Trápi vás štítna žľaza? Týchto 45 potravín zaručene pomáha!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte problémy so štítnou žľazou? Možno aj vy patríte medzi milióny ľudí trpiacich nevysvetliteľnými symptómami chorôb, ktoré lekári spájajú so štítnou žľazou. Častá je odpoveď lekára „asi bude za tým štítna žľaza“. A pravdepodobne je to tak. Prečo jej nepomôcť, nepodporiť ju, nesnažiť sa vyliečiť ju? Vyskúšajte to.
Hlavnou príčinou problémov so štítnou žľazou je tzv. EBV, čiže Epsteinov-Barrovej vírus. Má štyri fázy, v tretej z nich útočí na štítnu žľazu, čo vysvetľuje viac ako 95 % problémov s ňou. Nebudeme sa tu odborne rozpisovať, na to sú odborníci – skvele túto tému podáva Anthony William v knihe Medicínske médium – Štítna žľaza. Hovorí o skutočných príčinách problémov, o účinnej liečbe, aj o tom, čo jesť a v akých kombináciách, aby sa vám uľavilo.

„Ak sa chcete vyliečiť, potrebujete sa vírusu štítnej žľazy zbaviť. Jej vyliečenie aj vyliečenie celého tela závisí len od toho, či sa vám podarí zničiť EBV. Imunitný systém začne pracovať normálne, keď prekonáte EBV,“ upozorňuje Anthony William.
Ponúkame prehľad potravín s liečivou silou na štítnu žľazu.
Tieto antibakteriálne potraviny v procese liečenia opravia tkanivo, podporia imunitný systém, stabilizujú hormóny, zlepšujú náladu, čistia, obnovujú zdravie a budú najlojálnejšími podporovateľmi, akých si môžete priať. Skutočne vám zmenia život.

 

Štítna žľaza a 45 liečivých potravín

Vyberte si tri potraviny, na ktoré sa zameriate prvý týždeň. Zoznam si pripnite na chladničku. Bude vám slúžiť ako pripomienka, aby ste si k jedlu naložili aj tieto zázraky. Potom si vyberte ďalšie potraviny a striedajte ich. Samozrejme, že ich nemusíte jesť všetkyJ Optimálne je však zaradiť ich každý deň do jedálnička viacero, aby ste mali každý deň prísun potrebných živín, ktoré podporujú štítnu žľazu a ničia vírus.

 

1. Vyzbrojte štítnu žľazu artičokami

Artičoky patria medzi najlepších spojencov pri liečbe štítnej žľazy. Ich srdiečka obsahujú živiny, ktoré ju podporujú a obnovujú. Tieto fytochemikálie pozitívne ovplyvňujú prácu  štítnej žľazy.
Listy artičok, čiže „mäso“, ktoré odlamujeme zo srdiečka, sú brnením štítnej žľazy. Je to preto, lebo jedlá časť listov (odborne nazývaná listeň) obsahuje alkaloidné zlúčeniny, ktoré posielajú správy určitým častiam imunitného systému, aby chránil štítnu žľazu pred útočníkmi ako EBV.
Pozor! Konzervované, zavárané a niekedy aj mrazené artičoky často obsahujú dráždivú látku – kyselinu citrónovú. Preto ich treba na noc namočiť do vody, aby ste sa tejto konzervačnej prísady zbavili.

artičoky

 

2. Aloe vera, čiže aloa pravá

Gél z listu aloy má úžasné antivírusové účinky, ktoré vyplavujú z krvi a tela toxíny a pomáhajú čistiť pečeň od toxínov, napríklad pesticídov. Aloa posilňuje nadobličky a ničí radiáciu v štítnej žľaze. Prečítajte si Všetko o aloe vera – liečivé účinky, príprava gélu, pestovanie, kozmetika.

 

3. Jablká

Na štítnu žľazu pôsobia protizápalovo a dokážu vyhladovať EBV na smrť. Keď sa pektín z  nich dostane do tráviaceho systému, začne vypúšťať fytochemikálie, ktoré sa viažu na EBV a pokryjú vírusové bunky, takže tie sa už nemôžu kŕmiť a množiť.

