Aj traktory sú EKO!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V poslednej dobe na nás zovšadiaľ vykúka len samé EKO, BIO či Natur. Niekedy však už ani my sami nevieme, čo v konkrétnom prípade tento prívlastok vlastne znamená. A teraz si predstavte, že vám niekto povie, že aj traktory sú EKO. Nuž, hoci to znie divne, povieme vám, ako to s tými našimi EKO záhradnými traktormi naozaj je.

 

V otázkach ekológie nie sú ani záhradné traktory výnimkou

Téma ochrany životného prostredia je stále viac aktuálna, a to aj vo sférach, kde by sme to čakali najmenej. Pri potravinách, textíliách či kozmetike sa nad tým už akosi nepozastavujeme. Ale na EKO autá, spotrebiče či dokonca záhradné traktory si stále ešte len zvykáme. Je to však veľký posun nielen v technologických postupoch vo výrobe, použitých materiáloch, ale hlavne v našom myslení a vnímaní. Aj výrobcovia motorových vozidiel vedia, že musia využiť všetky dostupné možnosti vo výrobe a pohone svojich prostriedkov, aby sa v konečnom štádiu ich produkt mohol popýšiť „nálepkou“ EKO.

Ako sa teda stane zo záhradného traktora EKO traktor? Hoci sa to na prvý pohľad zdá veľmi jednoduché, zďaleka nie je. EKO označenie znamená, že konkrétny produkt je ekologicky šetrný, a teda pri jeho výrobe boli použité len prírodné a recyklovateľné zdroje. Jeho používanie navyše nijako neohrozuje prírodu a ovzdušie zvýšenými emisiami CO2.
Ďalším nezvratným dôvodom, prečo sme nútení pristupovať k takýmto úsporným opatreniam, sú tiež míňajúce sa zásoby ropy, ako jedného z neobnoviteľných zdrojov energie.  Na to, aby mohol byť EKO aj záhradný traktor, teda potrebuje disponovať veľmi šetrným, úsporným a tichým EKO motorom.

eko traktory

 

Traktory Branson disponujú šetrným EKO motorom podľa EÚ normy Stage V

„Stage“ je označenie európskych emisných noriem pre nové stroje a vozidlá s dieslovými motormi určenými na prevádzku mimo cestných komunikácií. Najnovšia a najprísnejšia norma Stage V sa teda týka aj niektorých typov traktorov Branson. Úsporné a tiché motory záhradných traktorov Branson svojim užívateľom prinášajú výrazne nižšiu spotrebu, ako aj emisie. Ich optimálnejšie spaľovanie tak automaticky vedie k pomalšiemu prehrievaniu, nižšej spotrebe pohonných hmôt a vyššiemu výkonu. Zabudovaný filter pevných častíc navyše bráni pevným prachovým a karcinogénnym časticiam unikať do ovzdušia a účinne ich zachytáva.
Pri dostatočne silnej záťaži sa potom tieto pri vysokej teplote spália a filter zostáva čistý. Takéto efektívne a moderné EKO motory sa teda stávajú prirodzenou súčasťou už nielen osobných či nákladných áut, ale stále viac sa s nimi budeme stretávať už aj v oblastiach poľnohospodárskych či priemyselných strojov.

Záhradné traktory Branson teda dostali do vienka okrem skvelého dizajnu aj dostatok koní pod kapotou, kvalitnú výbavu v štandarde, ale tiež s možnosťou dokúpenia a zaradili sa tak do skupiny tých, ktorí si svoju „nálepku“ EKO právom zaslúžia.

ekologická stopaPrečítajte si tiež
Viete, aká je vaša ekologická stopa?

— PR článok —
Foto: Kocht.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.