Cyklistika – šport pre každú vekovú kategóriu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hľadáte aktuálne šport, ktorý by ste tento rok mohli zaradiť do svojho životného štýlu, ale máte obavy, že vaša kondícia nie je na vysokej úrovni? Váš výber nemusí byť obmedzený,  stačí siahnuť po bicykli. Ak ste na ňom aj dlho nesedeli, tak si spomeňte na to, že bicyklovať sa človek vraj nikdy nezabudne.

Od jari do jesene je ideálny čas na to vytiahnuť svoj bicykel, či už je to bežný model, alebo e-bike a užívať si krásne počasie a pritom dať svojmu telu zabrať. Pri bicykloch je výhoda v tom, že si nevyžadujú náročnú starostlivosť a stačí ich po každej sezóne dať do servisu na kontrolu a na ďalší rok máte o športový equipment postarané. Vysadnite tento rok na bicykel aj vy.

 

Nemáte kondíciu? Pomôže vám ebike

Je úplne bežné, že nie každý človek má kondíciu ako profesionálny športovec a to je v poriadku. Ak sa však snažíte urobiť pre svoje telo aspoň malé kroky k zdravšiemu a silnejšiemu ja, tak potom vám na tejto ceste môže pomôcť kvalitný a spoľahlivý ebike, na ktorom si zacvičíte. Môžete sa na ňom pokojne vybrať aj na náročnejšie trasy, na aké by ste si bez neho netrúfli.

Pri elektrických bicykloch nemusíte využívať ich podpornú silu za každých okolností, ale môžete si ju nastavovať podľa svojho výkonu a kondície. Ebike vyberajte podľa svojej výšky a terénu, na ktorý ho budete prevažne využívať.

Lednicko-valtický areál - kaple sv. Huberta

Kaple sv. Huberta

Prečítajte si tiež
Lednicko-valtický areál na bicykli.

 

Celoodpružený bicykel vám pomáha pri nerovnostiach

Ak si myslíte, že ebike nie je pre vás vhodný, môžete zvoliť celoodpružený bicykel, ktorý je spôsobilý na využívanie skôr v náročnom teréne. Vďaka odpruženej konštrukcii nebudete cítiť nerovnosti povrchov a nárazy.

Bicykel je ako športová aktivita vhodná pre všetky vekové kategórie. Už deti v útlom veku sa na bicykli učia balansu a pre staršie ročníky je tento šport ideálny najmä pre to, že nie je kontaktný a tiež sú pri ňom chránené kĺby, keďže nedochádza k žiadnym nárazom na tvrdý povrch. Pri cyklo výletoch si navyše každý človek vyberie takú trasu, ktorá je pre neho zvládnuteľná a ktorú vzhľadom ku svojej kondícii zvládne.

Zo sedla bicykla navyše môžete spoznávať okolitú krajinu, užívať si čerstvý vzduch a načerpať energiu.

— PR článok —
Foto: Bikere.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.