 

4. Rukola

Redukuje uzly, nádory a cysty na štítnej žľaze (zhubné aj nezhubné) a najmä pomáha predchádzať rakovine štítnej žľazy súvisiacej s EBV. Fytochemické zlúčeniny v rukole sa dostanú do žľazy, kde obnovia tkanivo redukovaním zjazveného tkaniva. Tieto zlúčeniny takisto vytláčajú z pečene starý odpad pochádzajúci z liekov.

 

5. Špargľa

Čistí pečeň a slezinu, posilňuje pankreas a neuveriteľne podporuje štítnu žľazu. Špargľa nielenže potláča nárast EBV, ale mu v ňom priamo zabraňuje. Fytochemikálie v šupke a v hlavičke špargle potláčajú vírus a pomáhajú zastaviť jeho rozmnožovanie. Špargľa obsahuje alkaloid, ktorý zmenšuje bolesť a funguje ako mierny aspirín. Vyskúšajte ju surovú, zmixovanú alebo dusenú.

 

6. Atlantické morské riasy (najmä dulse a kelp)

Tak ako používame jód na rany, obsah jódu v atlantických morských riasach, ku ktorým patrí aj dulse, je antiseptikom na štítnu žľazu. Keď sa do nej vstrebe, je spolu so zinkom jedným z jej najsilnejších bojovníkov. Dulse a iné morské riasy našťastie obsahujú aj zinok. Tieto dva vzácne minerály spolu dokážu zastaviť vírusovú infekciu v štítnej žľaze a zničiť tyreoiditídu (zápal štítnej žľazy).
Morské riasy pomáhajú chrániť žľazu pred účinkami radiácie, odstránia ich z nej a pôsobia ako prevencia proti rakovine.

 

7. Avokádo

Obsahuje fytochemikálie, ktoré chránia výstelku tráviaceho traktu pred spolupôsobiacim faktorom EBV, streptokokom. Okrem toho obsahuje ľahko prispôsobiteľnú formu medi, ktorá pomáha vyrovnávať produkciu hormónov štítnej žľazy T4 a T3. Prírodná glukóza v avokáde utišuje citlivé nervy podráždené vírusovými neurotoxínmi.

 

8. Banány

Poskytujú telu aminokyseliny a správny druh draslíka. Tieto látky spoločne dokážu znovu vybudovať neurotransmitery, ktoré spálili neurotoxíny EBV. Sú účinné aj vďaka antivírusovým a protizápalovým vlastnostiam. Sú skvelým zdrojom vápnika, pretože rastú v pôde bohatej na vápnik. Rovnako skvelo účinkujú pri hypoglykémii, pretože pomáhajú vyrovnávať hladinu cukru v krvi. Neverte poverám, že banány obsahujú príliš veľa cukru. Ich ovocný cukor je životne dôležitou potravou pre mozog a navyše sa viaže na aminokyseliny a minerály, ktoré dodávajú banánom výživové zložky schopné zmeniť život.

 

9. Bazalka

Antivírusové vlastnosti tejto bylinky pochádzajú sčasti z fytochemických zlúčenín, ktoré prenikajú do štítnej žľazy a spomalia zavŕtavanie buniek EBV. Bazalka pomáha redukovať uzly, cysty a nádory a takisto obsahuje protirakovinové látky, ktoré pomáhajú pri prevencii rakoviny štítnej žľazy.

 

10. Bobuľové ovocie

Má silný účinok na štítnu žľazu najmä pre vysoký obsah antioxidantov, ktoré dokážu spomaliť rýchle poškodzovanie jej tkaniva. Určité druhy bobuľového ovocia majú špecifické liečivé vlastnosti. Napríklad černice pomáhajú redukovať rast uzlov a zároveň posilňujú tkanivo štítnej žľazy. Maliny sú skvelou potravinou, ktorá detoxikuje celé telo.
Sú bohaté na antioxidanty, ktoré odstraňujú z krvi vedľajší produkt EBV a iný vírusový odpad, čím zjednodušujú celkové čistenie. Maliny sa viažu aj na nečistoty v črevnom trakte a  odstraňujú ich. Nečistoty sa tam môžu dostať z pečene, ktorá je zaťažená vírusovou odpadovou hmotou. Lesné čučoriedky majú v tomto zozname samostatné miesto.

bobuľové ovocie

 

11. Karfiol

Pacienti s chorou štítnou žľazou sa mu často vyhýbajú, pretože sa označuje za goitrogén. Je však jedným z najlepších priateľov štítnej žľazy, pretože jej pomáha bojovať proti EBV a obsahuje bór, stopový prvok podporujúci celý obsahuje aj fytochemikálie, ktoré bránia žľaze, aby sa zmenšila počas atrofie, ku ktorej môže dôjsť pri dlhom užívaní predpísaných liekov na štítnu žľazu.

