prevzal syn Franz Hauswirth mladší a vďaka spojeniu inovácií a tradičných postupov sa stala známou po celom svete.
Od roku 2006 vedú podnik bratia Roman a Peter Hauswirth už v tretej generácii.

Čokoládovňa Hauswirth - výrobňa.

Čokoládovňa Hauswirth – výrobňa.

Sladké potešenie

V čokoládovni (presnejšie v podnikovej predajni Schoko-Csárda) si môžete nakúpiť cukrovinky, najčastejšie sú to rôzne peny a ovocné želé máčané v čokoláde: pomarančové, jablkové, marhuľové. Slivky v horkej čokoláde, kokosové tyčinky, marcipánový konfekt, či čokoládovo-smotanový konfekt.
V rôznych sa aj líši ponuka – inde zasa majú mandle v čokoláde, kávové zrná či tekvicové semienka v čokoláde.
V čase našej návštevy išli najviac banány v čokoláde, malinové želé v čokoláde, ktoré bolo v akcii, ale aj marhuľový nektár, ktorý je naozaj lahodný: veľmi hustý a sladučký.
Predavačka hovorí po slovensky, takže nie je problém spýtať sa. Ak sa vám nechce cestovať alebo to máte od ruky, Čokoládovňa Hauswirth má aj svoju online predajňu.

Kokosové tyčinky v čokoláde.

Kokosové tyčinky v čokoláde.

Ochutnávka zadarmo

V predajni samozrejme môžete ochutnávať, koľko sa vám páči – čokoládové pralinky, rumové guľôčky, keksíky v čokoláde, banány v čokoláde… Pri škatuliach (často polkilových) je vždy jedna otvorená a môžete ochutnať.

Je to výborný marketingový trik, lebo tak môžete najskôr skúsiť, či vám zachutí a až potom kúpiť. Nekupujete „mačku vo vreci“, vezmete len to, čo vám naozaj chutí a doma vás neprekvapí obsah. Nikto vás nekontroluje, koľko toho ochutnáte. A po pravde, po chvíli ste plní 🙂 Navyše nikto neodíde s prázdnymi rukami – každý si niečo kúpi, či už preto, že chce (čo je správne), alebo z nepríjemného pocitu, že všetko poochutnával a musí si predsa niečo kúpiť (aj to je v poriadku).

čokoládovňa hauswirth

Ochutnávajte a skúšajte. Všetko je dovolené 🙂

Čokoládovňa Hauswirth

Cukrovinky preslávili Čokoládovňu Hauswirth po celom svete, najmä v Amerike a v Austrálii.
Veľký úspech majú aj v Európe a výrobky Hauswirth nájdete aj v slovenských obchodoch. Napríklad čokoládových Mikulášov, či veľkonočných zajacov nájdete v našich reťazcoch a možno to ani netušíte. Schválne si najbližšie pozrite, kto je výrobcom a možno zostanete prekvapení: tieto ich figúrky sú naozaj veľmi kvalitné a chutné.

Výrobňa a predajňa sa nachádzajú v Kittsee. Z Bratislavy choďte na hraničný priechod Berg a na prvom kruhovom objazde za hranicou odbočte na Berg (rovno Hainburg, druhá odbočka Berg). O chvíľu ste v Bergu, pokračujete na Kittsee, ktoré je kúštik ďalej. Vojdete do dedinky a na prvej križovatke (vpravo uvidíte Billu, oproti sebe čerpaciu stanicu) odbočíte doľava. Pôjdete akoby po polkruhu stočeného doprava (po ľavej strane park a Kaštieľ) a potom už vás nasmerujú tabule. Keď vojdete do Kittsee, k Čokoládovni sa dostanete možno za 2-3 minútky.

Prečítajte si aj
Lahodná čokoláda a 3 zdravé pochúťky.

Dve ich predajne nájdete aj na Slovensku.
V Topoľčanoch (pri Kauflande) a v Žiline (pri hoteli Holiday Inn). Zvyčajne majú otvorené celý týždeň okrem nedele, a to od 9:00 do 18:00 (v sobotu len do 15:00, v Kittsee len do 17:00).

Ak máte záujem o prehliadku po čokoládovni, je to možné, ale musíte sa vopred objednať a musí sa nazbierať určitý počet ľudí. Preto odporúčame tam zavolať na číslo +43 (2143) 2400, ale píšte na e-mailovú adresu.

čokoládovňa hauswirth

Čokoládovňa Hauswirth v Kittsee a dve predajne na Slovensku.

 

Čokoládovňa Hauswirth

Čokoládovňa Hauswirth – podniková predajňa pár metrov od výrobne.

 

keksíky v čokoláde

Tieto keksíky v čokoláde nám chutili najviac 🙂

 

čokoládovňa

Ponuka je naozaj bohatá…

 

Rumovo-kokosové guľôčky

Rumovo-kokosové guľôčky

 

Ovocie v čokoláde.

Ovocie v čokoláde.

 

Vynikajúci marhuľový nektár.

Vynikajúci marhuľový nektár.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.