Nepodceňujte kvalitný spánok a vhodný matrac

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O nevyhnutnosti kvalitného a dostatočného spánku asi ani nemusíme diskutovať. Potrebujeme ho každý, pravidelne, aby sa organizmus riadne regeneroval a aby sme si to „upratali“ v hlave.
Niekto by spal celý deň a to nielen cez víkend. Iný by si dlhý spánok nevedel predstaviť a stačí mu pár hodín, potom už vyštartuje a musí niečo robiť.
Každý sme iný, každý potrebuje svoje a preto máme aj iné predstavy a potreby ohľadom spánku.

 

Kvalitný spánok

Priemerný čas pre spánok je niekde medzi 6 až 9 hodinami. Za optimálny a zlatý stred sa považuje čas spánku v dĺžke 7 hodín.
Dôležitým faktorom je aj vek, psychické rozpoloženie v danom období (príliš stresová práca, rodinné problémy ap.), ale určite rozhoduje aj kvalita matraca, na ktorom spíme.

Nie vždy je to najdrahšie aj najlepšie. Treba testovať, pýtať sa a napríklad lacné matrace si v dobrej kvalite môžete objednať aj s poťahmi. Takýto matrac dostatočne a pevne kopíruje tvar teľa v akejkoľvek polohe, čo je veľmi dôležité pre kvalitný spánok.

Je vyrobený z priedušných materiálov, ktoré zaručia priestor pre odvetrávanie vlhkosti.
Na výber sú rôzne variácie. Matrace s pamäťovou penou, taštičkové matrace, pružinové, latexové a sendvičové. Stačí sa informovať a zvoliť si ten správny.

posteľ a kvalitný spánok

Máte zlý spánok? Môže za to aj nesprávna posteľ a nevhodný matrac.

 

Na mieru a expresne

Pri výbere správneho matraca je dôležité dbať aj na to, aby ho bolo možné prispôsobiť hmotnosti užívateľa a prípadne atypickým rozmerom.
Matrace na mieru zabezpečujú uspokojenie špeciálnych požiadaviek zákazníkov. Pričom hlavne kusová výroba matracov je výhodou pre jej rýchlu výrobu a dodanie. Niekedy si totiž vyberiete v obchode matrac, ktorý si tam aj vyskúšate a zrazu sa dozviete, že to je len výstavný kus a vám ho zhotovia do 6 týždňov.
V prípade matraca na mieru popísanom vyššie je kalkulácia atypického rozmeru nezáväzná a zdarma. Pričom dohoda o konkrétnych detailoch pri jeho výrobe je samozrejmá. Veď predsa vy budete spať na tom matraci a výrobca to vie, preto sa snaží vo všetkom vyjsť v ústrety zákazníkom.

 

V elegantnom šate

Rozhodli ste sa pre inováciu a máte pocit, že aj vaše posteľné obliečky potrebujú zmenu.
Možno máte klasický rozmer postele a hodia sa akékoľvek obliečky.
Ale čo ak nemáte klasické rozmery? Alebo vás neoslovila existujúca ponuka – či už z pohľadu kvality, vzhľadu alebo použitých materiálov?
Posteľné obliečky výhradne zo 100 % bavlny  a za ľudové ceny nájdete na internete – treba sa len trošku posnažiť. Od štandardných rozmerov, rôznych druhov a prevedení je k dispozícii pre každého niečo.

Spánok tak bude pre vás tým pravým odpočinkom a osviežením. Musíte sa však rozhodnúť pre naozaj správne produkty v dobrej kvalite.
Len tak regenerácia počas noci zaručí stopercentný  a želaný výsledok. Do nového dňa tak vykročíte odpočinutý a plný energie.

— PR správa —


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.