 

12. Stonkový zeler

Posilňuje účinky kyseliny chlorovodíkovej v črevách a pomáha pečeni produkovať žlč, ktorá rozkladá potraviny. Obsahuje minerálne soli účinné proti EBV a podporuje centrálnu nervovú sústavu silnými elektrolytmi, ktoré stabilizujú a posilňujú žľazy nadobličiek. Zeler má schopnosť očistiť štítnu žľazu od toxínov EBV. Navyše podporuje produkciu hormónu štítnej žľazy T3.

 

13. Koriander

Je zázračným pomocníkom v boji proti EBV. Je dôležitý, lebo sa viaže na toxické ťažké kovy ako ortuť a olovo, ktorými sa vírus živí. Viaže sa aj na neurotoxíny EBV; keď sa uvoľnia v organizme, môžu spôsobovať pichanie a necitlivosť, bolesti, zápal, depresiu a úzkosť.

 

14. Kokos

Vďaka svojim antivírusovým a protizápalovým účinkom zabíja bunky EBV a redukuje rast uzlov. Podporuje centrálnu nervovú sústavu, aby nebola vystavená účinkom neurotoxínov EBV. Je dobrý vo forme kokosového oleja, masla, mlieka, vody alebo sušený (bez sladidiel a síry).

Prečítajte si ďalšie články pre vaše ZDRAVIE.zdravie

 

15. Hlúbová zelenina

Vďaka bohatému obsahu síry funguje ako dezinfekčný a odstrašujúci prostriedok proti EBV v štítnej žľaze. „Síra pôsobí ako duch. Prenikne do žľazy, kde vytvorí efekt dymovej clony, takže vírus nemôže riadne fungovať. Zároveň pomáha revitalizovať samotnú žľazu, čo je opakom populárneho tvrdenia, že hlúbová zelenina z čeľade Brassica štítnej žľaze škodí,“ radí Anthony William v knihe Medicínske médium – Štítna žľaza.

Tu je pár druhov hlúbovej zeleniny, ktoré treba zahrnúť do jedálneho lístka podľa poradia dôležitosti (prvým piatim v tomto zozname sa venujem individuálne): karfiol, kel, reďkovky, rukola, potočnica, ružičkový kel, kapusta, brokolica, kaleráb, listový kel, stonková brokolica, horčica zelená.

 

16. Uhorky

Posilňujú nadobličky aj obličky a vyplavujú z krvi neurotoxíny EBV. Hydratujú lymfatický systém, najmä časť okolo krku (tu má štítna žľaza vlastný imunitný systém so špeciálnymi lymfocytmi zameranými na vyhľadávanie buniek EBV), čím umožňujú lepšie čistenie žľazy. Hydratácia z uhoriek môže spomaliť a dokonca zastaviť čerstvú infekciu mononukleózy.

 

17. Datle

Obsahujú draslík, horčík a glukózu, ktoré podporujú endokrinný systém. Datle pomáhajú očistiť pečeň od odpadu, ktorý sa často skladá z odpadového materiálu EBV. Spúšťajú aj peristaltickú činnosť a pomáhajú tak črevnému traktu stlačiť a vypudiť rôzne druhy odpadu, ktorý môže zaťažovať telo, keď sa snaží vyliečiť.
Prečítajte si, ako vás datle zbavia bolesti a podporia trávenie.

 

18. Fenikel

Obsahuje veľa vitamínu C a iné silné antivírusové látky, ktoré pomáhajú organizmu bojovať proti EBV. Semienka fenikla obsahujú látku podobnú aspirínu s protizápalovými účinkami v štítnej žľaze postihnutej zápalom a napadnutej infekciou EBV. Ich upokojujúci účinok pomáha žľaze zlepšiť produkciu hormónov.

