5 jednoduchých krokov, ako správne nanášať pleťovú masku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každá starostlivosť o zdravú pleť zahŕňa používanie výrobkov na dennej a na týždennej báze. V závislosti na type pleti môžete pleťovú masku používať jedenkrát alebo až trikrát týždenne. Na normálnu až suchú pleť by sa mala používať maska menej často, na normálnu až mastnú naopak častejšie.
Ak to niekto ešte neurobil, tak by si mal každý zaradiť masky do svojej rutiny starostlivosti o pleť. Len vďaka niekoľkým minútam (odpočinku) denne vaša pleť zaznamená zmenu, ktorú budete nielen vidieť, ale aj cítiť. Vzhľad svojej pleti si zamilujete.

 

ikona tvarKrok 1: Nemusíte nič zašpiniť

Ak masku použijete pri oddychu vo vani, nemusíte sa neporiadku obávať. Masku nanesiete na tvár, krk a oblasť hrdla a môžete relaxovať. Ak na kúpeľ nemáte čas, pokúste sa si aspoň zopnúť vlasy, aby vám nepadali do tváre.
Určite na sebe nemajte oblečenie, ktoré zakrýva krk. Predídete tak jeho zašpineniu. Pri nanášaní sa môže stať, že niečo zašpiníte, ale po nanesení maska zaschne a ľahko ju odstránite.

 

ikona tvarKrok 2: Začnite s čerstvo vyčistenou pleťou

Pred nanesením masky použite každodenný čistiaci prípravok na tvár, aby ste odstránili akékoľvek nečistoty, mastnotu a make-up. To vám pomôže získať všetky benefity, ktoré maska ponúka.

Pro tip: Pred použitím masky vklepte malé množstvo očného gélu alebo krému na očné okolie. Tak chránite jemnú oblasť pleti pred dehydratáciou.

ako správne naniesť pleťovú masku

 

ikona tvarKrok 3: Navlhčenými rukami nanášajte masku priamo na mokrú pleť

Majte na pamäti, že sa to volá maska z nejakého dôvodu. Po nanesení by ste mali vyzerať, akoby ste na sebe mali masku. Nikdy masku nevmasírujte priamo do pleti.
Nanášajte ju podobne ako polevu na tortu. Určite sa vyhnite oblasti okolo očí a nenanášajte masku do nozdier. Rozotrite ju od tváre až po oblasť hrdla a na krk. Neexistuje totiž nič horšie ako mlado vyzerajúca tvár a vráskavý krk, však? Ja sa o krk starám ako o časť mojej tváre.

 

ikona tvarKrok 4:  Nechajte masku pôsobiť a čakajte

Týchto 10 až 20 minút môžete využiť na relax, styling vlasov, skontrolovanie e-mailov — čo len chcete. Dbajte však na čas a postupujte podľa pokynov na odstránenie masky, ktoré sú uvedené na etikete. Benefity každého produktu závisia na dodržiavaní návodu na použitie. Pre optimálne výsledky sa nimi riaďte.

ako ráno vylepšiť svoju pleťPrečítajte si tiež
Vychytávky ako ráno vylepšiť svoju pleť.

 

ikona tvarKrok 5:  Je čas masku zmyť

Masky sú určené na to, aby k pleti priľnuli. Nebuďte pri ich odstraňovaní príliš hrubí. Aby ste masku odstránili šetrne, používajte dostatok vody a handričku. Pleť vysušte jemným pritláčaním uteráka, nie šúchaním.
Používanie masiek snáď ani nemôže byť jednoduchšie.

Pro tip: Po uschnutí je potrebné masku odstrániť. Jednoducho na tvár priložte teplú a vlhkú handričku a niekoľko sekúnd ju na pleti nechajte. Postup zopakujte niekoľkokrát, aby maska povolila a dala sa z pleti zmyť. Tento tip zabezpečí, že bude zmývanie masky jednoduchšie a šetrnejšie k pleti.

— PR článok —
Foto: skherbalife.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.