SÚŤAŽ o spoločenskú hru Poznáš Tatry

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vy ste ako deti milovali rôzne spoločenské a vedomostné hry? Nielen bežné Človeče, nehnevaj sa, či karty, ale aj Monopoly, či Carcassonne.
Máme pre vás skvelú hru Poznáš Tatry? od vydavateľstva Dajama, ktoré vydáva úžasných sprievodcov pre turistov, cyklistov, ale aj prechádzky po mestách, či obľúbené autotrasy.
Táto hra je pútavou turistickou prechádzkou po Tatrách, ich dolinách, osadách a podhorí obohatená o otázky, ktoré sa viažu najzaujímavejším tatranským prírodným a kultúrnym atrakciám.
Ak teda máte radi Tatry a spoločné chvíle s rodinou, či priateľmi, HRAJTE o spoločenskú hru Poznáš Tatry? Stačí zodpovedať na jedinú otázku. | Súťaž ukončená, nižšie nájdete výhercu.

 

Poznáš Tatry?

hra Poznáš Tatry?Táto hra obsahuje klasický herný plán (resp. hneď dva), množstvo kartičiek a hracie figúrky s kockou.
Víťazom hry sa stáva hráč, ktorý vďaka vedomostiam a dávke hráčskeho šťastia najrýchlejšie prejde celú trasu herného plánu.

V hre teda nájdete dva hracie plány.
Prvý plán Tatry pre malých je  určený pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Obsahuje 162 otázok pre menšie deti a to kartičky s jednoduchšími otázkami a fotohádankami o histórii a súčasnosti Tatier.
Druhý plán Tatry pre veľkých zasa pre staršie deti a dospelých. Verzia pre velkáčov obsahuje 480 otázok. Patria sem kartičky s otázkami a fotohádankami o prírode, turistike, histórii, osobnostiach a zaujímavostiach Tatier.
Otázky sú rozdelené na 201 kartičkách štyroch druhov.

Pozrite si naše cestovateľské tipy.slovenské klenoty UNESCO Spišský hrad

Políčka na hracích plánoch majú rôzne symboly podľa kategórie otázok – príroda, história, ľudia, turistika, fotohádanka. Otázky čítate z kartičiek, na zadnej strane sú možnosti. Po správnom zodpovedaní sa posuniete o políčko vpred.
Pri hre sa nevyhadzuje, nebojte sa 🙂 V detskej verzii sú otázky celkom jednoduché, takže sa tiež niet čoho obávať.

Hra Poznáš Tatry je preto výborná zábavka na chatu, s kamarátmi na párty, na rodinný výlet. Ponúka trošku zábavy a veľa poučenia – aj keď nepoznáte odpoveď, môžete sa veľa dozvedieť. A nabudúce to bude lepšie 🙂


Súťaž ukončená

Ďakujeme za všetky odpovede – inšpirovali ste aj nás 🙂 Dávali ste skvelé tipy, ako plesá – Štrbské, Popradské, Modré, Jamské. Smokovce, Chopok a Ďumbier, Hrebienok, chaty ako Téryho, Zamkovského… ste úžasní.
Dlho sme vyberali, ale napokon sme sa rozhodli, že odmeníme Máriu Ďurajkovú zo Žiliny. Posielame hru Poznáš Tatry.
A nezúfajte, ak ste nevyhrali. Čoskoro si dáme podobnú súťaž o hru Poznáš Slovensko 🙂

SÚŤAŽ o hru Poznáš Tatry

hra Poznáš Tatry
 


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.