Zimné športy podporujú fyzické i psychické zdravie 

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pohyb má byť o radosti, o skvelých zážitkoch, o podpore fyzického a psychického zdravia. Športovanie je o dosahovaní výkonov, no tiež o dobrej nálade a o upevňovaní rodinných i priateľských vzťahov.

Šport posilňuje imunitu, odbúrava stres a prispieva k redukcii hmotnosti. Je prevenciou pred rôznymi civilizačnými chorobami. A zimná dovolenka patrí medzi tie obdobia, kedy človek môže zabudnúť na všetky starosti či povinnosti. Na pár dní zahodiť za hlavu všetko, čo ho v každodennom živote zaťažuje. Počas dovolenky sa oddávame športu, prírode, relaxu a radi sa nechávame rozmaznávať hoteliermi a ich službami. Pokiaľ aj vy patríte do skupiny športových nadšencov, ktorí sa už v októbri tešia na zimnú lyžovačku, ste o krok vpred pred ostatnými. A vďaka tomu máte možnosť sa na zimnú dovolenku aj lepšie pripraviť.

 

Zimné lyžiarske strediská

Pohyb v krásne zasneženej prírode dodá energiu a dobrú náladu. Je pochopiteľné, že milovníci zimných športov sa už nevedia dočkať toho, ako si zbalia lyže, lyžiarky a ostatný športový výstroj a vyberú sa na zasneženú zjazdovku.
Slovensko ponúka desiatky dobre vybavených zimných stredísk, medzi ktoré patrí Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Donovaly, Vrátna dolina, Oščadnica a mnoho iných. V týchto areáloch sú skvelé podmienky tiež na turistiku či bežkovanie a na rôzne iné zimné športy.

Čo sa klasického lyžovania týka, v zimných mesiacoch sú zjazdovky aj v prípade nedostatku snehu zasnežované snežnými delami. Strediská sú vybavené tými najmodernejšími sedačkovými či kabínkovými lanovkami. Každý lyžiar tu nájde nielen široké spektrum lyžiarskych tratí a prepravných zariadení s dostatočne veľkými kapacitami, ale aj nadštandardné ubytovacie a reštauračné služby. Tiež wellness zóny s plaveckými bazénmi a saunami, ktoré komfort na zimnej dovolenke vhodne dopĺňajú.

dieťa prvýkrát na lyžePrečítajte si tiež
Kedy je vhodné dieťa postaviť prvýkrát na lyže?

 

Vybavenie športových areálov

Plánujete ísť na zimnú dovolenku s malými deťmi? Bežnou súčasťou areálov lyžiarskych stredísk sú samostatné detské kútiky s vlastnými vlekmi či s posuvnými pásmi pre bezpečné lyžovanie tých najmenších. Poruke sú tiež lyžiarske škôlky a babysitting. Detské zóny ponúkajú drobcom aj detské ihriská a pre všetkých športových nadšencov rôzne náučné chodníky a iný sprievodný program.

V areáloch zimných športov majú dovolenkári k dispozícii aj množstvo obchodov, kde si môžu v závere roka nakúpiť nielen suveníry, ale aj vianočné darčeky. Ručne vyrobený Betlehem či vianoční anjeli môžu byť milým prekvapením pod vianočným stromčekom, pokiaľ ich na štedrý deň darujete niekomu z vašich blízkych. No môžu byť aj krásnou spomienkou na skvelú zimnú lyžovačku.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.