Ako relaxovať s bábätkom?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Relax je nesmierne dôležitý pre každého človeka. Aj keď niekedy máme problém vyhradiť si čas pre seba a relaxovať, naše telo nám vždy rýchlo pripomenie, že sa nemáme kde ponáhľať. Aj počas náročného obdobia rodičovstva je relax nesmierne dôležitý. Mamičky musia byť neustále bábätku na blízku a tak nemajú čas na oddych a čas pre seba. Skúste si s vašim bábätkom vytvoriť spoločnú relaxačnú rutinu a upokojte sa vo vzájomnej prítomnosti. Poradíme ako relaxovať s bábätkom.

 

Kvalitný čas môže byť symbolom relaxu

Nesmierne obľúbené spôsoby ako relaxovať je pobyt v prírode. Vďaka výdobytkom ako je športový kočík, či nosič si môžete vychutnať pobyt vonku aj s vašim drobcom. Deti zároveň veľmi radi spinkajú v kočíku a tak môžete spojiť príjemné s užitočným a trochu zrelaxovať. Zoberte dieťatko na niekoľkohodinovú prechádzku, zoberte si so sebou knihu alebo slúchadlá. Prečítajte si úryvok z knihy, zoberte si kávu so sebou alebo si pustite podcast.

Veľmi kvalitný čas, ktorý môžete stráviť s vašim bábätkom a zároveň relaxovať je aj v bazéne alebo vo vani. Väčšina bábätiek sa vo vode cíti dobre a pokiaľ nemáte strach, môžete si takýto pobyt vo vani užiť spolu s ním. Zrelaxujete a zároveň budete spolu tráviť kvalitný čas, ktorý vám prospeje. Navyše pre deti je plávanie nesmierne obohacujúcim športom.

čo si zbaliť do pôrodnicePrečítajte si tiež
Čo si so sebou vziať do pôrodnice? Tu je zoznam.

 

Relax osamote nie je sebeckosť

Ak nezvládate relaxovať spolu s vaším bábätkom, môžete si na relax vyčleniť čas počas toho, kedy dieťa spí alebo keď je s ním partner. Váš relax sa absolútne nepokladá za sebeckosť, pretože máte jedno z najnáročnejších „zamestnaní“ bez pracovnej doby. Doprajte si čokoľvek, čo pre vás predstavuje relax. Hodinu jógy, teplý kúpeľ, beh, čítanie, či prechádzku. Skúste si nájsť aktivity, ktoré vám pomôžu uvoľniť stres a nazbierať novú energiu.

Veľmi vhodné je opustiť domácnosť, pretože všetky máme sklony neustále upratovať a vidieť iba kopu práce. Zoberte sa a odíďte do kaviarne, čítajte si knihu. Choďte si zabehať alebo zacvičiť do fitka. Snažte sa nájsť si aktivity mimo domova, kde môžete naplno využiť čas pre seba, aby ste sa potom mohli znova naplno venovať vášmu dieťaťu a rodine. Nebudete otrávená a rovnako budete omnoho viac kreatívna počas hier, či počas výchovy.

— PR článok —
Foto: Stock-Studio / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.