Víťazstvo na 5. ročníku Vitis Trophée Junior obhájila Miriama Havettová

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tradičná súťaž mladých somelierov Vitis Trophée Junior 2018 pozná svojich víťazov. Spomedzi 22 súťažiacich si prvenstvo opäť po roku odniesla Miriama Havettová zo strednej odbornej školy v Nových Zámkoch. V poradí už piaty ročník obľúbeného podujatia sa konal 26. a 27. marca v priestoroch Spojenej školy v Modrom Kameni.

Talentovaní somelieri do 21 rokov museli o svojich vedomostiach presvedčiť odbornú porotu. Pod vedením predsedníčky, hlavnej enologičky spoločnosti Vitis Pezinok Ingrid Vajczikovej, absolvovali súťažiaci teoretickú a praktickú časť. Teoretická časť sa skladala z testu so všeobecnými otázkami z oblasti vinárstva a vinohradníctva na Slovensku a vo svete, gastronómie a somelierstva.
Praktická časť preverila schopnosti správne posúdiť a senzoricky zhodnotiť vlastnosti nápojov, ako aj zručnosti v servise vína.

 

Väčšia konkurencia

Víťazstvo z 5. ročníka juniorských somelierskych majstrovstiev Slovenska si napokon odniesla Miriama Havettová a nadviazala tak na svoj vlaňajší triumf. „Zdalo sa mi, že na tomto ročníku bola konkurencia väčšia. Všetci súťažiaci každým rokom napredujú. Víťazstvo ma určite prekvapilo, pretože to bolo náročnejšie v porovnaní s minulým rokom,“ povedala po prebratí ocenenia víťazka, ktorá si vyslúžila veľkú pochvalu od hodnotiacej komisie najmä za servis vína.

Druhé miesto obsadila zástupkyňa domácej Spojenej školy v Modrom Kameni Patrícia Bačová, tretí bol Erik Dorušinec, študent Súkromnej strednej odbornej školy v Trnave.

Vitis Trophée Junior

Erik Dorušinec, Miriama Havettová a Patrícia Bačová.

Mladí somelieri

Porota mala pri hodnotení a rozhodovaní mimoriadne náročnú úlohu. Študenti ani tento rok nenechali nič na náhodu a na podujatí sa odprezentovali na vysokej úrovni.
„Mladí somelieri  sú každý rok lepšie a lepšie pripravení. Posun vidíme najmä na nových študentoch, ktorí sú na súťaži po prvý raz. Spočiatku sú veľmi ostýchaví, ale vo finále sú už úplne iné osobnosti, sú sebavedomejší. Práve táto súťaž má veľký význam v tom, že podporujeme mladých somelierov, nechávame im priestor prejaviť sa, hovoriť sebaisto. Často majú študenti výborne vedomosti, len sa ich boja odprezentovať nahlas. Verím, že Vitis Trophée Junior je pre nich malý krok v napredovaní a že aj vďaka nej budú sebavedomejší vo svojom budúcom zamestnaní,“ zhodnotila piaty ročník podujatia predsedníčka poroty Ingrid Vajcziková.

Ďalšími členmi odbornej poroty boli viceprezident Asociácie somelierov Slovenska Miroslav Jajcay, členovia prezídia asociácie Róbert Páleník a David Winter, profesionálna somelierka Karin Kovácsová, technológ spoločnosti Vitis Pezinok Juraj Slováček a hlavný somelier Vitis Pezinok Juraj Kordiak.

Vitis Trophée Junior

    Druhé miesto: Spojená škola v Modrom Kameni | Patrícia Bačová

Vitis Trophée Junior

Tretie miesto: Erik Dorušinec zo Súkromnej strednej odbornej školy v Trnave.

Vitis Trophée Junior

Vitis Trophée Junior O tom, že kvalita vedomostí a skúsenosti mladých somelierov každý rok rastie, nepochybuje ani konateľ spoločnosti Vitis Pezinok Peter Krúpa. Tradícia podujatia stojí vďaka záujmu šikovných študentov na pevných základoch. „Aj piaty ročník prebehol naozaj na vysokej úrovni, v krásnych priestoroch a s výborným tímom organizátorov. Teší ma najmä to, že všetci študenti, ktorých sme mohli vidieť, vydali zo seba maximum a mali z podujatia zážitok. Skúsenosti zo súťaže určite zužitkujú v profesionálnom živote,“ zhodnotil P. Krúpa.

Na 5. ročníku Vitis Trophée Junior sa zúčastnilo 22 študentov hotelových akadémií, stredných odborných škôl a ďalších stredných a vysokých škôl.

— PR článok —Vitis Trophée Junior


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.