Spôsobuje vám vaša posteľ bolesti chrbtice alebo krku? Vieme, ako tomu predísť

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak trpíte nevysvetliteľnými bolesťami krku alebo chrbta, môže byť príčinou aj vaša posteľ. Rovnako ako pohodlné, na mieru vybrané matrace vám môžu pomôcť zobudiť sa plní energie a pripraviť sa na ďalší deň, opotrebované alebo nekompatibilné matrace vás môžu ráno nechať nepokojných a ubolených.
Okrem každodenných bolestí môže nekvalitný spánok spôsobiť stratu produktivity, zníženú schopnosť riadiť dôležité úlohy, spomalenie reakčných časov, zníženie krátkodobej pamäte, poruchy nálady a depresie.
Ako to zmeniť?

 

Zistite, či nie je vhodný čas na výmenu manželskej postele 

 Aby ste sa vyhli vyššie spomenutým negatívnym faktorom nekvalitného spánku, je dobré zistiť, či nie je najvyšší čas na výmenu postele. To, či potrebujete novú manželskú posteľ a matrace, vám napovie niekoľko varovných signálov.   

  • zobúdzate sa s bolesťou; 
  •  neviete si nájsť pohodlnú polohu na spanie; 
  •  váš matrac je príliš mäkký alebo tvrdý; 
  •  matrac je starý alebo nekvalitný. 

Ak sa niektorý, prípadne viac z týchto nepríjemných stavov a negatívnych faktorov u vás objavuje v pravidelnej miere, je čas na výmenu najdôležitejšieho vybavenia spálne.

 

Čo môžete urobiť, aby ste si uľavili od bolesti bez pomoci chirurgie? 

 V čase, keď si uvedomíte, že zlý matrac môže spôsobovať bolesti chrbta, ktoré v krajnom prípade dokáže odstrániť až návšteva najlepšej chirurgie v Trenčíne, je dobré okamžite konať. Vaše svaly a kĺby budú inak unavené, chrbtica nie je správne podopretá a telo stuhnuté.  

V závislosti od toho, ako dlho sa s týmito príznakmi stretávate, môžete trpieť aj nespavosťou a každodennou únavou. Výmena postele a matraca je jednoduchá cesta, pri ktorej by ste ale mali myslieť na zopár dôležitých detailov.  

bolesti chrbtice

 

Zistite, čo je o vašom matraci  

Ak kupujete novú posteľ, pretože vaša súčasná nepodporuje váš typ postavy a polohu spánku, mali by ste najskôr vedieť, na akom type ste spali a aké sú ďalšie možnosti. Medzi najobľúbenejšie možnosti na dnešnom trhu patria nasledujúce.  

  • Pena: Matrace z pamäťovej a gélovej peny môžu byť skvelé pre páry, ktoré oceňujú izoláciu pohybu alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú mäkkú oporu a povrch tvarujúci telo. Spáči, ktorým je cez noc horúco alebo žijú v teplejšom podnebí, nemusia preferovať spôsob, akým penová posteľ zachytáva teplo, a niektoré stavy chrbtice alebo polohy na spanie sú vhodnejšie pre pevnejšie toppery. Pri nakupovaní sa držte matracov vyrobených z bezpečných, netoxických pien. 
  •  Pružiny: Klasickou voľbou sú pružinové matrace, ktoré však na dnešnom trhu zďaleka nie sú zastarané. Ponúkajú pevnejšiu podporu s odpruženým odrazom a nezadržiavajú teplo tak ako penové postele. Tieto lôžka neizolujú pohyb a po čase alebo po nadmernom opotrebovaní sa začnú prehýbať.  
  •  Hybridné: Hybridné matrace kombinujú rôzne peny, pružiny a techniky vrstvenia, aby vytvorili jedinečné matrace, ktoré sa zameriavajú na rôzne typy spáčov vrátane jednotlivcov a párov, ktorí môžu spať v oddelených polohách alebo majú opačné zloženie tela.  

stuhnutý krk a šijaPrečítajte si tiež
Trápi vás stuhnutý krk a šija zo sedavej práce?

 

Problémom môže byť aj váš vankúš 

 Ak je váš matrac pohodlný, no stále máte nevysvetliteľné bolesti krku alebo chrbtice, na vine môže byť aj váš vankúš. Vankúš by mal byť dostatočne mäkký a príjemný na relaxačný odpočinok, ale zároveň by mal byť dostatočne podporný na to, aby bol krk správne zarovnaný po celú noc.  

Vyhnite sa ukladaniu viacerých vankúšov alebo zdvíhaniu krku príliš vysoko nad chrbát a chrbticu a spolu s kvalitnou posteľou a jej výplňou si konečne doprajete kvalitný odpočinok.  

–- PR článok –- 
Foto: wavebreakmedia/Shutterstock.com, ArtFamily/Shutterstock.com 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.