 

19. Cesnak

Má antivírusové a antibakteriálne účinky a ochraňuje telo pred EBV tak, že ničí vírusové bunky. Zabíja aj streptokoka – spolupôsobiaci faktor EBV, zmierňuje UTIs, infekciu dutín a príležitosti na SIBO. Pomáha vyplavovať toxický vírusový a bakteriálny odpad z  lymfatického systému.

 

20. Figy

Zmocnia sa toxínov v črevnom trakte a vyženú ich z tela von, aby ste sa mohli liečiť. Očisťujú pečeň od pesticídov a starých farmaceutík, akými sú lieky na štítnu žľazu a iný odpad, čím znemožnia EBV zabývať sa v nej.

figy

 

21. Zázvor

Pomáha vstrebávať živiny a uľavuje od kŕčov spôsobených EBV a nadbytkom stresu. Obsahuje špecifický druh biodostupného vitamínu C a má silné antivírusové účinky na EBV. Jednou zo špeciálnych vlastností zázvoru je jeho schopnosť upokojiť nervy a svaly, a tak dostať telo z reaktívneho stavu, ktorý môže s EBV v organizme ľahko nastať. Zázvor pomáha prinavrátiť štítnej žľaze rovnováhu a homeostázu, povzbudí ju, keď pracuje pomalšie, a spomalí, ak je jej činnosť zvýšená.

 

22. Konopné semienka

Poskytujú štítnej žľaze mikroživiny a dôležité aminokyseliny. Ochraňujú srdce pred biofilmom vedľajšieho produktu, ktorý môže spôsobiť zgumovatenie chlopní a privodiť tak búšenie srdca. Účinne posilňujú kardiovaskulárny systém. Pomáhajú chrániť ostatné časti tela postihnuté EBV vrátane očí, napríklad redukujú zákal sklovca.

 

23. Kel

Obsahuje veľké množstvo špeciálnych alkaloidov, ktoré chránia telo pred EBV. Jeho fytochemikálie sa ľahko dostanú do štítnej žľazy, kde zničia vačky tvorené EBV, ktoré tam vznikajú v prvých fázach postihnutia žľazy vírusom.

 

24. Citrón a limetka

Zlepšujú trávenie zvyšovaním hladiny kyseliny chlorovodíkovej (prospešná kyselina) v črevách. Dodávajú pružnosť stenám čriev, čistia pečeň a telu dávajú vápnik na prevenciu osteoporózy, keď EBV vytvára v tele uzly, ktoré spotrebúvajú zásoby vápnika. Citrón a limetka takisto vyrovnávajú hladinu sodíka v krvi, čo pomáha elektrolytom, aby boli aktívne, a zlepšuje činnosť neurotransmiterov brzdenú neurotoxínmi EBV spôsobujúcimi otupenosť mozgu a iné neurologické príznaky.

 

25. Šalát (najmä hlávkový a rímsky)

Stimuluje peristaltickú činnosť v črevnom trakte a pomáha očistiť pečeň a lymfatický systém od EBV. Čistí krv a podieľa sa na jej tvorbe. Obsahuje stopové prvky, ktoré posilňujú žľazy nadobličiek podporujúce štítnu žľazu.

potraviny, ktoré spôsobujú chorobyPrečítajte si tiež
Potraviny, ktoré nám spôsobujú ochorenia.

 

26. Mango

Obsahuje obrovské množstvo karoténu,ktorý obnovuje slezinu a pečeň, vyživuje mozog a očisťuje lymfatický systém od odpadových toxínov EBV. Poskytuje bioaktívny horčík a glukózu, ktoré upokojujú nervy a pomáhajú pri poruchách spánku spôsobených EBV.

 

27. Orechy

Najmä vlašské, para orechy, mandle a kešu oriešky. Obsahujú stopové prvky ako zinok, selén a mangán, ktoré podporujú štítnu žľazu. Vlašské orechy obsahujú antivírusové a antibakteriálne fytochemické látky, ktoré zabraňujú množeniu EBV v pečeni, slezine a štítnej žľaze.
Ako vyberať  kvalitné orechy? A v čom nám pomáhajú? Prečítajte si.

