S prepravou ťažkých nákladov sú spojené určité riziká. Ktoré to sú?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na cestách sa čoraz častejšie objavujú vozidlá prepravujúce nadrozmerný náklad. Obvykle prevážajú oceľové kontajnery, priemyselné stroje alebo rôzny stavebný materiál.
I keď prepravné spoločnosti dodržujú prísne bezpečnostné normy, nadrozmerná preprava je náchylná na nehody, ktoré ohrozujú nielen prepravovaný náklad, ale aj životy vodičov ostatných vozidiel.

Čo sa môže stať pri nadrozmernej preprave

Jedno z typických rizík, ktoré hrozia pri preprave ťažkých nákladov, súvisí s nečakaným poškodením jednej alebo viacerých pneumatík. Nadrozmerný náklad je extrémne ťažký, kvôli čomu je na pneumatiky nákladného vozidla vyvíjaný nadmerný tlak. Ak je zaťaženie príliš veľké, môže sa stať, že pneumatika praskne. V niektorých prípadoch môže dôjsť až k výbuchu pneumatiky.

Táto situácia je mimoriadne nebezpečná, pretože vodič nemusí na vzniknutý problém zareagovať dostatočne rýchlo, následkom čoho dochádza k strate kontroly nad riadením vozidla. To môže viesť k dopravnej nehode, ktorej účastníkmi sa môžu stať aj vodiči okoloidúcich áut.

Nebezpečné prevrátenie s nadrozmerným nákladom

Ďalším typom nehôd, ku ktorým dochádza pri nadrozmernej preprave, je prevrátenie vozidla. Jeho príčinou býva príliš prudké alebo príliš rýchle odbočenie. Keď sa vozidlo s ťažkým a nadrozmerným nákladom začne prevracať, vodič to už nemôže nijak zastaviť.

V ohrození sa tak ocitne nielen on, ale aj iní účastníci cestnej premávky nachádzajúci sa v jeho bezprostrednej blízkosti. Riziko prevrátenia zvyšuje aj nedodržanie pravidiel týkajúcich sa hmotnosti prevážaného nákladu.

preprava ťažkých nákladov

Výber správneho partnera

Aby nadrozmerná preprava prebehla bez problémov, je dôležité vybrať si partnera, na ktorého sa budete môcť spoľahnúť za všetkých okolností. Chcete mať istotu, že ste zvolili správne? Prečítajte si referencie od ostatných klientov a uistite sa, že vybraná spoločnosť dbá na dodržiavanie všetkých zákonných predpisov.

TS, Unsplash.com, Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.