 

28. Cibuľa a jarná cibuľka

Ďalší skvelý zdroj s vysokým obsahom síry, ktorý dokáže zmiasť a zničiť EBV a zároveň vyživovať žľazu. Podobne ako hlúbovej zelenine, aj im táto prenikavá vlastnosť pridáva na hodnote. Cibuľa so svojimi antivírusovými vlastnosťami je veľkým bojovníkom proti EBV.

 

29. Pomaranče a mandarínky

Podobne ako citróny a limetky sú bohatým zdrojom vápnika, ktorý je dôležitý, keď telo potrebuje minerály, aby zamedzilo EBV spôsobovať škody v štítnej žľaze. Množstvo bioaktívneho vápnika, ktorého najlepším zdrojom sú citrusy, zabraňuje telu čerpať zásoby vápnika z kostí. Obsah vitamínu C v pomarančoch a mandarínkach je zbraňou proti EBV. Regeneruje pečeň, pomáha jej zbaviť sa škôd spôsobených vírusom, očisťuje ju od tuku a odpadu EBV a zároveň prispieva k zníženiu hmotnosti.

 

30. Hrušky

Revitalizujú a čistia pečeň od pesticídov a odpadového materiálu EBV. Tento proces napráva pomalú pečeň, čo zase pomáha pri chudnutí. Hrušky redukujú citlivosť na inzulín, vyrovnávajú hladinu cukru v krvi a podporujú činnosť nadobličiek.

hrušky

31. Papája

Obnovuje centrálnu nervovú sústavu po poškodení neurotoxínmi. Posilňuje a opätovne vytvára kyselinu chlorovodíkovú v črevách. Vitamín C je tajnou zbraňou proti EBV a takisto čistí pečeň. Fytochemické látky v papáji a jej výrazná červeno-oranžová dužina majú schopnosť podporiť štítnu žľazu, aby dokázala absorbovať viac slnečných lúčov, keď je človek cez deň vonku. Príjem dodatočného množstva slnečného svetla spomaľuje rast EBV a jeho prenikanie do štítnej žľazy. Papája pomáha zastaviť atrofiu štítnej žľazy.

 

32. Petržlenová vňať

Odstraňuje vysokú hladinu medi a hliníka, ktoré kŕmia EBV a ten následne spôsobuje problémy s kožou. Vyživuje a obnovuje štítnu žľazu, a tým podporuje tvorbu jej hormónu T3.

 

33. Granátové jablko

Detoxikuje a čistí krv a lymfatický systém, potláča EBV a iné vírusy, ničí uzly, nádory a cysty v tele vrátane tých na štítnej žľaze. Granátové jablko revitalizuje a omladzuje jej tkanivo, pomáha nadobličkám, chráni a čistí prištítne telieska.

 

34. Zemiaky

Sú často označované ako „biela“ potravina bez výživovej hodnoty. Sú však jednou z najúčinnejších potravín v boji proti EBV. Obsahujú veľa lyzínu a aj tyrozín, chemikáliu potrebnú na tvorbu hormónov štítnej žľazy.

 

35. Reďkovky

Antivírusová potravina obsahujúca zázračnú síru, ktorá brzdí EBV svojím efektom dymovej clony. Pomáha predchádzať rakovine štítnej žľazy a odstraňuje z nej radiáciu. Keď EBV napadne štítnu žľazu, žľaza potrebuje stopové prvky. Aj keď sa zdá, že je pôda neúrodná, reďkovky z nej načerpajú vyše 30 stopových prvkov, ktoré sú prospešné pri revitalizácii a posilnení štítnej žľazy.
Pomáhajú predchádzať aj jej atrofii.

potravinyPrečítajte si tiež
Potraviny, ktoré vám škodia a ktoré pomáhajú.

 

36. Sezamové semienka

Posilňujú centrálnu nervovú sústavu a sú plné aminokyselín ako tyrozín a lyzín v biodostupnom stopovom množstve, ktoré ľahko preniknú do štítnej žľazy, kde zlepšia jej funkciu a potlačia EBV.

 

37. Špenát

Vytvára v tele zásadité prostredie a poskytuje nervovej sústave dobre vstrebateľné mikroživiny. Viaže sa na rôsolovitú vírusovú odpadovú hmotu v pečeni a odstraňuje ju. Táto hmota sa môže podieľať na neobjasnenom priberaní a búšení srdca. Špenát je obzvlášť dobrý pri omladzovaní pokožky a pomáha pri chorobách kože, ako sú ekzém a psoriáza.

 

38. Klíčky a mikrozelenina

Obsahujú veľa zinku a selénu, ktoré posilňujú imunitný systém, aby sa dokázal brániť pred EBV, a mikroživiny dôležité pre štítnu žľazu. Pomáhajú redukovať rast uzlov.

 

39. Tekvica (najmä špagetová a cuketa)

Pomáha stabilizovať štítnu žľazu a zvyšuje tvorbu jej hormónov T4 a T3. Obnovuje pečeň a podporuje jej schopnosť konvertovať hormóny štítnej žľazy. Poskytuje ľahko vstrebateľnú glukózu pre mozog a zvyšok nervovej sústavy, ktorá pomáha liečiť zápal nervov spôsobený EBV.

cuketa

 

40. Sladké zemiaky

Čistia a detoxikujú pečeň od vedľajšieho produktu a toxínov EBV. Pomáhajú pri vyživovaní pokožky a podpore žliaz nadobličiek. Redukujú myómy a cysty v tele vyvolané EBV vrátane cýst na vaječníkoch, ktoré môžu vyústiť do PCOS.

 

41. Tymian

Má úžasné antivírusové účinky, ktoré prispievajú k liečbe každého neduhu štítnej žľazy. Jeho výživné látky preniknú do žľazy, kde zabijú EBV a pomôžu jej znovu získať nad sebou kontrolu. Táto cenná potravina ničí vírusové zaťaženie v celom tele a uľavuje mu od veľkého počtu príznakov.

 

42. Paradajky

Obsahujú druh vlastného vitamínu C, ktorý je biodostupný pre lymfatický systém a pečeň, podporuje imunitný system, aby sa dokázal ubrániť pred EBV, a taktiež zabraňuje vírusu ľahko cestovať naprieč telom. Tento vitamín C podporuje imunitný systém štítnej žľazy v krčnej oblasti. „Keď paradajky rastú, vstrebávajú a zbierajú frekvencie mesačného svitu, tak ako štítna žľaza cez deň slnečné lúče,“ vysvetľuje Anthony William v knihe Medicínske médium – Štítna žľaza. „To znamená, že paradajky pri konzumácii posilnia rádiové frekvencie štítnej žľazy, ktoré pomáhajú vytvoriť rovnováhu a homeostázu so všetkými telesnými orgánmi a žľazami.“

 

43. Kurkuma

Podporuje obnovu tkaniva štítnej žľazy, umožňuje jej regeneráciu. Bojuje s vírusovými problémami v tele, kde pôsobí protizápalovo, ničí EBV a redukuje vírusové zaťaženie.

 

44. Potočnica lekárska

Pomáha zastaviť rast zjazveného tkaniva v dôsledku pôsobenia EBV v pečeni a štítnej žľaze. Z pečene vytláča staré zásoby farmaceutík, napríklad lieky na štítnu žľazu, čo následne podporuje chudnutie.

 

45. Lesné čučoriedky

Obnovujú centrálnu nervovú sústavu a vyplachujú z pečene neurotoxíny EBV. Obsahujú silné antioxidanty, ktoré pomáhajú pri náprave tkanív a štítnej žľazy, a redukujú rast uzlov. Z mozgu a pečene odstraňujú toxické ťažké kovy. Lesné čučoriedky zastavujú zmršťovanie mozgu a štítnej žľazy. Nemýľte si ich s ich domácimi sesternicami. Lesné čučoriedky nájdete v mraziacich boxoch obchodov s potravinami.

Štítna žľaza je naozaj veľkou témou súčasnosti. Čoraz viac ľudí počúva, že za ich únavu, priberanie, otupenosť, nespavosť, vypadávanie vlasov, zápchu, úzkosť, depresiu, či nepokojné nohy môže práve štítna žľaza. Anthony William v knihe Medicínske médium – Štítna žľaza výborne vysvetľuje problematiku štítnej žľazy a ponúka návody, ako si možno zmeniť život. Ako si zachrániť štítnu žľazu a prinavrátiť si zdravie a vitalitu.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.